Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    А, разбрах, твоите тръби са отляти в бетона, така ли? А изолация под тях няма ли? Гледал съм на клипове на Рехау правят така, но на промишлени обекти. Тук ползваме класическата технология - изолация върху плочата, скара и ги редим върху скарата. нЕма пАри за специалните изолационни плочи
    Щях да забравя - нама как да стане схемата за пиролизен котел без буфер и Ладомат - просто няма смисъл

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #17

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    А, разбрах, твоите тръби са отляти в бетона, така ли? А изолация под тях няма ли? Гледал съм на клипове на Рехау правят така, но на промишлени обекти. Тук ползваме класическата технология - изолация върху плочата, скара и ги редим върху скарата. нЕма пАри за специалните изолационни плочи
    Щях да забравя - нама как да стане схемата за пиролизен котел без буфер и Ладомат - просто няма смисъл
    Ясно, То за връщащата температура знаех, но мислех че 500литров боилер без друг щеше да е достатачен, може и по голям да е.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #18

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Бойлер и буфер за котела са различни неща, нали?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #19

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Бойлер и буфер за котела са различни неща, нали?
    За мене зависи, ако бойлера е достатачно голям той би трябвало да работи като буфер. Ако котела топли горната серпентина когато е вкючен, и просто помпата варви когато не е включен тогава си мисля че ще черпи топлината складирана в него?!

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #20

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Няма да стане така. На пиролизния котел му трябва сериозен буфер поне 500 или 1000л, които ще бъдат загряти до 80-90*С. При това положение соларната помпа никога няма да включи и слънчев добив няма да имаш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #21

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Същата система която мислиш да правиш я има в гр.Севлиево.Състои се от 10 бр селективни панела 1 котел на твърдо гориво Прити 27 кв,1 буфер 500л ,1 бойлер 200литра вси4ко това свързано в подово отопление .Това вси4кото отоплява 130 кв къща на 2 етажа.Разход на гориво е 20 кг Думбаски въглища и разпалки на ден.Резултат от отомври до април денонощна температура в къщата във всяка то4ка 26 гр. Равносметката в пари е 10,50 лева на ден в цената са вклю4ени горивото и тока за помпите

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Цитат Първоначално публикувано от kaspar4o82
    Същата система която мислиш да правиш я има в гр.Севлиево.Състои се от 10 бр селективни панела 1 котел на твърдо гориво Прити 27 кв,1 буфер 500л ,1 бойлер 200литра вси4ко това свързано в подово отопление .Това вси4кото отоплява 130 кв къща на 2 етажа.Разход на гориво е 20 кг Думбаски въглища и разпалки на ден.Резултат от отомври до април денонощна температура в къщата във всяка то4ка 26 гр. Равносметката в пари е 10,50 лева на ден в цената са вклю4ени горивото и тока за помпите
    kaspar4o82, можеш ли да кажеш колко струва всичкото това и за колко време ще се изплати? Защото според мен е една лудост!

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #23

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    A vi
    Цитат Първоначално публикувано от kaspar4o82
    Резултат от отомври до април денонощна температура в къщата във всяка то4ка 26 гр.
    Ти живял ли си при такава температура. Според мен не си.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #24

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Една кофа въглища е 10 кг, при мен горят в топлото време 3 кофи за 12часа максимум,Даже отиват да загасват т.е по бавно не може, сега в студа за 6 часа и ги няма. Ти как изкарваш с 2 кофи 24 часа, според мен трябват поне 6 кофи , които са 60 кг.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #25

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    kaspar4o82, можеш ли да кажеш колко струва всичкото това и за колко време ще се изплати? Защото според мен е една лудост!
    12000 лева му стъпа вси4ко за избиване какво да кажа нема избиване
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329057480[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от fbr
    A viТи живял ли си при такава температура. Според мен не си.
    Аз съм живял в целогодишна такава температура защо какво ти е 4удно 4е не може да ги подържа или не може да ги достигне ли?
    Температурата подавана във подовото е 37* от теракота излиза 30*
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329057918[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Една кофа въглища е 10 кг, при мен горят в топлото време 3 кофи за 12часа максимум,Даже отиват да загасват т.е по бавно не може, сега в студа за 6 часа и ги няма. Ти как изкарваш с 2 кофи 24 часа, според мен трябват поне 6 кофи , които са 60 кг.
    Котела гори във слън4ев ден от 18 часа до 6 сутринта през останалото време колекторите вдигат температурата за това са 10 на брой за да имат презапас от нагревател.Една кофа украйнски думбас намокрени тле 4 4аса подържа 45* водата в котела 37* отиват към подовото останалите към буфера

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #26

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Ами като ще дава 10лв/ден, 300лв/мес не е ли по-добре едно газово котле за 1000-2000лв и сметки под 3000лв?. Какви са тия 10 панела, че и буфери, че и котли на кюмюр?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #27

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ами като ще дава 10лв/ден, 300лв/мес не е ли по-добре едно газово котле за 1000-2000лв и сметки под 3000лв?. Какви са тия 10 панела, че и буфери, че и котли на кюмюр?
    Ела та гледай сметки за газ в севлиево над 350 лева и стоят на студено

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #28

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Е, за половин декар къща без изолация к'во искаш

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #29

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Е, за половин декар къща без изолация к'во искаш
    не е така аз говоря за изолирани жилища то който има газ първо е направил изолацията

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    1
    #30

    Re:Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,

    Цитат Първоначално публикувано от gugimoto
    ....
    Последните няколко дена се налага зареждане на котела на всеки 4-5 часа.
    Предния сезон имах доста проблеми с котела. (монтажната фирма ми бяха спестили доста от необходимите неща и си работеше в режим на обикновен котел). а това доведе до големи разходи на дърва, системно прегряване и какво ли още не.. бях на кантара да го изхвърля и да си пусна климатиците.

    Атмоса е добро решение, стига да ти се слугува и да имаш налични наистина сухи дърва. Котела е МНОГО капризен относно дървата и тяхна влажност....
    От 98-ма ползвам LING25 (25kW) на дърва, пиролизен котел на Ерато Хасково, подобен на Атмос 25kW. 3-4г се пънахме с това пиролизно горене... опушваше апартамента - страшно. Иска си сухи (ама мн.сухи!) дърва, иначе пуши отвсякъде. Последните години само на право горене го ползвахме (не пиролизно).
    Жилище - 106 кв.м тухла, север-юг,последен етаж, дървена двойна дограма, подухваща бая - при силни ветрове.
    Специален комин му иззидахме, отделихме се от общите. Ф23 см, 7.50м висок, белким намалее пушенето.
    Разход пиролизно горене - 6 до 7 т дърва на сезон (обикновено мокри, сушим ги 24ч в/у котела)
    Разход право горене - 6 до 7 т дърва на сезон, пак така сушени, разлика никаква. Но без димилки.
    Моя извод - пиролизното горене е капризно и не дава видима икономия.
    Преди 2 седмици котелът тотално изгни, шурна вода за втори път, ще го сменям с друг, но с право горене.
    Без Ерато тоя път (горивната камера е от 2 мм ламарина!, видях с очите си), писна ми.
    Надявам се моя опит да е от полза някому.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Офроуд любители помагат на село Бисер
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 21:05
  2. Продавам колело Спринт Аполон 300 лв.
    От mitiu във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 04:52
  3. Капе вода от вътрешното тяло-помощ!
    От Stanio във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 03-12-11, 19:35
  4. Топла вода - на газ или електричество?
    От klimbooo във форум Отопление
    Отговори: 23
    Последно: 27-12-10, 15:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 22-07-06, 01:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе