Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Цитат Първоначално публикувано от млад и зелен Виж публикацията
    здравейте
    Здравей и ти, добре дошъл! Страхотен първи пост!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #17

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Това са реално направени разходи на котела в рамките на два дена при температура на котела - 79С.

    1. Пуснати радиатора - хол, спалня, трапезария и лира в банята Когато термостата е в хола - по студената стая - разход на газ за 48 часа - 25,46 м3.
    2. Пуснати радиатора - хол, спалня, трапезария и лира в банята Когато термостата е в трапезарията по топлата стая /в следствие на по големия радиатор/ - разход на газ за 48 часа - 22,05 м3.
    3.Пуснати радиатора -спалня, трапезария и лира в банята. Когато термостата е в трапезарията - разход на газ за 48 часа - 19,75 м3.

    Вижда се че с или без радиатор в хола - разхода е почти един и същ или при тази норма с около 22 лв. на месец в повече между вариант - 2 и 3.

    Мисля, че всеки може да смята.
    Изводи:
    1.Колкото повече ребра - толкова по добре
    - по бързо затопляне на помещението
    - по бавно изстиване на радиаторите
    - топлене на помещението с по ниска температура на водата
    - по дълги почивки на котела
    - по малко изразходвана газ
    2. Без терморегулатор не става.
    3. Задължително достигане минималната мощността на котела

    Имам обаче няколко въпроса.
    Защо по някога котела прегрява и изключва сам а в други случаи следва командите на терморегулатор, т.е. не прегрява ?
    Ще възникне ли проблем, ако тръбите преди да стигнат до радиаторите се навиват по целият под в стаята преди да стигнат до радиатора. Висока топлозагуба например или нещо друго?

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #18

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Като разход 20-22 куб/48 ч. не е много, но зависи при каква външна температура е този разход.
    Постоянно ли работи на 79С?
    Каква стайна температура поддържаш, как си програмирал терморегулатора?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #19

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Като разход 20-22 куб/48 ч. не е много, но зависи при каква външна температура е този разход.
    Постоянно ли работи на 79С?
    Каква стайна температура поддържаш, как си програмирал терморегулатора?
    Абе достичка си е - 22*30 дни - 360 куб.м.газ * 1,18 лв. или месечна сметка от 425 лв.
    Това е преди големите студове да паднат, но отчитам че с този брои на радиаторите не достигам минималната мощност на котела, което смятам да отстраня преди следващия отоплителен сезон. Д
    Как така постоянно ли работи на 79 С? - работи докато регулатора не го изключи или котела сам не се изключи поради прегряване.

  6. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #20

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Цитат Първоначално публикувано от teodor_xristov_80 Виж публикацията
    ....2. Пуснати радиатора - хол, спалня, трапезария и лира в банята Когато термостата е в трапезарията по топлата стая /в следствие на по големия радиатор/ - разход на газ за 48 часа - 22,05 м3.
    3.Пуснати радиатора -спалня, трапезария и лира в банята. Когато термостата е в трапезарията - разход на газ за 48 часа - 19,75 м3.
    Както ти е казал колегата legaltk - нормално е за 1 денонощие 10-11 м3. Зависи и какви топлозагуби има жилището ти, имали съседи под теб или няма, изложение. Не си посочил каква квадратура имат стаите, брой глидери или размер ако са панелни.
    Защо понякога котелът прегрява? - защото при по-висока външна температура, топлозагубите са по-ниски и той успява да достигне зададената стайна температура, но когато навън е много по-студено, топлозагубите са по-големи и той не успява да достигне зададената стайна температура - работи, работи, прегрява и изключва, почива няколко минути и пак се включва, така всичко се повтаря и се стига до преразход на газ.
    Виж в коя стая ти е термостата, когато прегрява котела - там радиаторната ти мощност е малка и не може да се достигне зададената Т.
    Причината си я разбрал.
    Този пост е редактиран от zh; 10-01-13 в 19:02.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #21

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    Както ти е казал колегата legaltk - нормално е за 1 денонощие 10-11 м3. Зависи и какви топлозагуби има жилището ти, имали съседи под теб или няма, изложение. Не си посочил каква квадратура имат стаите, брой глидери или размер ако са панелни.
    Причината си я разбрал.
    Темата е моя и на първа страница има снимка с квадратурата и кубатурата на стаите, както и броят и вида на радиаторите.

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #22

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Извинявай! - не погледнах първа страница

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #23

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Здравейте,на всички съфорумци! Новорегистриран съм ,но със стари проблеми по оптимизация на разходите за газ при отопление на жилището ми.Описание на апартамента:обща площ около 165 кв.м., Н - 270 см,инсталирани радиатори в 7 стаи (спалня 2 -юг,15 кв.м,17 глидера н-60; кабинет- 14 кв.м,юг,16 глидера;дрешник- 7 кв.м.,северен,10 глидера;хол -юг,47 кв.м,51 глидера;детска- 15 кв.м.,юг,16 глидера;спалня 1-15 кв.м.,юг,17 глидера;дневна- 26 кв.м.,север,27 глидера;две бани по 4 кв.м. всяка с лира 0,45м х 0,90м.Жилището е на 4 етаж последен,кооперация ( 1978 год.) санирано,подменена дограма ПВЦ,под нас отопляват но не върху цялата площ.Ако приемем че един глидер е приблизително е 130 вата общата ми радиаторна мощност заедно с двете лири е 21кВт.Преди 3 месеца ми монтираха по препоръка на фирмата котел RINNOVA 24S ( италиански но сглобка в Унгария ) с параметри : мин.мощност на отопление 14,5 кВт,мин.мощ. за БГВ 11,00 кВт,макс. мощност на отопление 23,7 кВт.Всички радиотори и лирите са с термоглави.Отоплявах месец декември около 75 кв.м. при температури в стаите 19 гр. и ползвахме БГВ ( 3 членно семейство) сметката беше над 730 лв. ( 1,16 лв 1 куб.м газ).Веднага оставих котлето само на режим БГВ и ежедневно измервам разхода средно по 2,5 куб.м. - за мен това е много,няма ни по цял ден в къщи и сме двама + ученичка.Желанието ми е да отоплявам ежедневно около 75 кв.м. + 2 лири,а понякога при гости 145 кв.м.Ходих при Овергаз и ми смениха газомера,но без ефект.Може би пропускам нещо от описанието,но изчетох всичко във форума за подобни проблеми и считам че трябва да си сменя котела с по-ниска минимална моност,кондензен и съм се спрял на IMMERGAS Victrix 26 2I с модулация на мщността 3-23,6 кВТ отопление и 3-26 кВт БГВ. Приемам съвети и консултации.

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #24

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Според мен правилно си се насочил към кондензен котел, който да съответства на жилището.
    Не ми е известен случай, когато преминаването към кондензен котел да не е дало желания ефект.
    За избора на конкретна марка котел - не мога да коментирам.
    Само внимавай с диаметъра на тръбите от котела към колектора (с един колектор ли е изпълнена инсталацията?)!

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #25

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    2,5м3 газ на ден за БГВ, според мен е ненормално много. Ако имате 2 вани и ги ползвате ежедневно, може би. Явно котела е голямо дръвце. Мой приятел отоплява еднофамилна двуетажна къща с около 400м2 РЗП и плаща твоите сметки с конвенционален котел с мин. мощност 14кВт и макс. мощност 28кВт., панелни радиатори, инсталация от медни тръби, никакви термоглави и обикновен термостат, безжичен.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #26

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    2,5 кубика на ден разход само за топла вода ми се вижда адски много. Лятно време, двама човека употребяваме 0.5-0,6 кубика на ден и то с готвене на газ.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #27

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Цитат Първоначално публикувано от KOLDAM Виж публикацията
    Веднага оставих котлето само на режим БГВ и ежедневно измервам разхода средно по 2,5 куб.м. - за мен това е много,няма ни по цял ден в къщи и сме двама + ученичка.
    Може ли да съпоставиш това със месечния разход на вода?
    Защото може да е както от котела, така и от разните душове и вани които ако са повече или пък са по-луксозни (разни там големи душ пити харчещи колосални количества вода). Или пък някои от нежните членове на домакинството да прекарва над 1ч. под душа. В този случай данните от водомера ще могат да се съпоставят с тези 2.5м3 от котела и да се прецени до колко ефективно се подгрява водата.

    Моят среден разход е 1.8м3 за БГВ но и разхода на вода е към 0.5м3 на ден. Което значи, че източваме над 250л гореща вода. А за подгряването и отиват горе долу толкова газ по калкулации. И това само с една жена в семейството и душ с максимален разход 9.5л/мин.
    Това за сега са данни от квартирата (котел Бош/Юнкерс 3000 и 100л бойлер със серпентина)
    Този пост е редактиран от orlincho; 28-01-13 в 19:09.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #28

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Благодаря за отговорите! Ще засека разхода на вода за 2-3 дни и ще го съпоставя с потреблението на газ за БГВ.Основния въпрос ,който ме вълнува е: подходящ ли е за моето жилище,като параметри, посочения котел IMMERGAS Victrix 26 2I ? Сега ситуацията е "самоубийствена" ако продължавам с монтирания котел ( RINNOVA 24S )- големи сметки,студено жилище.Не мога да открия специалист за консултация във Велико Търново,с ниво на познания като на спецовете от форума.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #29

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Доколкото си спомням, една госпожа от форума, мисля Magnolia се казваше, си взе такъв котел и беше много доволна от него. Може и да бъркам, но потърси в темите за "Газов котел - мнения и препоръки". Тя доста подробно бе описала нещата.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #30

    Отговор: Помогнете - висока сметка за газ - Трябва модулация - КАК???

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Доколкото си спомням, една госпожа от форума, мисля Magnolia се казваше, си взе такъв котел
    Нейното жилище по спомени беше 60+ квадрата а котела беше 3-12КВата със допълнителен бойлер със серпентина, че 12КВ не могат да дадат дебит за топла проточна вода.. А човека има радиатори в 7 стаи. 3.5-26 звучи оптимално а неговата площ. Аз имам такъв Виктрикс но още не ползваме жилището с него и не мога да дам кой-знае какви отзиви. Работи си котела газта си тече, но количествата не са референтни защото го държа на 13 градуса. След месец ще мога да дам по смислени отзиви като почнем да държим 20+ градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 58
    Последно: 04-03-13, 10:41
  2. Проверка на банкова сметка по и-нет?
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 26-05-12, 15:46
  3. Надписана сметка от Енергото
    От vyrhara във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-11, 20:47
  4. Отговори: 2
    Последно: 20-10-06, 17:44
  5. Отговори: 1
    Последно: 25-04-06, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе