Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 86

Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #61

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Висман винаги, когато съм гледал каталози са били доста по-скъпи от останалото на пазара у нас.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #62

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    По принцип ми се струва, че котлите, които се купуват в богатите западноевропейски държави са често от този ценови клас - този на Висман и Бош 7000. Например Бош Конденз 2500 не мисля, че се предлага въобще в Англия и Германия (може и да греша). Ако заплатата ти е 3 хилки евро едва ли ще ти прави разлика дали котелът струва 1500 или 2500.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #63

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    И там има бедни.(по техните стандарти)

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #64

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Shaft Виж публикацията
    Здравейте на всички. От няколко дни чета темата и все още се колебая какво котле да сложа и каква инсталация би била най-оптимална. Нека дам първо малко повече информация за апартамента. На шпакловка и замазка е, все още не съм направил ремонт, но мисля отоплителната инсталация да бъде първото нещо с което ще се захвана. От София съм, апартаментът е ново строителство, на 3трети(среден) жилищен етаж, под мен за сега не се живее и над мен също. От едната страна гранича със стълбището от другата има населен апартамент. На партерния апартамент  също се живее и на по-следващния над мен. Има външна изолация, таваните са около 2.60 м. Квадратурата и изложението са както следва: 100 квадрата по Нот. Акт с общите част 86.25 чисто застроена площ в която влизат и дебелината на стените, тоест е малко по-ниска от тези 86кв м. Изложение: детска- изток, дневна- югоизток, спалня-юг, баните са вътрешни. Дневната е с големи прозорци(френски) по цялата външна стена. Като влизах в доста студени дни ми се струваше доста топло вътре без да е живяно.Не съм сигурен дали е фалшиво чувство заради студа отвън. Наскоро занесох термометър, но доста фалшив и китайски - показваше 13-14 градуса при около 0 навън. Апартаментът е много светъл и слънчев и се надявам това да е бонус за зимата. Прави ми впечатление, че доста от хората са с инсталирана газова система, съдя по отдушниците за газ, от която излиза парата. Има и такива, които са на ток. Като цяло не съм много запознат с темата и бих се радвал на всякакви насоки, препоръки и съвети. Лазар, обръщам се и към теб като човек, който наистина рабира от работата си. Би ли ме посъветвал за моя апартамент какво котле би било най-удачния вариант, какви радиатори и тн. Мога да изпратя и снимки, ако е нужно. Като цяло искам да е бош и да бъде колкото може с по ниска минимална мощност. Бюджетът, който имам само за котлето е около 3к лева. Тръбите са ми инсталирани предварително и вървят по пода до всяка стая. Котлето ще бъде в дневната и бих се радвал, ако ме посъветвате за добри марки освен Бош. Какво ви е мнението за Weissmann? Бащата наскоро беше влязал в някакъв магазин, в който продавали италиански котлета, те му казали че Бош били боклуци и се правели в Турция. Разбирам, че искат да си продадат стоката, но има ли истина в това, съдейки, че наистина много от техниката им се прави там? Приятелката ми също има познати в Италия/Милано та са я филмирали, че италианските котлета били много добри, просто защото там масово се ползват от хората. Исках да попитам и какви тестове трябва да се направят със системата преди да почна да полагам настилките, защото се притеснявам да не протече някъде от трабите, а вече примерно да съм сложил гранитогреса и паркета/ламината.Още веднъж казвам, отворен съм за всякакви насоки и съвети. Температурата, която искам да поддържам е около 21 градуса и се надявам за моя южен апартамент да не плащам повече от 150-200 лева в най-студените месеци от годината.Поздрави,

    Забравих да спомена, че държа да бъде двуконтурен за да ползвам и топла вода, понеже не искам да се занимавам с бойлери.

    Моят съвет е да бягаш от търговци,които са неподготвени и некомпетентни!

    Основно компоненти за котли на Висман и Бош се се изработват от Ари-арматурен/германски производител,лидер в индустрията и отопление/.Имат съвместни разработки на горивни системи.Контролери имат самостоятелни и разработки от Сименс/лидер при управлението на газови системи и компоненти за тях.
    Друг голям играч в управлението на котли и арматура за тях е Дюнгс/Dungs/немски производител,които е водещ в света - индустрията и отопление.
    Италианските производители,също имат добри компоненти за газ,също така и уникални моторетки Лаферт за горелки ,които нямат чупене.
    Турските фирми са много слаби в тази сфера.
    Има една Айваз,която се опитва да се намести на пазара с цена пет пъти по евтина, но не става!На крановете им пиши:Ачик-Капалъ-две врътки и до там .Нито салнник ,нито набивка издържа.
    Така,че когато се говори за един котел,трябва да,се знае за производител.
    Другото,което е че ако не е оразмерена инсталация и котела-всичко е боклук.
    Така,че тези търговци са аматьори и гледат да продават,това което имат и шефа е наредил!
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-03-18 в 16:02.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    3
    #65

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Благодаря много за информацията. Какво мислите за този котел, двуконтурен с ниска минимална мощност и на добра цена около 3к.
    Можеби има някаква уловка.
    ДВУКОНТУРЕН ГАЗОВ КОТЕЛ BOSCH CONDENS 7000IW 20/24 C 23 МОЩНОСТ БГВ 3,1 - 24 KW, + КОМИН

    ДВУКОНТУРЕН ГАЗОВ КОТЕЛ BOSCH CONDENS 7000IW 20/24 C 23 МОЩНОСТ БГВ 3,1 - 24 KW, + КОМИН


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #66

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Не знам защо но в Румъния котлите са по евтини.Същият като моя е с 1000лв по евтин.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #67

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Котлите са по-евтини на много места в Европа. Причините са много и са разискавани вече във форума. Този Бош Конденз 7000 изглежда супер оферта.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #68

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Имам питанка във връзка с водно подово отопление. Какво ви е мнението за хидроизолация на пода? Удачно ли е да се прави такава и каква да избера? Имам впечатления от хидроизолациите на Церезит и Теразит, но не и при подово отопление. Четох, че е добре в замазката да се сложи пластификатор, но никъде не намерих такава в малки количества колкото за една баня? Може ли вместо пластификатор да се ползват фибри за бетон или те са нещо коренно различно?


  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #69

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Пластификатор и фибри нямат нищо общо. Не виждам смисъл от пластификатор, има добавки за водонепропускливост. Не разбирам и необходимостта от хидроизолация.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #70

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Не знам каква е нуждата от хидроизолация. Пластификаторът представлява течност, която се добавя към замазката, за да стане по-пластична и да влезе под тръбата, за да я обгърне по-добре, да има по-голяма контактна повърхност. Фибрите представляват пластмасови влакна, които се добавят към замазката, за да я заздравят против напукване. Трите понятия са коренно различни.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #71

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    В замазката има много цимент и по принцип си е пластична, освен ако не е много суха. А и пластификаторите забавят свързването и целта е да се удължи времето за обработка, там където това е нужно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #72

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Ами кажете му на човека как да го направи де. Мнения кое за какво е всеки е дал, ама никой конкретно не му казва как да го направи. Ако знаех, бих му обяснил стъпка по стъпка. Вие явно знаете, но не казвате...
    Чудя се защо ли?!?!
    За помагане ли е тоя форум или да си доказваме кой колко знае?!?!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #73
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не знам каква е нуждата от хидроизолация. Пластификаторът представлява течност, която се добавя към замазката, за да стане по-пластична и да влезе под тръбата, за да я обгърне по-добре, да има по-голяма контактна повърхност. Фибрите представляват пластмасови влакна, които се добавят към замазката, за да я заздравят против напукване. Трите понятия са коренно различни.
    Нуждата от хидроизолация идва от това, че пода трябва да се изпълни с малко по-голяма фуга - напр. 2 мм, заради температурните разширения и свивания, при което има хипотетичен риск от протичане. Един вид застраховка.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #74

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    За какво протичане става дума?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #75

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Ами кажете му на човека как да го направи де. Мнения кое за какво е всеки е дал, ама никой конкретно не му казва как да го направи. Ако знаех, бих му обяснил стъпка по стъпка. Вие явно знаете, но не казвате...
    Чудя се защо ли?!?!
    За помагане ли е тоя форум или да си доказваме кой колко знае?!?!
    А какво трябва да му се обясни, според теб, което ние не правим. Какъв под се прави с 2мм фуга? Какво може да протече, че трябва хидроизолация. Аз нищо не разбрах, какво трябва да се направи, че да гадая...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 27-03-17, 07:50
  2. Помощ при изграждане на парно и газов котел
    От abrakadabra във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-16, 19:38
  3. Помощ за избор на газов котел за отопление
    От v_iliev във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 10-12-15, 17:55
  4. Отговори: 176
    Последно: 11-06-12, 18:13
  5. Отговори: 4
    Последно: 09-11-11, 11:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе