Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57

Проектиране на инсталация за голям апартамент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #31

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Ще помисля...след 2-я как да продължа до 3-я и след това до последния?Още един въпрос:С колко да тръгна от котлето до колектора, понеже ще имам още един кръг с панел 1кв+лира 600-700в?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #32

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Не ти трябва колектор, тръгващ с ф22 мед от котела, отклоняваш с тройник за лирата и малкия радиатор с ф15 и продължаваш с ф22 до втория голям, после ф18 до третия, после намаляш на ф15 за последния

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #33

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Мерси Лазаре!То кофтито е, че предпоследният (3кВ) и последният 2.5кв, де факто са ми големите..първите два са по 1.9-2.1кв..

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #34

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Ф15 и ф18 са предостатъчни да захрянят такива мощности - 2,5 и 5,5кВт

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #35

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Голяма помощ ми оказваш...утре ще смятам и ако се окаже разлика 200-250 направо няма да му мисля..

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #36

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Айде успех в сметките! Взимай най-тънкостенните - 0,7-0,8мм, няма смисъл от 1мм. Ползвай по възможност редуктивни тройници 22/15/22 вместо тройник + редукция. И не забравяй, че ще стане симпатично, прибрано и вечно

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #37

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Още веднъж мерси много!На там отиват нещата..ще подменя някои от ал. радиатори с панелни, за да спестя малко средства..

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #38

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Панелните радиатори са си много добри

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #39

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Панелните радиатори са си много добри
    Здравей, Лазаре. Преди има няма година две ти ми помогна доста в доизкусуряването на моята система. При мен се получиха 2 стаи с алуминиеви радиатори и 2 стаи с панелни. Та мога да дам мнение(сравнение). Лично мое субективно(обективно и ценово) мнение е, че с панелните някак си комфорта ми си струва по-добър. Самата топлина ми е по-различна ...... за мен. Не искам да убеждавам нокого в това , а просто споделям. Не напоследни и цената на панелния е на 1/3 от алуминиевия.
    След като вече всичко ми е готово (с котел Юнкерс съм) има ли начин да се налее нещо в системата което да предотврати появата на ръждата(според мен тенекията би трябвало да ръждяса) В интерес на истината ми се наложи да източа системата и след близо 2 годишно ползване ръжда нямаше.Явно има някаква антикорозионна обработка но все пак

  12. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #40

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Корозията представлява окис на метала. Когато повърхността на метала е постоянно във вода, и няма допир с въздуха, в който има кислород в свободно състояние, корозия няма. Кислорода във водата е в свързано състояние. Корозията настъпва когато оставите радиаторите източени. А ако трябва да се държат празни дълго време, с цел консервация, може да налеете малко нафта в радиаторите, и няма да корозират дълго време.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #41

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Водата в системата е омекотена и без кислород, кислород има в прясната вода. Затова систмата не трябва да се източва и пълни постоянно. Панелните радиатори имат добро антикорозионно покритие, повечето производители дават 5-10г. гаранция. Разглобявал съм 10г алум. радиатор - направо е като гъба метала, така че не съм сигурен дали алум. радиатор е с по-дълъг живот от панелния. Все пак наблюденията ми са за турски и български панели, както и австрийски, италиански. Сега в хипермаркетите се продават китайски - за тях не мога да кажа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #42

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    OK. Разбрано. Щом систмата е пълна и не се добавя нова вода - няма да има корозия(ръжда)
    Благодаря за отговорите.
    Всичко това беше малко встрани от темата - но щом човека сега ще прави това което ние вече имаме - то предполагам и на него му е било интересно и впоследствия няма да размишлява като мен излишно.
    лек ден на всички съфорумци

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #43

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    До два-три дена ще взема окончателно решение за тръбите-мед или ф25 полипропилен с файбър..отказвам се да заложа ф32 и дано не сбъркам, но прекалено груби ми изглеждат и заложената мощност около 10кВ не ми се вижда да е чак толкова голяма...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #44

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    Вече взех решението!В понеделник започва къртенето.До сряда трябва да съм готов...после следва 2-а серия.Настройки, разходи и надявам се ... не много главоболия...

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #45

    Re:Проектиране на инсталация за голям апартамент

    И какво е последното решение?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Софтуер за проектиране на облекло?
    От FIFA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 28
    Последно: 28-10-13, 06:12
  2. Отговори: 6
    Последно: 02-07-11, 19:06
  3. Проектиране на газова инсталация за София?
    От ZARABOY във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-11, 00:51
  4. Нова инсталация на апартамент - с карта като хотел или не?
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 27-03-11, 15:29
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе