Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 86
Like Tree13Одобрявам

Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #46

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Моят майстор настоява за подово отопление на банята. Доколкото разбрах ще слага фибран и върху него ще положи тръбите, след което замазка. Останах с впечатлението, че ще слага обикновени тръби с алуминиева вложка, същите с които е направена инсталацията. Същевременно четох, че подовото се изпълнята сс специални РЕХ тръби (на Рехау са червени). Задължително ли е да се направи с такива тръби или може и с обикновени? Каква би била разликата от гл.т. на топлоотдаване, надеждност и т.н.?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #47

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от enrique Виж публикацията
    Моят майстор настоява за подово отопление на банята. Доколкото разбрах ще слага фибран и върху него ще положи тръбите, след което замазка. Останах с впечатлението, че ще слага обикновени тръби с алуминиева вложка, същите с които е направена инсталацията. Същевременно четох, че подовото се изпълнята сс специални РЕХ тръби (на Рехау са червени). Задължително ли е да се направи с такива тръби или може и с обикновени? Каква би била разликата от гл.т. на топлоотдаване, надеждност и т.н.?
    Е и??
    В цялата Германия се ползват бели,белгийски на Хенко!
    Сигурно не стават?
    Много четете,сигурно нямате работа?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #48

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Имам останала тръба на Рехау около 100м PEXA


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #49

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    И все пак има ли смисъл от РЕХа тръби или може и с обикновени? Задължително ли е поставянето на лента за температурните разширения по ъглите, когато става въпрос за баня? Или истината е в добрата замазка?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #50

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Всичко може. Може и с най-калпавите китайски по 60ст/м, пак ще работи. Като се скапе след няколко години и започне да се разпада тръбата - къртиш замазка, изхвърляш, наново изолация, тръби, замазки, настилки - ще имаш ново жилище
    pepitoff одобрява това.

  7. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #51

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Е и??
    В цялата Германия се ползват бели,белгийски на Хенко!
    Сигурно не стават?
    Много четете,сигурно нямате работа?
    Имаш впредвид, че ползват Pex-Al за подово или за радиаторите?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #52

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Винаги съм се чудил как в БГ винаги откриваме топлата вода и все не сме я открили. Производителите не случайно дават едни таблички с едно нещо наречено спецификация, не случайно също има инструкции за монтаж с детайли кое, как, какво, защо. Не забравяйте, че в нормалните държави гаранцията на продуктите имат значение, а тя важи при монтаж съгласно инструкциите на същия този производител. Не вярвайте, че майсторът "x" знае повече от цял отдел инженери в развойния център.
    pepitoff одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    26
    #53

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Здравейте да питам и аз по тази тема взех си газов комби бойлер Glowworm 35 ci но понеже нямаме метан в нашия град трябва да работи на пропан бутан закупих нови дюзи и газовия клапан за lpg и сега ще ми трябва някой който да го настро за пропан бутана ако познавате такъв човек моля да ми кажете име и телефон благодаря ви предварително

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #54

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Да попитам и аз. Имам изградена инсталация за отопление с медни тръби които са запоявани с твърд припой. Сега искам да дръпна отклонение за една лира. Питането ми е понеже един майстор ми предлага пак да го прави с запояване с твърд припой , а друг с пресоване със специален инструмент. Кой от двата варианта е по удачен или няма разлика?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #55

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Няма разлика в здравината, само дето с твърдия припой тръбите малко се почернят от нагряването, а пресфитингите става по-красиво

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    3
    #56

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Здравейте на всички. От няколко дни чета темата и все още се колебая какво котле да сложа и каква инсталация би била най-оптимална. Нека дам първо малко повече информация за апартамента. На шпакловка и замазка е, все още не съм направил ремонт, но мисля отоплителната инсталация да бъде първото нещо с което ще се захвана. От София съм, апартаментът е ново строителство, на 3трети(среден) жилищен етаж, под мен за сега не се живее и над мен също. От едната страна гранича със стълбището от другата има населен апартамент. На партерния апартамент  също се живее и на по-следващния над мен. Има външна изолация, таваните са около 2.60 м. Квадратурата и изложението са както следва: 100 квадрата по Нот. Акт с общите част 86.25 чисто застроена площ в която влизат и дебелината на стените, тоест е малко по-ниска от тези 86кв м. Изложение: детска- изток, дневна- югоизток, спалня-юг, баните са вътрешни. Дневната е с големи прозорци(френски) по цялата външна стена. Като влизах в доста студени дни ми се струваше доста топло вътре без да е живяно.Не съм сигурен дали е фалшиво чувство заради студа отвън. Наскоро занесох термометър, но доста фалшив и китайски - показваше 13-14 градуса при около 0 навън. Апартаментът е много светъл и слънчев и се надявам това да е бонус за зимата. Прави ми впечатление, че доста от хората са с инсталирана газова система, съдя по отдушниците за газ, от която излиза парата. Има и такива, които са на ток. Като цяло не съм много запознат с темата и бих се радвал на всякакви насоки, препоръки и съвети. Лазар, обръщам се и към теб като човек, който наистина рабира от работата си. Би ли ме посъветвал за моя апартамент какво котле би било най-удачния вариант, какви радиатори и тн. Мога да изпратя и снимки, ако е нужно. Като цяло искам да е бош и да бъде колкото може с по ниска минимална мощност. Бюджетът, който имам само за котлето е около 3к лева. Тръбите са ми инсталирани предварително и вървят по пода до всяка стая. Котлето ще бъде в дневната и бих се радвал, ако ме посъветвате за добри марки освен Бош. Какво ви е мнението за Weissmann? Бащата наскоро беше влязал в някакъв магазин, в който продавали италиански котлета, те му казали че Бош били боклуци и се правели в Турция. Разбирам, че искат да си продадат стоката, но има ли истина в това, съдейки, че наистина много от техниката им се прави там? Приятелката ми също има познати в Италия/Милано та са я филмирали, че италианските котлета били много добри, просто защото там масово се ползват от хората. Исках да попитам и какви тестове трябва да се направят със системата преди да почна да полагам настилките, защото се притеснявам да не протече някъде от трабите, а вече примерно да съм сложил гранитогреса и паркета/ламината.Още веднъж казвам, отворен съм за всякакви насоки и съвети. Температурата, която искам да поддържам е около 21 градуса и се надявам за моя южен апартамент да не плащам повече от 150-200 лева в най-студените месеци от годината.Поздрави,

    Забравих да спомена, че държа да бъде двуконтурен за да ползвам и топла вода, понеже не искам да се занимавам с бойлери.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #57

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Има в раздела едни теми Избор на котел, дори и да са затворени някои, но вътре е писано за дадени модели на Бош, Имергаз (италиански), Вайлънт, които са с ниска минимална мощност и са супер за масовите жилища у нас.
    Италианци и германци имат много традиции в уредите за отопление на газ.
    pepitoff одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #58

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Ако човек търси бюджетен двуконтурен котел с много нисък минимум - Аристон, Имергаз и други марки от ботуша. Дали са здрави - божа работа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #59

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Имергаз са определено здрави, но за съжаление не са от бюджетните. Актуалните им модели са по-скъпи примерно от някои модели на Бош.
    За разлика от колите, при газовата техника италианците не отстъпват по традиции и качество на германците. Стереотипите не са валидни за всичко и навсякъде.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-03-18 в 23:10.
    pepitoff одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #60

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Аз под бюджетни имам предвид такива до 3 хилки, защото Висман, ако не се лъжа, имат модел с мощност 1.8-35 квт ама е по две като цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 27-03-17, 06:50
  2. Помощ при изграждане на парно и газов котел
    От abrakadabra във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-16, 18:38
  3. Помощ за избор на газов котел за отопление
    От v_iliev във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 10-12-15, 16:55
  4. Отговори: 176
    Последно: 11-06-12, 17:13
  5. Отговори: 4
    Последно: 09-11-11, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе