Страница 53 от 57 ПърваПърва ... 3435152535455 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #781

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ако радиаторът е доста студен на изхода - отваряш кранчето, а затваряш при онзи радиатор, който е сравнително по-топъл на изхода.
    Все пак този баланс е въпрос на проба/грешка, защото зависи дали радиаторите са точно изчислени за помещенията, където са монтирани. Ако имаш много глидери няма проблем на изхода да е по-студено.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    5
    #782

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Задължително пусни и лирата в банята за да увеличиш радиаторната си мощност и да стопля котела за по-кратко време и то в кондензен режим. Ако увеличиш мощността на котела, той ще има по-високо КПД, но пък ще се вдигне работната температура на водата и ще излезеш от кондензен режим - за да не стане, трябва да увеличиш радиаторите. Долу-горе се получава ходене по ръба на бръснача
    Лазаре нещо не те разбирам. Ако увелича максималната мощност на котела няма ли да стопля по-бързо, защото водата ще е с по-висока температура и радиаторната мощност ще е по-голяма. В момента показателя на горелката е на само едно деление и водата не преминава 63 градуса, а ако го огранича до 3 деления достига стойности около 70. Притеснявам се, че ако намаля температурата на водата радиаторната мощност ще падне много и няма да мога да затоплям стаите, но сега ще го пробвам и това, че се очертава сметка от порядъка на 350 лв. за декември. Принципно каква трябва да е температурата на водата подавана от котела, за да работи той в кондензен режим?

    6,5 kW минимална мощност са за кондензен режим, а ти не можеш да влезеш в този режим с толкова малко глидери (дори за конвенционален котел са сравнително малко в спалните). Нямаш ли възможност в коридора да сложиш още един радиатор, някъде по-близко до котела?
    А за златната зима - прав си и аз съм на принципа на индианците - готвя се за зимата през лятото.:D
    Нямам възможност за никакви радиатори вече, единствения вариант е този в спалнята от Н500 да бъде променен на Н800 примерно, а другия е под прозорец и няма повече от 45см. височина от пода. (който ги е измислил тези ниски прозорци е за сто тояги на гол гръб публично пред парламента)

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #783

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Колеги никой ли не знае как да се достигне до параметър "d 33" и "d 34" на Вайлант ТурбоТек Плюс 20 за промяна оборотите на вентилатора?

    Тъкмо се амбицирах пак да го пусна /парното/ и да започна със тестове ама НЕ.
    Дайте инфо.
    Инженер Нейчев нещо се позагуби - отвори кутията на Пандора инженере. Стига с тия конфиденциалности. С тея сметки на газ със сигурност клиентелата намалява пък дори и бъдещото 9 % намаление няма как да ме "изтегли".

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #784

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от terziyski Виж публикацията
    Здравейте,

    изчетох горе-долу цялата тема, много полезни съвети за отопляващите се на газ.
    Имам и аз няколко въпроса към специалистите тук:
    Жилището ми е около 60 кв.м. (изцяло южно, вътрешен апартамент, ново строителство).
    Купих го от строителя с инсталирани 11 глидера (Н420) в дневната 28 кв.м , 7 глидера (Н420) в спалнята 13 кв.м.
    Алуминиев радиатор POL : TDT и лира (450/950) в банята 3 кв. м. - Лира К - бяла, права : TDT.
    Котелът, който строителя беше монтирал е SIME Mеtropolis DGT 25BF - http://portale.sime.it/jportal/pcont...tension=182520

    След прости сметки реших да удвоя радиаторите в спалнята и дневната - сега са съответно 22 глидера в дневната и 14 глидера в спалнята. По мои изчисления инсталираната мощност стана около 5 кВ., а котлето по спецификация ако не бъркам е 7.5 кВ.
    Вносителя на котела Ромстал България ми препоръча термостат за него - Salus-Controls - 091FL Programmable electronic room thermostat - weekly, който е on/off.

    Въпросите са ми следните :
    1.Дали за този котел има модулиращ стаен термостат, тъй като никъде не успях да видя дали котела поддържа такъв и дали ще е по-икономично с него ?
    2.При пускането на котела техника използва диференциален маноментър за регулриране на газовия клапан и каза, че е наистроил максималната му мощностт на 19 кВ, следейки температурата на санитарната вода. В тази връзка има ли смисъл да намаля от конзолата на котела максималната мощност на отопление (Maximum power heating) в %, за да я докарам малко над минималната му или той работи на минимална и няма смисъл от това ?
    3.Ще доведе ли до икономия на газ ако увелича от конзолата на котела забавянето за повторно запалване на горелката (Re-ignition Delay) от 3 на 10 минути - максимума, ако котела се изключва по прегряване ?

    Благодаря предварително !
    Колеги чудя се дали зададох трудни или тъпи въпроси, за да не се включи никой до момента, или пост-а ми е от прекалено рано сутринта...

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #785

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Колеги никой ли не знае как да се достигне до параметър "d 33" и "d 34" на Вайлант ТурбоТек Плюс 20 за промяна оборотите на вентилатора?

    Тъкмо се амбицирах пак да го пусна /парното/ и да започна със тестове ама НЕ.
    Дайте инфо.
    Инженер Нейчев нещо се позагуби - отвори кутията на Пандора инженере. Стига с тия конфиденциалности. С тея сметки на газ със сигурност клиентелата намалява пък дори и бъдещото 9 % намаление няма как да ме "изтегли".
    При уредите turboTEC, не можеш да регулираш оборотите на вентилатора.

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #786

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Драго ми е да Ви прочета г-н Нейчев, особенно след мъгическото включване.

    Често казано нещо ни липсвате последно време в дискусиите, но въпреки отговора Ви съм удовлетворен от това, че явно ни "следите изкъсо" .

    Попаднах на едно ръководство за Вайланта и там прочетох за този параметър - уж е за моя модел, но явно ще трябва да се откажа напълно от моето газ(д)ово отопление с тея разходи.

    ПП. А дали ще коментирате идеята ми със намаляне налягането на газста от 1.4 мбар. на 1 мбар. с цел падане на минималният праг от 6.8 кВ и реализиране на някаква икономия?

    Благодаря за бързият отговор.
    Поздрави.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #787

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте,

    Да се включа и аз с едно питане. От вчера съм собственик на работещо парно и разбира се възникват проблеми и неясноти.
    Въпроса ми е към хора които имат опит с модулиращ програматор/дистанционно управление - AMICO (CAR) закачен на IMERGAS VICTRIX 26 2I.
    immergas-CAR-Universal-Amico.jpg
    Амико-то е закачено към правилните клеми на котела, но не желае да фунционира в режим на поддържане на температура. Според упътването в автоматичен и ръчен режим би трябвало да си гони избраните градуси и при достигане да спре котела (термостат). Уви котела се дъжи така сякаш няма термометър в АМИКО-то и единственото което изпълнява е да възприема настройките на температура на водата за отопление и тази за миене. Това значи, че каквато и температура да задам котела блъска толкова колкото му е завъртяно копчето за температурата на водата в радиаторите (всичко това от АМИКО-то).
    Изчетох му упътването от кора до кора и не мога да разбера защо може да работи като дисатнционно на котела но не и като термостат. Някакви идеи?

    Ръководство за АМИКО ако ви се чете.

    Благодаря
    Този пост е редактиран от orlincho; 17-12-12 в 08:30.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #788

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Какъв е проблема, превишава зададената температура или не я достига?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #789

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Какъв е проблема, превишава зададената температура или не я достига?
    Да превишава я. Иначе бих почнал от радиаторната мощност. Пример - при зададени 60 грдуса на водата в радиторите и зададени 17 градуса на всички възможни комфортни/икономични/дневни/нощни и ръчни настройки котела се отвинтва на 21+ градуса стайна температура и продължва да се качва ... единствения възможен начин да се регулира е да намаля температурата на водата на 35-40 градуса и тогава и стайната съответно пада, но това не е начина на работа който очаквам от термостата. Така и предполагам котела спира по темпратура на водата. При 35 на водата предполагам нямам чак толкова радиатори да му осигуря минималната мощност. Общо казано работи като дистанционно а не като термостат. Пък и бих предположил, че в автоматичен (термостат) режим регулатора за температура на водата в радиаторите не би бил активен.Очаквам котела сам да решава колко топла вода да търкаля в радиаторите.

    в ръководството намерих секция "7.4 Изключване на сондата за температура на вътрешната среда" и се чудя дали пък не е активирано за да се държи по такъв начин. Лошото е че упътвнето има инструкция за активиране но не и за дезактивиране на тази възможност.
    Този пост е редактиран от orlincho; 17-12-12 в 08:31.

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #790

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Някои идеи:
    1. Да няма повреда в сондата за околна температура?
    2. Мислил ли си за т.6 Reset - връщане към фабричните настройки.

    Изчакай да ти отговорят по-опитните от мен. Не бързай!

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #791

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Някои идеи:
    1. Да няма повреда в сондата за околна температура?
    2. Мислил ли си за т.6 Reset - връщане към фабричните настройки.

    Изчакай да ти отговорят по-опитните от мен. Не бързай!
    Хм по пътрвия въпрос май е здрава защото уреда коректно отчита стайната температура. Предполагам няма две сонди една за котел и една за дисплея.
    Втория вариант ще го пробвам довечера. Както и опцията за изключване от ръководството "7.4...." пък да видим.

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #792

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    И какво се опитваш да постигнеш като изключиш датчика за температурата (7.4.)?
    Та нали точно в момента терморегулаторът работи така сякаш датчика е изключен (като дистанционно на котела)?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #793

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    И какво се опитваш да постигнеш като изключиш датчика за температурата (7.4.)?
    Та нали точно в момента терморегулаторът работи така сякаш датчика е изключен (като дистанционно на котела)?
    Надеждата ми е опциата да мога да я активирам и декативирам посредством описаната процедура. Но дали е възможно ръководството не казва. Ако в момента е деактивирана може пък да е включи след изпълняване на процедурата веднъж.

  17. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #794

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Не стреляй на сляпо.
    За втори път ти казвам - изчакай отговор от специалистите!!!
    Ето например @espace може би ще ти отговори. Гледам, че се е включил, но явно в момента не може да пише във форума.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #795

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Момчета,момчета,като ви чета край нямат мъките ви ! Постоянно следя форума и разбирам,че за новогазификациралите се колеги е много трудно да се примирят със сегашното положение,а именно високите сметки. В тази ситуация съм бил и аз и само къде не съм спал пред котела - "не питай старило,а патило" ( на газ съм от 2005)! По старите във форума,знаят колко и какви експерименти сме правили с котлите и отоплителните системи /цък-цък,модулация,равновесна Т,добавяне на глидери,изолация/ и т.н. Аз от спортна злоба направих всичко,което зависеше от мен да оптимизирам системата си ( ал.дограма,външна и вътрешна изолация,вата под гипсокартона на тавана,модулиращ стаен термодатчик,от70бр.първоначално,увеличих на 92,а после и на 103 бр.глидера Н500 -"Елеганс" за ап.92 м²) ,но има и неща независещи от моето добро желание: 1. Апартамента е на 1 ет. - неотопляван от долу, без съседи от никъде /долу,горе и встрани/,краен, 3 северни и 1 южна стая. 2. Трите ми тераси са вкарани в стаите и са се получили големи стъклени витрини - топлозагуби. Въпреки всичко,тази година мисля,че нещата вървят в добра посока. Ето малко данни,а вие сами преценете. Конвенционален котел "Вайлант"- 8.9 -24 кW,като Max мощност е намалена на 17 кW. При тези Т вън,температурата на изходящата вода от котела не надхвърля 45-48°C,а по темп.крива отговаря на 1 !!! Това са темп.за кондензен котел !!! Котела е усилен на Мах за Т на водата и си модулира. Дневна Т - 21°С,нощна от 22h до 6.30h - 18.5°С. Сутрин,котела наваксва разликата от 2.5°С за 35 мин.като си вдига Т до 78°С, и 5 мин.преди да изключи си намаля мощноста,а с това пада и Т на водата до - 74°С. Термоглавите на радиаторите съм ги изхвърлил още преди 3 години. Преди 20 дни гореше 5-5.5 м3 на ден,а тези дни 8.5 -10 м3 ( отопление,готвене и БГВ 2в.+ 2 деца ). Това ме устройва при положение,че предни години при идентични Т- ри,гореше 10-11.5 м3 на ден ! Ако бях на 2 или 3 етаж ..... къде-къде нещата щяха да са по-розави,но уви !!! Извода: Оптимизира ли се,системата дава 20-30% икономия. Проблема на другите 70-80% е високата цена на газа или ниските доходи на населението. И едното и другото е вярно !!! Успех на всички и по-мека зима.
    Този пост е редактиран от МИК66; 17-12-12 в 15:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 57 ПърваПърва ... 3435152535455 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе