Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #16

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Котли, клими, пелетни камини... Виж компютри и монитори. Сравни всичко в бг и то емага.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #17

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    То за това в много сегменти хората масово пазаруват от чужбина. Аз самия за едно от хобитата ми - тенис, си поръчвам екипировка и неща само от Германия.
    Не е едно и също да имаш оборот от десетки милиони население и от няколко милиона, за да разпределиш разходи по подръжка и сервиз в цената. Тук знаят, че с малкото си оборот, за да оцелеят трябва да натоварят цената. А и при малки обеми и отстъпки почти няма.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #18

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Не става въпрос за натоварване на цената. Поделенията в различните държави са отделни търговски дружества, които са регистрирани в съответните държави. Всяко търговско дружество си заявява стока отделно и си получава различна търговска отстъпка в зависимост от заявените количества и явно разликата в тези отстъпки е доста голяма. По същия начин както служителите в една фирма не е задължително да получават еднакви заплати и дори може да има неколкратна разлика. Правят се опити за обединяване по региони за да окрупнят заявките, а оттам и отстъпките, от което най-голяма изгода ще имат малки пазари като нашия.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #19

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не става въпрос за натоварване на цената. Поделенията в различните държави са отделни търговски дружества, които са регистрирани в съответните държави...
    Мен пък ми е интересно коя от фирмите предлага европейска или международна гараниця за продуктите си.
    Не виждам причина да мога да си купя лаптоп Lenovo Asus Apple за 2-3К от Америка и тук сервиза да ми го обслужва гаранционно а за котел с подобна цена да не може.
    За пример мога да дам И Бош инструментите им професионални и за домашна употреба се покриват от европейската им гаранция.
    Много вероятно и котлите да са така, но никой да не е погледнал. При отворен европейски пазар може и да гаранцията да си е европейска по принцип.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #20

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Много вероятно и котлите да са така, но никой да не е погледнал. При отворен европейски пазар може и да гаранцията да си е европейска по принцип.
    Не е така, но някога все ще стане. Много неща обаче ще се променят. Не ми се търси, но някой ако иска може да намери ценоразпис с цените по които се монтират и сервизират в съответните държави тези евтини котли. Наскоро един познат ми сподели, че в жилището му в Италия наскоро е минала сервизната фирма за годишна профилактика на газовия котел - 190€ - честито!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #21

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Лазар, специално в България не може да доиш до безкрай, защото в един момент няма да има от кого да доиш. Но съм сигурен, че си наясно с това. Не случайно, не малко от наличните в Плевен газови фирми приключиха дейност. За съжаление и фирмата, поддържаща моят котел и майсторът ми дори се изнесе от града. А то при котлите даже поддръжката май е за сметка на малките фирми монтажници, а вносителите на котела си вземат своето от продажната му цена без да се товарят след това толкова. Просто като продават малко не могат да печелят от оборот и за това се разчита на високи цени.
    И това, с цените на услугите след това също е фактор, но не вярвам в Румъния да са толкова по-големи в сравнение с у нас, а цените на много от техниката там са по-ниски.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-02-17 в 12:15.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #22

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Да, много фирми от бранша приключиха дейността си и това не е защото са доили по много, нали? Просто пазарът е такъв, мижав. Съответно и доходите. Оцелелите също не са за завиждане. Както повечето бизнеси в Бг. Но да не се оплакваме, а да работим и да се надяваме в Бг да се оправят нещата. Няма как един да е добре, като всички около него са зле и обратно.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    3
    #23

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Колеги,

    моля за помощ. Ще се газифицирам с 85 бр. алум. радиатори Калдо H600 (такава е офертата от фирмата доставчик на услугата). Светла площ на апартамента - 84 кв.м. Предлагат ми котел Бош Конденс 3000 (двуконтурен). Притеснява ме това, че минималната мощност е висока - 7.3 kw. Обаче ми се казва, че по - малкия Бош 2500 бил турски (Бош 3000 също, но пък бил по английски лиценз) и не било добра идея. От друга страна площта и радиаторите били достатъчно и тези 7.3 kw нямало да водят до преразход. Моля, дайте съвет - кой от двата котела да избера?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #24

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Имам един въпрос? Bosch Condens 2500 W с Кондензен модул от алуминий-силикон-магнезиева сплав ли е?

  12. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #25

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Да! Al-Mg-Si. Но не силикон, а силиций

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #26

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    Извинявам се грешката е моя: алуминий - силициево - магнезиева сплав, но този котел не е с такъв топлообменник.

  14.  
     
  15. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #27

    Отговор: Газов котел Bosch Condens 2500 W 24kW WBC 24-1 DC, цени тук и там

    А с какъв?
    Ето линк към руски сайт, но за Condens 2500 WBC 28-1 DC 23 Котел Bosch Condens 2500 WBC 28-1 DC 23. Двухконтурный, настенный


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 07:53
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  4. Отговори: 2
    Последно: 22-10-15, 14:58
  5. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе