Страница 51 от 57 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #751

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от vankata7410 Виж публикацията
    ........ 4etoh i drugi podobni poroblemi no vie pi6ete s mnogo 4isla i tehni4eski termini koito ne razbiram .......
    Ванка и ние в по-голямата си част сме аматьори в добрия смисъл на думата, но четем форума и се учим.

    Да гадаем ли или ти ще ни кажеш площ на стаите, размери на радиаторите, диаметър на тръбите котел-колектор и колектор-радиатор, начина на свързване на радиаторите към колектора, имаш ли съседи, изложение на жилището, каква е дограмата и др.под., които не представляват сложна техническа информация?

    По начина, по който си задал въпроса, колегите и да искат да ти отговорят, не могат да го направят ....

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #752

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    shema.JPG

    СХЕМАТОВА Е ПЛАН НА КА6ТАТА МИ КОТЛЕТО Е ТЕСИ 9-24 ТРИТЕ РАДИАТОТА СА ПО 3 КИЛОВАТА А В МАЛКАТА СТАЯ Е 1.5 В БАНЯТА Е ЛИРА В ВСЕКА СТАЯ ИМА ПРОЗОРЕЦ СРЕДНО ГОЛЕМИ РАДИАТОРИТЕ СА ПАНЕЛЕНИ КА6ТАТА НЕ Е САНИРАНА .ПРОБЛЕМИ 1-НА 70 ГРАДУСА НА ВОДАТА ЗА ОКОЛО 24 4АСА СТАНА 14-17 ГРАДУСА ИЛИ НА ПРОСТ ЕЗИК СТУДЕНО, ГАЗ-26 КУБ.М. ЗА ТЕЗИ 24 4АСА. 2- НАМАЛИХ ГО НА 50 ГРАДУСА НА ВОДАТА СТАНА О6ТЕ ПО СТУДЕНО НО ИЗРАЗ ХОДИ 10 КУБ.ЗА 12 4АСА ЗНАМ 4Е 6ТЕ МИ КАЖЕТЕ ДА САНИРАМ НО САМО ТОВА ЛИ МИ Е ПРОБЛЕМА ИЛИ И КОТЛЕТО Е КАЛПАВО И РАДИАТОРИТЕ СА СЛАБИ. И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО РАДИАТОРАТ КОИТО Е В ЕДНА СТАЯ С КОТЛЕТО ДНЕС ИЗСТИНА НАПОЛОВИНА А МАИСТОРА КАЗА 4Е 6ТЕ Е НАИ ТОПЛИЯ ЗА6ТОТО Е НАИ БЛИЗО ДА КОТЛЕТО

    - - - Обновено - - -



    - - - Обновено - - -








    СХЕМАТОВА Е ПЛАН НА КА6ТАТА МИ КОТЛЕТО Е ТЕСИ 9-24 ТРИТЕ РАДИАТОТА СА ПО 3 КИЛОВАТА А В МАЛКАТА СТАЯ Е 1.5 В БАНЯТА Е ЛИРА В ВСЕКА СТАЯ ИМА ПРОЗОРЕЦ СРЕДНО ГОЛЕМИ РАДИАТОРИТЕ СА ПАНЕЛЕНИ КА6ТАТА НЕ Е САНИРАНА .ПРОБЛЕМИ 1-НА 70 ГРАДУСА НА ВОДАТА ЗА ОКОЛО 24 4АСА СТАНА 14-17 ГРАДУСА ИЛИ НА ПРОСТ ЕЗИК СТУДЕНО, ГАЗ-26 КУБ.М. ЗА ТЕЗИ 24 4АСА. 2- НАМАЛИХ ГО НА 50 ГРАДУСА НА ВОДАТА СТАНА О6ТЕ ПО СТУДЕНО НО ИЗРАЗ ХОДИ 10 КУБ.ЗА 12 4АСА ЗНАМ 4Е 6ТЕ МИ КАЖЕТЕ ДА САНИРАМ НО САМО ТОВА ЛИ МИ Е ПРОБЛЕМА ИЛИ И КОТЛЕТО Е КАЛПАВО И РАДИАТОРИТЕ СА СЛАБИ. И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО РАДИАТОРАТ КОИТО Е В ЕДНА СТАЯ С КОТЛЕТО ДНЕС ИЗСТИНА НАПОЛОВИНА А МАИСТОРА КАЗА 4Е 6ТЕ Е НАИ ТОПЛИЯ ЗА6ТОТО Е НАИ БЛИЗО ДА КОТЛЕТО
    Този пост е редактиран от vankata7410; 14-12-12 в 19:33.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #753

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте,

    изчетох горе-долу цялата тема, много полезни съвети за отопляващите се на газ.
    Имам и аз няколко въпроса към специалистите тук:
    Жилището ми е около 60 кв.м. (изцяло южно, вътрешен апартамент, ново строителство).
    Купих го от строителя с инсталирани 11 глидера (Н420) в дневната 28 кв.м , 7 глидера (Н420) в спалнята 13 кв.м.
    Алуминиев радиатор POL : TDT и лира (450/950) в банята 3 кв. м. - Лира К - бяла, права : TDT.
    Котелът, който строителя беше монтирал е SIME Mеtropolis DGT 25BF - http://portale.sime.it/jportal/pcont...tension=182520

    След прости сметки реших да удвоя радиаторите в спалнята и дневната - сега са съответно 22 глидера в дневната и 14 глидера в спалнята. По мои изчисления инсталираната мощност стана около 5 кВ., а котлето по спецификация ако не бъркам е 7.5 кВ.
    Вносителя на котела Ромстал България ми препоръча термостат за него - Salus-Controls - 091FL Programmable electronic room thermostat - weekly, който е on/off.

    Въпросите са ми следните :
    1.Дали за този котел има модулиращ стаен термостат, тъй като никъде не успях да видя дали котела поддържа такъв и дали ще е по-икономично с него ?
    2.При пускането на котела техника използва диференциален маноментър за регулриране на газовия клапан и каза, че е наистроил максималната му мощностт на 19 кВ, следейки температурата на санитарната вода. В тази връзка има ли смисъл да намаля от конзолата на котела максималната мощност на отопление (Maximum power heating) в %, за да я докарам малко над минималната му или той работи на минимална и няма смисъл от това ?
    3.Ще доведе ли до икономия на газ ако увелича от конзолата на котела забавянето за повторно запалване на горелката (Re-ignition Delay) от 3 на 10 минути - максимума, ако котела се изключва по прегряване ?

    Благодаря предварително !
    Този пост е редактиран от terziyski; 14-12-12 в 13:17. Причина: синтактични грешки

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #754

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ванка, прочети постовете на karicata от №690 насам и отговорите на zh. Там се коментира температурата на входящата вода и мощността на панелните радиатори. Много неща вече са написани и ще ги разбереш.
    Относно студените радиатори - виж дали на изходящата вода на радиаторите имаш монтирани секретни кранове. Ако са завити, развий ги, но не съвсем до края и виж има ли промяна. Имаш ли термоглави на радиаторите? Ако имаш - отвори ги докрай.
    Минималната мощност на котлето е по-голяма от оптималната за твоето жилище (от 7 кВт до 20 кВт) - оттук основно идват големите сметки.
    Радиаторната мощност в действителност (, а не по каталог) е по-малка от минималната мощност на котлето - това обикновено добавя към високите сметки и липса на достатъчно топлина в жилището. Тази лира в 12 кв.м. баня - просто недоумявам как ще ти стигне. Нямаш отопление в коридора.
    Имам съмнения и относно диаметъра на тръбите ........ Начинът, по който си изчертал свързването на радиаторите ми се струва недостоверен.

    Липсва информация за:
    - диаметъра на тръбите;
    - изложение и съседи (при положение, че си без изолация има значение);
    - дограмата - PVC, AL или дървена;
    - има ли колекторна кутия до/под котела.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #755

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Това Ванка вече е друго нещо. Онези 30 кубика за 12 часа при така представените радиатори няма как изобщо да се изгорят. Или времето си объркал или показанията на разходомера.
    26 кубика за 24 часа е по друго нещо. това е по кубик на час или 8kW. При студена неизолирана къща е съвсем възможно да са толкова топлозагубите. Вдигай температурата на макс или увеличавай радиаторите. Онзи който не грее му виж крана на изхода и го отвори леко.
    Този пост е редактиран от espace; 14-12-12 в 10:12.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    11
    #756

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте, вече и аз се отоплявам на газ. Но имам проблем.
    Модела на котела е BAXI Luna Duo-Tec 1.12, а модела на програмируемия модулиращ термостат е 71043360 или както е описано на книжката 720644701.

    Програмирах го съгласно описаното в ръководството (поне до колкото успях да го разбера).
    Но се получава следното:
    При настройка на програматора PCH - Pr - On1 - 05:45; Off1 - 7:30, като за стайна (комфортна) SCON температура е зададена 22°C при режим Auto, температурата на потока (водата за отопление е 60°C). След 7:30 трябва да премине в режим на редуцирана (намалена) температура която е зададена 18°C . Но котела започва да увеличава температурата на водата за отопление. Примерно днес в 9:30 часа показанието за стайната температура е 25.9 °C, на водата 85.9 °C, а би трябвало да работи в редуциран режим до следващия зададен програмен период PCH - Pr – On2 - 14:30; Off2 - 16:30.
    Може ли някой да ми помогне.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #757

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    ne nqmam kolektorna kutiq pod kotleto,a vraskite sa si to4no taka trabata do poslednata staq i na vhod i izhod e f-20 i do lirata,a ostanalite f-16, ponege posledniq radiator ne e s sekreten bolt a s obiknovenn kran4e sled nego sa6to e f-16 no ima i nastavka po sredata vazmogno li e da se naru6ava normalniq krag na vodata. i drigo da ti kaja s zatoplqneto na ka6tata pada i leko razhoda otvorih ve4e vsi4ki termo glavi i go ostavih bez da se 4ovarkam postoqnno v dvete golemi stai ne tam kadeto e kotleto ve4e temperaturata e 20 gradusa v po blizkata i 18 v po dale4nata.kogato radiatora si zaraboti ot samosebe si i v tazi staq se vdiga temperaturata oklo18-19 no kato otkaje da raboti pada . kotleto sega raboti na 65=70 gradusa.ako iska6 jiveq na gara elin pelin zapovqdai moje da pogledne6 s o4ite si. 4etoh v knijkata po instrukcii 4e trabite trebva da sa minimum f-20 moje bi tova mi e poroblema 4e maistora mi e nekadarnik i nee e znael kakvi trabi da mi sloji. lo6oto e 4e ve4e nqmam finansova vazmojnost da gi podmenqm

    - - - Обновено - - -

    krana na izhoda e kran4e i eotvoreno na mah no kagato si pojelae cirkolira kogato ne iska ne cirkolira trabata e f-16 i po sredata ima snadka moje bi tova e problema ,neznam

    - - - Обновено - - -

    имам въпрос
    когато котлето е 9-24
    и да ре4ем 4е работи 24 4аса на
    на минимум
    колко кубика газ гори за тези 24 4аса

    - - - Обновено - - -

    имам въпрос
    когато котлето е 9-24
    и да ре4ем 4е работи 24 4аса на
    на минимум
    колко кубика газ гори за тези 24 4аса

    - - - Обновено - - -

    имам въпрос
    когато котлето е 9-24
    и да ре4ем 4е работи 24 4аса на
    на минимум
    колко кубика газ гори за тези 24 4аса

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #758

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от vankata7410 Виж публикацията
    имам въпрос
    когато котлето е 9-24
    и да ре4ем 4е работи 24 4аса на
    на минимум
    колко кубика газ гори за тези 24 4аса
    Грубо казано 24 кубика за 24 часа.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #759

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    имам въпрос
    когато котлето е 9-24
    и да ре4ем 4е работи 24 4аса на
    на минимум
    колко кубика газ гори за тези 24 4аса

    - - - Обновено - - -

    e tova sa okolo 24 leva ne e li mnogo

    - - - Обновено - - -

    са6тествува ли конвенционален котел смного ниска долна граница двуконтурен спокойно да ползва6 банята и на ниска цена

    - - - Обновено - - -

    са6тествува ли конвенционален котел смного ниска долна граница двуконтурен спокойно да ползва6 банята и на ниска цена

    - - - Обновено - - -

    са6тествува ли конвенционален котел смного ниска долна граница двуконтурен спокойно да ползва6 банята и на ниска цена

    - - - Обновено - - -

    са6тествува ли конвенционален котел смного ниска долна граница двуконтурен спокойно да ползва6 банята и на ниска цена

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #760

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Оффтопик,
    ванко, защо не се постараеш още малко и да започнеш да пишеш на нормален български език с препинателни знаци, без 6 и 4 и тн.? Никой не е длъжен да чете тази шльокавица. Покажи малко уважение към колегите, от които търсиш помощ.
    gnf одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #761

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    във първия ми пост се извиних за това компа ми няма български и пи6а през руски транслатор които не знам къде са 4 и 6 а и не разбирам много от компютри

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #762

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от vankata7410 Виж публикацията
    компа ми няма български и пи6а през руски транслатор
    Ползвай този сайт за превод на кирилица.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #763

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Не ти е проблема в котела Ванката7410, имаш къща с големи топлозагуби и недотам добре изградена инсталация. Ако още не си го осъзнал и търсиш проблема в котела - няма да го намериш.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #764

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    добре,сагласен сам с теб, но не е ли по евтино да имам котле с долна граница 5-6 отколкото 9-10,все пак от проч
    етеното дотук разбрах че и това е от голямо значение,иначе от котлето сам доволен няма цак-цак след 60 градуса не изключва само намалява пламака

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #765

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ако имаш големи топлозагуби се губи смисъла от котле с ниска минимална мощност, понеже то никога няма да работи на тази мощност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 57 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе