Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #31

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ами като ще дава 10лв/ден, 300лв/мес не е ли по-добре едно газово котле за 1000-2000лв и сметки под 3000лв?. Какви са тия 10 панела, че и буфери, че и котли на кюмюр?
    Лазар, колко пари ще искаш, за да ми направиш (преправиш) настоящата ми система с газов котел в моята къща (знаеш я), която е по-малка от посочената в Севлиево "130 кв къща на 2 етажа с 26гр. температура" да работи на цели 3-4гр. по-малко - 22-23гр. и да имам месечна сметка под 300лв. и в най-студените месеци. Но това с писмена гаранция. Ти ще поемеш разликата в месечните сметки ако надвиши лимита. Без да ми говориш за изолация на къщата и други не пряко свързани със системата неща.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #32

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    VanDan, няма как да не обръщаме внимание на изолацията - сам го знаеш. Така се случи, че вчера, в неделя ходих при двама клиенти с един и същ котел на пелети (Пелетерм 30 v.2), Първия отоплява къща около 400м2 чисто нова с добра изолация, втория - около 280м2, преправяна и пристроявана от лятна вила, пак е с изолация, ама самата архитектура е по-лятна и раздвижена. На първия (с 400м2) се беше прецакал стайния термостат и вечерта изключи котела ръчно.Към 10ч сутринта температурата в цялата къща беше над 20*С. Втория ми се обади към 3-4 часа - прецакала се помпата, та да спасяваме положението (нова помпа или оборотна?). Питам не става ли за утре да оставим - вика че ще го изселят без парно . И наистина къщата му е много по-студена. Така че значението на изолацията е неоспоримо. Между другото и двата котела са настроени да работят на 15кВт. Та конкретно на твоя въпрос - ако някой те стопли с 10 слънчеви панела, аз давам писмена гаранция, че ще те стопля с газовия котел за не повече от 300лв/месец. Само че тези от 12 бона, дето трябва да ги дадеш за панелите, ще искам да взема половината и то предварително. Другата половина ще ти я оставя, става ли?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #33

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    В случая Лазар е много прав.
    Бившия ми началник изгради цяла фотоволтанична система и му излезе над 300 000 евро,въпреки,че си купи панелите от Япония директно от производителя.Построи я с цел продажба на ел.енергия и от лятото на 2012 ще бъде пусната в експлатация.
    С тия 10 панела...
    а ако говорим за тия панели за топла вода .......
    едва ли ще стане.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #34

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Умен е св.Лазар - спор няма. Нека не говорим обаче за гарантирани универсални решения. Голям мерак имам да ми видиш системата и да кажеш, при това ниво на изолацията колко разход на газ е нормален.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #35

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Нормално сметка означава да се топлиш и да плащаш около 20% от заплатата си,както е на запад.
    А ние тука работим за 500лв и плащаме по 600 за топло.......
    направо не знам на къде отиваме......

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #36

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    А бе заформя ми се едно ходене до Троян през май, ама много време до тогава - не се знае нищо. Пък ако стане - ей го и Плевен. Последно бях преди 3-4 години - водих магаретата на Панорамата, която пък аз съм гледал цяла година на младини

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #37

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    разглеждането на темата соларно отопление е безмислено без темата соларно охлаждане, защото единствено в този случай сметката излиза, но пак при големите консуматори

    по-скоро си мисля, че бъдещето на домашните решения (но не за България) е в съвременни фасани и покривни решения, които както да са дълговечни, така и да оползотворяват голяма част от енергията, която попада по тях

    споделям това като гледам излющената си седемгодишна мазилка, която според тези, които я положиха беше немска с 40 години гаранция...

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #38

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    А 40 годишни мазилки, си стоят без да са мръднали, а като са ги полагали, сигурно не е ставало дума за гаранции. Е как при това положение, да сложиш изолация и мазилка върху тази фасада, като не знаеш след колко време пак трябва да приготвиш за тая работа едни пари..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Офроуд любители помагат на село Бисер
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 21:05
  2. Продавам колело Спринт Аполон 300 лв.
    От mitiu във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 04:52
  3. Капе вода от вътрешното тяло-помощ!
    От Stanio във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 03-12-11, 19:35
  4. Топла вода - на газ или електричество?
    От klimbooo във форум Отопление
    Отговори: 23
    Последно: 27-12-10, 15:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 22-07-06, 01:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе