Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46
Like Tree5Одобрявам

нормално налягане на газова инсталация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #31

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    При ппр тръби има още един недостатък.
    С течение на времето се образува котлен камък,който не може да направи здрава връзка с ппр-то.В определен момент котленият камък се отделя на парчета от тръбите и тръгва по системата.Запушване или намаляне на циркулацията може да се получи навсякъде по системата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #32

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    При ппр тръби има още един недостатък.
    С течение на времето се образува котлен камък,който не може да направи здрава връзка с ппр-то.В определен момент котленият камък се отделя на парчета от тръбите и тръгва по системата.Запушване или намаляне на циркулацията може да се получи навсякъде по системата.
    За няма и 5 месеца работа колко котлен камък да се е натрупал в линията за БГВ?!?!

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #33

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Ами не знам?
    Само казвам какъв недостатък има ппр-то!
    Да съм писал някъде,че това е причината??
    Четете внимателно,а не през ред!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #34

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Чета де!
    Всеки път си мислиш, че някой се заяжда с теб. Не е така - просто питам, защото не съм наясно...

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #35

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Няма такива работи със заяждане,защо си мислиш така?
    Това за тези тръби се получава след време и зависи от много фактори.
    Изобщо не са подходящи в райони с твърда вода за водопровод,когато консумацията е много голяма.Също така и за някои ОИ.
    Отделяне на котлен камък има и при студената вода.

    А,че ППР се ползва масово в БГ е друга бира...
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-03-18 в 10:06.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #36

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    pepitoff , имаш ли идея с какво делта Т работиш в режим на БГВ? Кажи също колко метра са тръбите до бойлера има ли много колена и каква арматура. За мен тоя полипропилен ми малеe честно казано (ако се бориш да подаеш 18kW на серпентината де). Филтъра провери ли го как е?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #37

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Не е малък диаметъра, а и котела не е 18кВт, а 14. Правил съм си експерименти с котел Теси 16кВт, подгряваш бойлер Теси 80л, който вече не се предлага.(беше с по-малка серпентина). Не помня бойлера от каква температура стартира, но да предположим, че е бил студен. След стартирането котелът започна да си вдига мощността, като стигна до 13,5кВт и после почна да пада, явно поради загряването на бойлера. Тръбите бяха ф20 ППР стъклофибър. Така че за такъв малък котел дори и ф20 върши работа, но ф25 е супер

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #38

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    pepitoff , имаш ли идея с какво делта Т работиш в режим на БГВ? Кажи също колко метра са тръбите до бойлера има ли много колена и каква арматура. За мен тоя полипропилен ми малеe честно казано (ако се бориш да подаеш 18kW на серпентината де). Филтъра провери ли го как е?
    Ето как са тръбите от бойлера до котела (на котела левите две теъби са за БГВ-то). Разстоянието е около 3.5 м в едната посока (вертикално са тръбите, защото котела е точно над бойлера, но на тавана над банята)
    С какво делтаТ работи котела за БГВ нямам идея, но мисля че е минимално. Котела тръгва на макс при БГВ режим с темп. на водата 85*С. Малко преди достигане на зададената темп. на водата в бойлера намалява температурата прогресивно и след това прехвърля на ОИ.
    Филтрите на котела ги отварях днес но нямаше някакви сериозни замърсявания. На филтъра за ОИ дори нищо нямаше...DSC_1688.JPGDSC_1687.JPGDSC_1686.JPGDSC_1685.JPG

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #39

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не е малък диаметъра, а и котела не е 18кВт, а 14. Правил съм си експерименти с котел Теси 16кВт, подгряваш бойлер Теси 80л, който вече не се предлага.(беше с по-малка серпентина). Не помня бойлера от каква температура стартира, но да предположим, че е бил студен. След стартирането котелът започна да си вдига мощността, като стигна до 13,5кВт и после почна да пада, явно поради загряването на бойлера. Тръбите бяха ф20 ППР стъклофибър. Така че за такъв малък котел дори и ф20 върши работа, но ф25 е супер
    Защо котела да е 14 kW? Пише, че за БГВ е 21 kW.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #40

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Извинявам се, заблудил съм се за котела, но така или иначе щом 20-ката е достатъчна за 13кВт, то 25-цата (без да съм я пробвал опитно) ще е предостатъчна за 21кВт
    pepitoff одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #41

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    18kW ги гледах от мощността на серпентината на бойлера при заложените условия на производителя 80/60. Осъзнавам и много добре, че разстоянието и местните съпротивления не може да са кой знае колко много така, че да обърнат каруцата. Казвам го чисто проектантски, че ако искам да прекарам тава мощност нямаше да заложа тръба с вътрешен диаметър Ф18 при която скоростта да ми е 0,85м/с и грубо почти 500Pa/m -линейни. Помпата ще ги покрие дори без да се правя точни изсиления, но просто не бих го правил на проект.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #42

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Ами планувам тия тръби да ги сменя с ф22х1 медни с пресфитинги. Ама това след отоплителния сезон.
    При сегашното положение от 30*С до 40*С на водата в бойлера котела успява да я загрее за 8 мин.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #43

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    А възможно ли е да имам въздушна възглавница в серпентината на бойлера и това да е причина за разликата в налягането при БГВ и отопление?!?!

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #44

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    А възможно ли е по-високо от серпентината да имаш едно сферично кранче и над него автоматичен обезвъздушител?
    Ако серпентините на Теси са като водните ризи на Прити-майко мила...

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #45

    Отговор: нормално налягане на газова инсталация?

    Сега нямам обезвъздушител щото се направих на естет и щото мислех че като нямам дълъг хоризонтален участък мога да избегна грозния обезвъздушител. След отоплителния сезон ще сложа един на входа на серпетрината да видя к'во ще стане.
    Какво имаш предвид с това ако серпентините са като водните ризи на Прити?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. домашна газова инсталация
    От YavorDD във форум Отопление
    Отговори: 26
    Последно: 11-01-15, 19:08
  2. нова газова инсталация
    От nikolai4o във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 07-11-11, 19:48
  3. Проектиране на газова инсталация за София?
    От ZARABOY във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 19-04-11, 23:51
  4. Съвет за газова инсталация
    От ztomov във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 24-02-10, 19:57
  5. Съвети за реализация на газова инсталация
    От a_shikoff във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе