Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

Проектиране на инсталация за голям апартамент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Не е достатъчно ф20, трябва да е или ф25, или ф22мед. Много точни въпроси за неразбиращ

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #17

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Аууу.. до края ли 25Ф?Много дебела ми идва...иначе до преди 2 дена нищо не знаех за тези инсталации, но с четене и питане вече започнах да се ориентирам....радиаторите май по малко от 60 глидера се очертават..

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #18

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Цитат Първоначално публикувано от Маринов
    Аууу.. до края ли 25Ф?
    Не до края, а до колекторите (ако е колекторна система). Ако системата е попътна, до втория радиатор с ф25, а оттам с ф20 за последните 2.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #19

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Започнаха да ми се изясняват нещата и вече определенно имам някаква концепсия..системата ми ще бъде "попътна", както Лазар е нарече. Въпросът ми е:как е правилно да се изчисляват тръбните отклонения? Например отивам да 1-я радиатор с Ф25 и отклонението също е с такъв диаметър или по-малък?Или пък с какъвто продължаваш с такъв правиш и отклонението...аз смятам например до 2-я да отида с Ф25, но от него продължавам с Ф20 и отклонението за 2-я да бъде с Ф20.После на 3-я правя отклонение с Ф16 и продължавам с Ф16 до последния..мощностите ми са съответно:2к+2.2к+3к+2,7к..освен това се колебая дали да добавям по някое ребро в стая и заради един коридор от който се влиза в тези стаи, а там няма да поставям радиатор..

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #20

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Не си уточнил с какви тръби ще работиш, но щом говориш за ф16, предполагам имаш предвид полиетилен с алуминиева вложка. С тази тръба малко трудно се работи на ф26 (или 25), защото трудно се огъва, а фитингите са скъпи. Ако е с тази тръба, отклоненията към радиаторите ги правиш с ф16. На мене не ми е любима тръба и работя основно с ППР със стъклени влакна или Рехау, а по-рядко и с мед. При ППР отклоненията към радиаторите са с ф20.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #21

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    нищо не ми говорят...полипропиленова с ал. вложка(май така се казва тази която наподобява водопроводната)-да, но тези двете НЕ!Дай някой линк да се ограмотя..

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Ами какъв линк да ти дам - ето една ценова листа, вътре има такива тръби и на FV plast и испанската Barbi. То вече почти всеки сериозен производител има такава тръба.
    http://www.bgtherm.com/products.htm#

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #23

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Тръба Ф26 доста оскъпява нещата..фитингите са скъпи..отделно, че трудно се и работи с нея.Категорично ли смяташ, че не мога да мина с Ф20?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #24

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Цитат Първоначално публикувано от Маринов
    Категорично ли смяташ, че не мога да мина с Ф20?
    За моженето - можеш, в новото строителство масово е така. За жилище 50м2 няма проблеми, но при тебе ще се получи ограничение на мощността на инсталацията. За да си сигурен в това, което ти говоря може да си платиш на някой проектант ОВК да ти направи проект на отоплителната инсталация - хем ще ти сметне с точност броя на глидерите, хем ще ти оразмери и тръбите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #25

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Сега видях за кои тръби говориш.Всъщност аз гледах едни такива с файбър-чешки, но единствено естетически не ми допадаха, понеже ще ги монтирам външно(стар апартамент).Трябва да ги полагам в кабелни канали или нещо такова да измисля..освен това някой беше написал някъде, че с времето "увисват" , а има опасност някой самозванец да прегрее с поялника и да се получи бленда..

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #26

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Естетически всички изглеждат различно - има с 2, с 4 червени ленти, с 4зелени ленти, без ленти, сиви, бозави, розави...все ще си харесаш. Не са ми провисвали. За бленда - да, винаги съществува възможност при ППР и трябва да се внимава, но все пак това е изключение и подлежи на ремонт

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #27

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Здравей Лазаре!И за тръбата нещата се изясняват лека-полека...Днес видях в БГтерм тази със зелената лентичка.Освен това говорих с ОВ проектант и той е на мнение, че от котела трябва да тръгна с Ф32!!!!, понеже тръбата е доста дебелостенна.Та с нея до 2-ия, а после с Ф25.Последните ми радиатори са с мощност 3кв+2,5кв!Дали не е много голямо презапасяване?

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #28

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Сега пък другата крайност - за 10кВт - ф32?! Не знам - според мене е много, но то зависи и от трасето - колко колена, колко метра. Да не би да е имал предвид кондензен котел? Не искам да споря с проектанта, защото и с ф32, и с ф40, и с ф50 ще работи системата, но с ф20 ще бъде спъната. Допитай се и до друг проектант.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #29

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    От котлето да последния радиатор има м/у 28 и 30метра. Имам чувството , че с десет човека да говориш 20 мнения ще чуеш.От една страна малък ми се видя вътрешният диаметър на Ф25, от друга Ф32 доста груба изглежда..за мед няма да пиша, защото там цените са по 3!

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #30

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Според изчисленията колко трябва да е вътрешния диаметър на тръбата? Защо да е по 3 цената на медната тръба? ф32 на FV plast е 6,50лв/м, а мед ф22х0.8 е 11лв/м или 4,5лв/м разлика, след втория радиатор разликата става по-малка, което прави 200-300лв разлика за цялата инсталация. Медните фитинги също са евтини, както на ППР-а. Така че не е толкова плашещо. Ако минеш на панелни радиатори ще икономисаш дори по-голяма сума от тая. Помисли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Софтуер за проектиране на облекло?
    От FIFA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 28
    Последно: 28-10-13, 06:12
  2. Отговори: 6
    Последно: 02-07-11, 19:06
  3. Проектиране на газова инсталация за София?
    От ZARABOY във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-11, 00:51
  4. Нова инсталация на апартамент - с карта като хотел или не?
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 27-03-11, 15:29
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе