Страница 1 от 166 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1

    Газов котел - Избор и Цени

    Газови котли за отопление.
    Модели, цени, монтаж
    Продължение на миналите теми, които можете да видите в долния пост.
    Този пост е редактиран от legaltk; 01-01-13 в 09:18.
    raintech одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    Този пост е редактиран от Lazar; 01-01-13 в 09:38.
    raintech одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #3

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Честита нова 2013 година!

    - - - Обновено - - -

    Време е да започване.....
    raintech одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    Честита Нова Година, много здраве, късмет и по-малко ядове и кахъри с всичко което се захванем.
    Знам, че ще кажете прочети всички мнения в постовете и ще имаш това което ти трябва, но нямам време, сметките стават големи за газ, а имам и малко бебе вкъщи. Въпроса ми е как мога да разбера дали термостата работи правилно, тъй като при зададена темп. 23 гр. в стаята става 25.1гр. а на дисплея на термостата си стои 23,9. И ако пусна както го и направих топлата вода след спирането и котела не се включи. От скоро съм собственик на жилището имам и бебе и парното първи постоянно, но когато прегледах сметките на стария собственик в "ОВЕРГАЗ" не е плащал повече от 218лв в най студените дни когато са били всички вкъщи, дори когато е имал малко бебе. Котела е WOLF GG2EK-24S с радиатори в двете спални и с конвектор AERMEC в хола. За сравнение в старото засичане беше 2554 а сега съм на 2860. Отоплявам апартамент 70кв./м и само двете стаи близо 40кв./м. Апартамента е с изолация, под мен се топлят с газ а над мен има възд.възглавница на последен етаж съм. Мисля си че нещо в този термостат не е в ред, до него съм сложил и електронен термометър с часовник с хубава дебела кутия и термометъра дори сега показва 22.5 а на дисплея показва 23.1. Струва ми се малко повече разходи за газ ще имам. До колкото знам един такъв термостат на WOLF е от порядъка на 200лв, като само преди 2 месеца пък смених клапан на водата че беше се разяло уплътнението и то за жалост не се продава и цял клапан взех на стойност 240лв/ мамата си трака/ Моля за мнения и съвети.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #5

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Честита 2013!!! Да сте живи и здрави, и винаги на топло до стoите!!!

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #6

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    @bakalovag
    Твоят термостат няма ли опция за корекция на показанията за реална стайна температура, където да дадеш +2

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    @bakalovag
    Твоят термостат няма ли опция за корекция на показанията за реална стайна температура, където да дадеш +2
    Може да има но аз не знам как става. Първото което се сетих да видя беше това. Изчетох цялата инструкция но не можах да намеря как става.
    За справка http://erato.bg/files/file_188_311.pdf

  10. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #8

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Чети на стр.20 (долу),21(таблицата) и стр.22
    втория параметър от таблицата - Нагласяне датчика на помещението.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #9

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Честита нова година! Бъдете живи и здрави!
    Може ли да ми кажете за този параметър на Calormatica OPT, за който попитах в края на миналата тема? Да го оставя ли както е фабрично на 0 или да го променя. И от какво зависи на каква стойност трябва да е, защото техника не успя да ми обясни.

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #10

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Сложи го на 1 - модулация, така би трябвало да е по-добре.
    Ако ти вдигне разхода - връщай на 0 (в редки случаи така работи по-икономично).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #11

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Чети на стр.20 (долу),21(таблицата) и стр.22
    втория параметър от таблицата - Нагласяне датчика на помещението.
    Благодаря но от картинката изобразяваща дисплея не можах да разбера кой е параметъра? Ясно като отворя капака с бутоните влизам в менюто но кое точно трябва да е?
    raintech одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #12

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Сложи го на 1 - модулация, така би трябвало да е по-добре.
    Ако ти вдигне разхода - връщай на 0 (в редки случаи така работи по-икономично).
    Направил съм го на 1, но този параметър е за по-бързо и по-бавно превключване на програматора и е с диапазон -5+5

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #13

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не можах нещо да разбера!

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #14

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от bakalovag Виж публикацията
    Не можах нещо да разбера!
    Потърси в нета друго упътване за твоя терморегулатор с по-качествено изображение.

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Направил съм го на 1, но този параметър е за по-бързо и по-бавно превключване на програматора и е с диапазон -5+5
    Извинявай, аз съм отговорил за параметър Z/A от края на миналата тема, а ти си питал за ОРТ ....
    Аз нямам опит с 340f. Виждам, че инж.Нейчев е задал въпрос, може би той ще ти отговори.
    Този пост е редактиран от legaltk; 02-01-13 в 08:30.
    raintech одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #15

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Честита нова година! Бъдете живи и здрави!
    Може ли да ми кажете за този параметър на Calormatica OPT, за който попитах в края на миналата тема? Да го оставя ли както е фабрично на 0 или да го променя. И от какво зависи на каква стойност трябва да е, защото техника не успя да ми обясни.
    За Много години на всички съфорумци!!!
    Здраве и късмет да ни съпътстват през новата 2013 година.

    ОРТ - функцията на КалорМатик /при мен 360F/ е да оптимизираш правилно затоплянето на по-голямо помещение. Т.е. ако помещението е голям правоъгълник то топлината от радиатора бавно достига до другият край на помещението където е КалорМатика. Та за това при полужителните стойности има по забавено действие на терморегулатора, а при отрицателните по-бързо действие.
    Аз съм изпробвал тази функция в обикновена стая, където по-принцип ми стои Калорматика и полужително влияние на разхода не оказа /поне при мен, а то при мен разхода все е МАКС/.
    Относно Z/А - функцията 1- Модулация и 0- ОН/офф мога да кажа, че в режим "1" трябва отоплителната система да е изпипана на поне 95% за да има ефект от тази интелигента функция. Иначе в реалността - неграмотни майстори, калпави отоплителни тела и арматури към цялата система води до напълно влошеното нефункциониране на тази основна опция.
    При мен опита показа, че в режим "0" - ОН/ОФФ имам много по-добри, но напълно незадоволяващи и отчайващи стойност на разход от колкото супер интелегентната, НО неприложима функция на Вайлант - "1" - Модулация имайки впредвид хубавата цифра за закупуването на така прехвалените "Модулиращи терморегулатори".

    Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 166 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе