Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51
Like Tree12Одобрявам

Пелети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #46

    Отговор: Пелети

    [QUOTE=VanDan;743938]До колкото имам спомен, май вашата къща беше нова тип сглобяема с някаква умопомрачителна изолация (30см). Бяхте писал, че на -3гр. само от пусната за 1 час фурна се вдигала температурата с 1гр. в 40кв.м. Не е коректно така да хвърляте твърдения, които са за частни случаи, а да изглеждат като общовалиден факт.


    Да, настина е така. Това означава ли че не трябва да поствам мнение? Както сам пишеш аз не крия нищо и не заблуждавам никого, а изцяло стоя зад думите си.

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=warm;744340][QUOTE=VanDan;743938]До колкото имам спомен, май вашата къща беше нова тип сглобяема с някаква умопомрачителна изолация (30см). Бяхте писал, че на -3гр. само от пусната за 1 час фурна се вдигала температурата с 1гр. в 40кв.м. Не е коректно така да хвърляте твърдения, които са за частни случаи, а да изглеждат като общовалиден факт.


    Да, настина е така. Това означава ли че не трябва да поствам мнение? Както сам пишеш аз не крия нищо и не заблуждавам никого, а изцяло стоя зад думите си. Изоалацията ми е 21см. а не 30см.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #47

    Отговор: Пелети

    Никъде не съм казал, че не трябва да давате мнение. Наблегнах на това, че давате мнение без да дадете тази много важна подробност и тогава мнението ви изглежда като общовалиден факт касаещ всички видове ситуации. И някой не запознат ще реши, че и при него е възможен подобен разход, а няма никаква изолация примерно. Вашата къща ще се отоплява с нисък разход и от други видове отоплителни системи. Една добра термопомпа ще е мисля най-евтина.
    tony34al одобрява това.

  4. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #48

    Отговор: Пелети

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Никъде не съм казал, че не трябва да давате мнение. Наблегнах на това, че давате мнение без да дадете тази много важна подробност и тогава мнението ви изглежда като общовалиден факт касаещ всички видове ситуации. И някой не запознат ще реши, че и при него е възможен подобен разход, а няма никаква изолация примерно. Вашата къща ще се отоплява с нисък разход и от други видове отоплителни системи. Една добра термопомпа ще е мисля най-евтина.
    Всеки може да решава каквото си иска. Във визитката ми пише каква ми е къщата. А ако някои мисли че с изолация или без изолация, с дограма или без дограма е все тая си е за негова сметка. Спирам да пиша за да не заблудя някои ЗАБЛУДЕН.

    - - - - - - - - - -


    "Дo ĸoлĸoтo имaм cпoмeн, мaй вaшaтa ĸъщa бeшe нoвa тип cглoбяeмa c няĸaĸвa yмoпoмpaчитeлнa изoлaция (30cм). Бяxтe пиcaл, чe нa -3гp. caмo oт пycнaтa зa 1 чac фypнa ce вдигaлa тeмпepaтypaтa c 1гp. в 40ĸв.м. He e ĸopeĸтнo тaĸa дa xвъpлятe твъpдeния, ĸoитo ca зa чacтни cлyчaи, a дa изглeждaт ĸaтo oбщoвaлидeн фaĸт."


    Съжалявам че споделих!!!

  5. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #49

    Отговор: Пелети

    Колеги, съжалявам, но приключвам с даването на информация от всякакъв вид. Колегата VanDan явно е много запознат и затова може да се обръщате към него, вместо да ми пишете на лични.Сори

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #50

    Отговор: Пелети

    Warm като малките деца се цупиш. Аз съм обикновен човек и потребител. Просто и в други теми съм забелязвал, че има големи разлики и е хубаво да се дават повече подробности, когато става въпрос за разходи. Така в климатичните теми имаше хора с 2 климатика и ел.бойлер, които имаха по-ниски сметки за ток от мен, който имам локално парно и топла вода на газ. Така че, когато се дават лични данни за разход на нещо е хубаво да се покажат и условията, при които е постигнат. Аз ако съм чел твои стари мнения, друг не е. Това е и няма нищо лично в мнението ми. Пък дали ще пишеш или не, си е твое право, но ще помоля да не ме намесваш като причина за твоето решение. Не съм обидил никой и не съм нарушил правилата на форума. Поне така мисля.
    tanatos одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #51

    Отговор: Пелети

    Предполагам че всеки е забелязал че давам конкретна информация. Аз не обобщавам нищо както се прави от други хора. Логично е ако търсиш някакво решение да прочетеш цялата тема и да се поинтересуваш за какво се отнася, освен ако не четеш мненията като роман за убиване на времето. Никога не съм крил информация и не съм заблуждавал с това други посетители на форума. Не съм съгласен че не трябва да пиша нещо само защото моят случай бил "частен". Ми то като погледнеш всеки случай си е частен. Няма две къщи с еднакви разходи за отопление, но това не пречи на колегите да споделят информация. от друга страна не се цупя. Аз също съм забелязвал че в други теми има кофти информация но това е както казват французите - Се лави! Не съм се впускал да им обяснявам че не са прави и т.н. и т.н. Че и преценявам, сверявам информация и сам решавам какво да ползвам и кое не. Няма да влизам в обяснителен режим . Всеки да прави това което иска и което намери за добре. Смятам че не преча на никого, не заблуждавам никого и не подвеждам никого. Който не вярва на това което пиша да дойде и да провери. Пак казвам стоя зад думите и постовете си.
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. ПОМОЩ за избор на ГОРЕЛКА на ПЕЛЕТИ
    От GuGoMaNoV във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 04-07-19, 21:27
  2. Какъв метод за отопление с пелети
    От gost89 във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-13, 23:22
  3. Котли за пелети, въглища, костилки и чипс
    От orlie във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-13, 10:00
  4. Разход на пелети ?
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 11-02-13, 00:46
  5. Имам си парно на ПЕЛЕТИ
    От sssaaa във форум Други начини за отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-10, 00:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе