Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 86 от общо 86

Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #76

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Енрике е споменал, че помещението е баня. Нормално да се притеснява от теч, има го в почти всяко жилище.
    След замазката и преди поставяне на фаянс/теракот задължително изпълни , някоя от алтернативните хидроизолации, по-добре е от нищо.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #77

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    За какво протичане става дума?
    Малко вероятно е да протече през фугите на пода, но не е невъзможно...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А какво трябва да му се обясни, според теб, което ние не правим. Какъв под се прави с 2мм фуга? Какво може да протече, че трябва хидроизолация. Аз нищо не разбрах, какво трябва да се направи, че да гадая...
    И колко трябва да е фугата?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #78

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    0.5 до 1.0см XPS при стените. Предполагам, че банята ти не е повече от 7-8м2. Мажеш със Sika, слагаш ленти по ъглите и сифоните и тръби, ако имаш. Мажеш пак със Sika, като стените ги мажеш до 60-70см., повече е безмислено. Готов си за плочки. забравих да кажа, че не съм привърженик на т.н. сухи замазки - предпочитам да си е класическа и изпердашена за финиш. Можеш да сложиш фибри в изравнителната замазката, но според мен няма нищо по добро от класическата мрежа за армиране. Двете заедно - няма смисъл.
    Този пост е редактиран от tony34al; 07-04-18 в 00:02.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #79
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    0.5 до 1.0см при стените. Предполагам, че банята ти не е повече от 7-8м2. Мажеш със Sika, слагаш ленти по ъглите и сифоните и тръби, ако имаш. Мажеш пак със Sika, като стените ги мажеш до 60-70см., повече е безмислено. Готов си за плочки. забравих да кажа, че не съм привърженик на т.н. сухи замазки - предпочитам да си е класическа и изпердашена за финиш.
    А фугата на пода колко да е, като се има предвид, че ще има подово отопление?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #80

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Вероятността от протичане през фугите съществува и същата както с подово, така и без подово отопление. Полагането на хидроизолация е желателно и в двата случая и особено напоследък се прави, дори и да няма подово. Лично моята баня няма хидроизолация и не виждам никакъв проблем. Според мен ако няма подовотемпературните колебания на годишна база са много по-големи - например лятото 25-30*С, а зиме - 5-10* - имаме 20 градуса коебание на температурата на пода. С подово отопление температурата на пода вафрира не повече от 10 градуса през годината. Има ли несъгласни?

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #81

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Тони е описал нещата за хидроизолация.
    Само искам да добавя,че на Сика циментовата хидроизолация има пластификатор за еластичност.Лента за холкерите се лепи и обмазва с нея.
    За да няма проблеми с работната фуга, под-стени.Подът/ц. хидроизолация/ е желателно да се армира с мрежа за топлоизолация.
    Всяка една сграда се движи постоянно,така че пукнатините могат да се появят навсякъде,а оттам и течове от банята.
    Стените се обработват на височина 50-100см,за да се реши проблема с пълзяща влага.
    Двете водещи фирми Сика и Вандекс имат хидроизолационни системи за всичко от бани и тераси до язовирни стени.
    В замазката се слага само пластификатор за водоплътност.
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-04-18 в 08:45.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #82

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    И аз съм за хидроизолацията, но бих посъветвал и плочките да не се редят с минимална фуга (фугата има известна еластичност) и оше по-важно фугамасата да е възможно най-висок клас. Където се срещат два разнородни материала използването на лента е меко казано препоръчително. В крайна сметка веднъж мине ли през фугите, въпрос на време е водата да си намери път (при панелните сгради към бог знае къде а при другите към най близката повърхност - обикновено тавана на съседа).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #83

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Подовото отопление в баня вече е факт. Тръбите са Overtroop. Поставени са върху 4 см фибран и са захванали със скоби. Замазката е армирана, с дебелина от 4,5-5 см над тръбите около сифона до около 6,5-7 см над тръбите по краищата. Предстои да се редят плочките. Дебелината на плочките заедно с лепилото се очертава да е общо около 2 см. Хидроизолация на пода - Церезит. Фуга 2 мм - също Церезит. Мислите ли, че дебелината на замазката е оптимална?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #84

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    Малко дебеличка ми се вижда, но вече си я направил. Действай нататък.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #85
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Малко дебеличка ми се вижда, но вече си я направил. Действай нататък.
    Прецаках ли нещата? При такава дебелина на замазката няма да топли ли?

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #86

    Отговор: Помощ за изграждане на локално парно с газов котел

    По-бавно загрява , но по-бавно изстива - като акумулираща печка.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 27-03-17, 07:50
  2. Помощ при изграждане на парно и газов котел
    От abrakadabra във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-16, 19:38
  3. Помощ за избор на газов котел за отопление
    От v_iliev във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 10-12-15, 17:55
  4. Отговори: 176
    Последно: 11-06-12, 18:13
  5. Отговори: 4
    Последно: 09-11-11, 11:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе