Резултати от 1 до 3 от общо 3

Bosch Condens 3000 + FW 200 Настройки, мнения, препоръки и коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    4
    #1

    Post Bosch Condens 3000 + FW 200 Настройки, мнения, препоръки и коментари

    Здравейте,

    Започвам тази тема, тъй като никъде из форума не успях да открия конкретна информация относно индивидуалните настройки на стайните регулатори за газови котли, който всеки потребител следва да програмира собственоръчно след първоначалния пуск на котела от фирмата монтирала го. В крайна сметка целта на всички потребители предпочели отоплението на газ е да минимизират потреблението си без естествено това да нарушава комфорта на живущите.

    Започвам направо с това какво отоплявам и как го отоплявам. Отоплявам изцяло на газ триетажна новопостроена къща с обща отопляема площ около 200 – 220 кв.м. Изложението изток, юг и запад като северната стена е калканна с друга къща, която е необитаема. По проект всички външни стени са изпълнени с тухли Winerberger 380mm, а върху тях отвън има 8 см. каменна вата. Прозорците са с троен стъклопакет и петкамерен профил. Котелът, с който отоплявам тази сграда е Bosch Condens 3000, а към него има монтиран и регулатор по външна и вътрешна температура Bosch FW 200.

    На този линк https://drive.google.com/file/d/0BzN...ew?usp=sharing съм качил подробното ми потребление на газ за изминалата седмица, която не беше от най-студените, но въпреки всичко реших да направя пробен пуск, за да настроя и изпробвам системата. Засега единствените ми притеснения са свързани с баланса на системата, който по указания от форума се опитах да си го направя сам и относно обезвъздушаването на системата, защото някои от радиаторите продължават да "съскат" без реално да излиза въздух през обезвъздушителите им.

    Това е засега от мен. Моля коментирайте, за да сме си полезни взаимно, а аз обещавам, когато се позастуди да кача отново информация за потреблението и настройките! Айде със здраве!

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2

    Отговор: Bosch Condens 3000 + FW 200 Настройки, мнения, препоръки и коментари

    Цитат Първоначално публикувано от Dancho Виж публикацията
    ..............., защото някои от радиаторите продължават да "съскат" без реално да излиза въздух през обезвъздушителите им.............
    Развий леко секретния кран.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Bosch Condens 3000 + FW 200 Настройки, мнения, препоръки и коментари

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Развий леко секретния кран.
    След баланса секретния кран на този радиатор е развит на оборот и половина. Да видим сега дали ще продължава да "съска", когато пусна парното пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 08:53
  2. Днес си купих TE-12HKE. Мнения и коментари?
    От ivondera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 08-05-11, 11:21
  3. GSM-и с ТЪЧ ДИСПЛЕЙ (Мнения, коментари, проблеми...)
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-10, 18:20
  4. Лаптоп MSI - мнения и коментари
    От taipan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 13
    Последно: 31-10-07, 12:54
  5. UPS...полза, мнения, коментари, предложения.
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 26-12-03, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе