Резултати от 1 до 3 от общо 3

Питане за отопление на газ или климатици в Пазарджик ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    8
    #1

    Питане за отопление на газ или климатици в Пазарджик ?

    Честита Нова Година на всички!!!
    Понеже вече съм горд собственик на старо тухлено жилище 90кв.м-ЧЖП и започвам основиния ремонт реших да потърся помощ от вас как да се отполявам?!
    С една дума жилището е на 3ет. ще му правя вътрешна изолация, както и смяна на дограмата-изложение изток-юг.
    Има газ до 5 ет., минава до вратата газта. За инфо имам съседи отгоре и отдолу, но незнам с какво се отопляват.
    Та питането ми е кое да избера, защото ако ще е газ трябва да се прекарва отсега?!
    Някой може ли да каже приблизително колко ще ми е първоначалната инвестиция за отполение с газ?
    И проблем ли ще е, че поне в началото ще отоплявам само половината от жилището???

    Поздрави!

    p.s. за инфо само: 4 самостоятелни стаи, баня, тоалетна и коридор.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Питане за отопление на газ или климатици в Пазарджик ?

    Цитат Първоначално публикувано от todorov_pz
    Честита Нова Година на всички!!!
    Понеже вече съм горд собственик на старо тухлено жилище 90кв.м-ЧЖП и започвам основиния ремонт реших да потърся помощ от вас как да се отполявам?!
    С една дума жилището е на 3ет. ще му правя вътрешна изолация, както и смяна на дограмата-изложение изток-юг.
    Има газ до 5 ет., минава до вратата газта. За инфо имам съседи отгоре и отдолу, но незнам с какво се отопляват.
    Та питането ми е кое да избера, защото ако ще е газ трябва да се прекарва отсега?!
    Някой може ли да каже приблизително колко ще ми е първоначалната инвестиция за отполение с газ?
    И проблем ли ще е, че поне в началото ще отоплявам само половината от жилището???

    Поздрави!

    p.s. за инфо само: 4 самостоятелни стаи, баня, тоалетна и коридор.
    5-7 хилки всичко(с проект, тръби, глидери и котле).

    Според мен най-добре ще е термопомпа въздух-вода пиши на ВАНКО68 https://forum.setcombg.com/index.php...669.0/all.html и го питай той се занимава с такива.

    Аз съм с климатици.За климатици трябва да предвидиш по 1100 лева за стая до 18 квадрата, по 1500 за стая над 18 до 24 квадрата (за фуджитсу 12 ЛД) и 1600-1700 лева за дайкин FTX50GV за стая от 25 до 32-33 квадрата.

    Това за нормални температури от 23-25 градуса зимата и всички цени са с доставка и монтаж на климатика.


    Според мен, ако е темопомпа или локално парно на газ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НАПРАВИ:

    подово отопление на коридор
    подово отопление на тоалетна
    подово отопление на баня,

    защото: няма да мухъл в бяня и тоалетна, банята и тоалетната и коридора ще са винаги с топъл под зимата; направи ги да могат да се включват/изключват всяко едно поотделно баня , коридор , тоалетна.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re:Питане за отопление на газ или климатици в Пазарджик ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    5-7 хилки всичко(с проект, тръби, глидери и котле).
    С 2 хилки комисион за justify .
    По темата - точно между 3000 и 5000 струва газификацията на едно жилище в зависимост от котела и оборудването. Пък вече всеки си избира на какво да се отоплява - разнообразието вече е голямо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на отопление - преминаване на климатици
    От smirnofster във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 33
    Последно: 18-01-14, 00:34
  2. Отговори: 4
    Последно: 13-07-12, 08:27
  3. Климатици за цялосезонно ползване-охлаждане и отопление
    От off_line във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 24-02-12, 01:22
  4. Отопление на апартамент - климатици или газ?
    От ivanatora във форум Отопление
    Отговори: 20
    Последно: 05-06-10, 09:21
  5. OpenFest Пазарджик
    От Silvina във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-05, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе