Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #61

    Отговор: Отопление на газ

    Апартаментът ми е външен, 3 стаи гледат на изток, холът - на юг. Не ме топлят кой знае нито отдолу, нито от горе. Хората нямат средства и икономисват. Миналата зима, от когато са сметките, само 2-те стаи бяха изолирани, там, където работеше новият мултисплит. В детската, без изолация тогава, си бачкаше старият китайски инвертор Панасоник. В кухнята, също без изолация, си бачкаше евтина духалка. Тази зима картинката ще е доста по-различна. Целият апартамент е изолиран вече и бачкат 2 мултисплита. Духалка йок.
    VanDan одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #62

    Отговор: Отопление на газ

    И аз съм на този огън. Ма не само жената, но и дъщерята, че и бащата в пристройката. Все им студени краката и пръстите на ръцете замръзнали. Като влезнат в банята да се"напарят" 40-на минути и след тях ако се случи да вляза и почти припадам. Аз спя с чаршаф, а жената с олекотен юрган. Лятото разрешава климатика най-ниско 27гр. през деня и се гаси нощем. Жената е отраснала на 27гр. зимата от ТЕЦ края на Соца и е много люта на тази тема. Няма да яде, но на топло (и тоалети) държи до дупка.
    За протокола - миналата зима за еднофамилна къща 4 стаи антре баня с пристройка и баня, 10-на външни стени с 6см изолация в студения Плевен. Октомври-Декември средно по 180лв. Януари-Март средно по 300-320лв. Това за отопление и топла вода. Стар, конвенционален котел на 9г.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-11-17 в 22:51.
    justify и pepitoff харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #63

    Отговор: Отопление на газ

    А ето и сметки, без изолация, с 3 китайчета и една духалка:
    tok1.jpg

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #64

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И аз съм на този огън. Ма не само жената, но и дъщерята, че и бащата в пристройката. Все им студени краката и пръстите на ръцете замръзнали. Като влезнат в банята да се"напарят" 40-на минути и след тях ако се случи да вляза и почти припадам. Аз спя с чаршаф, а жената с олекотен юрган. Лятото разрешава климатика най-ниско 27гр. през деня и се гаси нощем. Жената е отраснала на 27гр. зимата от ТЕЦ края на Соца и е много люта на тази тема. Няма да яде, но на топло (и тоалети) държи до дупка.
    Хахахаааааа, всички (или поне всички) са един дол дренки ;-)
    Сами сме си ги избрали :-D


    Sent from my D5803 using Tapatalk

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #65

    Отговор: Отопление на газ

    Аз не се оплаквам. Напротив...
    pepitoff одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #66

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    А ето и сметки, без изолация, с 3 китайчета и една духалка:
    Сега ще е доста по различно.
    Аз съм с 2 инвертора от подписа ( нокрия и ФХ) и сметката ми за януари бе 200 лв.
    За банята миналата година не бях подготвен ,но тази съм с една духалка с градуси и седмичен таимер.
    От време на време се пускаше и една стара Осака 12 конвенционалка.
    Всичко се топлеше и вратите бяха отворени като и сълбището.
    Изолацията и добрите машини оправят нещата.
    VanDan и Genadi80 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #67

    Отговор: Отопление на газ

    Бях на клими от 2001 до 2005 г,след това до 2015 на пиролизен котел,2016 ноември купих нов котел с пелетна горелка и след две седмици,започнаха да копаят до нас за газ.От един месец съм на газ и както някой беше написал,нещо от рода на привет газчице моя,споделям го напълно!

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #68

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ..Аз знам, че няма как да си топля къщата на климатици и сметките са каквито са...
    Абсолютно прав си. Къща с климатици не се топли. Знам го от собствен опит, защото имам и къща в Сопот. Но за апартамент е съвсем друга работата. И там 23*С са си 23*С, повярвай ми.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #69

    Отговор: Отопление на газ

    Аз не казвам, че не са градусите по термометър верни. Субективно едни и същи градуси се усещат като различен комфорт от човешкото тяло. Имам 3 климатика. Имам и парно. Имали сме и печки на нафта като малък през Соца. Не съм глезльо. Като ученик съм спал на угасена печка нощем. Написах и откъде идва тази разлика в субективното възприятие. Климатикът топли с духане на топъл въздух, а радиатори, печки с излъчване, конвекция. Този принцип е по-физиологичен. Това е наука, а не приумица. Отделно не подовите климатици трудно отопляват пода, а това е по-важна част за човешкото тяло. Не случайно подовото отопление се води върха на комфорта.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #70

    Отговор: Отопление на газ

    При мен подът е топъл и без подово. Има изолация и ламинат.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #71

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    При мен подът е топъл и без подово. Има изолация и ламинат.
    Подът е топъл,но краката студени ,ако няма килим и пантофи.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #72

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз не казвам, че не са градусите по термометър верни. Субективно едни и същи градуси се усещат като различен комфорт от човешкото тяло. Имам 3 климатика. Имам и парно. Имали сме и печки на нафта като малък през Соца. Не съм глезльо. Като ученик съм спал на угасена печка нощем. Написах и откъде идва тази разлика в субективното възприятие. Климатикът топли с духане на топъл въздух, а радиатори, печки с излъчване, конвекция. Този принцип е по-физиологичен. Това е наука, а не приумица. Отделно не подовите климатици трудно отопляват пода, а това е по-важна част за човешкото тяло. Не случайно подовото отопление се води върха на комфорта.
    Виж .Не грешиш, когато казваш, че 23* от климатик и парно са напълно различни.Не е въпрос на субективно възприятие, а чиста физика.При климатика вследствие на духането температурата се разпределя по-равномерно в стаята.Така за да постигне 23* на разстояние примерно 2м от уреда, където се намира термометра, при отопление с климатик трябва да се вкара значително по-малко топлина, отколкото с радиатора на парното.Колкото по-далеч е термометъра в стаята от радиатора на парното, толкова повече тия 23* са по-топли от климатичните.Все пак температурата е макроскопична мярка и съдейки само по нея понякога се получават разлики.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #73

    Отговор: Отопление на газ

    1. Климатици срещу отопление на газ е меко казано тъпо сравнение.

    Изобщо няма какво да се обсъжда, сметките още по-малко.
    До преди да се "скарат" руснаци с американци за Крим отоплението на климатици беше по-евтино със сигурност.Поне 30% по-евтино.

    Сега са почти равностойни като цена на отопление за квадратен метър, като на газ е по-комфортно.
    Не зная само как с климатици се отопляват банята и тоалетната - отворени ли ги държите бре?

    С други думи ходете палете по една свещ в църквата американци и руснаци да продължават да се карат(не че виждам други перспективи), защото от както се скараха и газа и петрола(бензин, дизел) са по-евтини...Докато се разбираха действаха като картел -цените на петрола бяха стигнали 150-160 US долара за барел.Респективно бензина беше стигнал 2.53лв/литър, а дизела 2.73 лв/литър...

    А, бре гадняри са си и руснаци и американци ...

    2.Що се касае за комфорта, то за климатиците пишат повече хора който ползват газ, а климатици ако са имали са от най-ниския клас китайчета ...Има разлика в комфорта да се отопляваш с климатик на фуджуцу, тошиба, мицубиши хеви/илектрик и на останалите производители и климатик на гореспоменатите.

    Все пак на газ е по-добър комфорта.Особено в банята и тоалетната зимата.За цената към момента разликата е несъществена и няма смисъл да се споменава, но чета че все пак тези които се отопляват на газ пропускат да си кажат/напишат за сметките на ток.А тези с климатици пишат за цялата си консумация.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И аз съм на този огън. Ма не само жената, но и дъщерята, че и бащата в пристройката. Все им студени краката и пръстите на ръцете замръзнали. Като влезнат в банята да се"напарят" 40-на минути и след тях ако се случи да вляза и почти припадам. Аз спя с чаршаф, а жената с олекотен юрган. Лятото разрешава климатика най-ниско 27гр. през деня и се гаси нощем. Жената е отраснала на 27гр. зимата от ТЕЦ края на Соца и е много люта на тази тема. Няма да яде, но на топло (и тоалети) държи до дупка.
    За протокола - миналата зима за еднофамилна къща 4 стаи антре баня с пристройка и баня, 10-на външни стени с 6см изолация в студения Плевен. Октомври-Декември средно по 180лв. Януари-Март средно по 300-320лв. Това за отопление и топла вода. Стар, конвенционален котел на 9г.
    Ле-ле-е-е-е-е-е ...

    С тазилюта/ива жена направо те съжалих бре човек ...
    dimkaraganchev и ruuni9 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #74

    Отговор: Отопление на газ

    Че какво лошо има да осигуря топло за любимата жена. Аз си я харесвам и това за мен не е някакъв недостатък. (язък, че не чете този форум)
    Разбира се, че е физика. При климатиците има само конвекционно затопляне (естествено и изкуствено от духането на турбината) на студен въздух от топъл такъв. При радиатори освен естествена конвекция има и радиация с излъчване. Намесват се ИЧ излъчвания от радиаторите и печките по спомен. Радиаторите са разположени отдолу и отопляват студения слой въздух, който слиза ниско до пода. За това и подовите климатици се считат за по-комфортни от стенните.
    Подовото отопление не случайно се използва с доста ниска температура на водата (примерно 30гр.).
    Джъсти, то за хубавите клими е ясно, че са по-добри от ниските класове и безименните марки. Имам приятели в къща с 2 Дженеръл LDC - може би един от най-добрите модели на марката. И пак в студа има дефрости, пак си има шум. Малък, но го има. Аз лично го чувам. Може да има напълно безшумни, но четейки клима темите, май и скъпите имат проблеми при определени условия с шумове - форсиране на турбина след включване, движение на клапи, моторчета, разни "очи", при някои припукват от време на време и фреон се чува да "бълбука". В темите с такива проблеми се наричат "невротици" оплакващите се. И колкото и да са добри, един климатик топли основно по една стая. А те имат 4. В баните студ. Залепва им г*за за тоалетната. Та се местеха жена му и детето в бащината й къща с локално парно в най-големите студове.
    Хора, дайте да не правим тази тема на тема избор на климатици vs газ. Има пре-е-е-достатъчно теми за климатици, за сметки на климатици, за уредчета за мерене на ток от климатици и т.н. Който е пред дилема да чете и да си избира за него си.
    Честно, никога не съм си представял, че някакъв битов уред може да има толкова "фенове-маниаци" и хора, на които това им е хоби нямащо нищо общо с професията им, както е с климатиците в този форум. Да се разпалят жарки спорове за марки, модели, втора употреба срещу нови и т.н. Хора, които висят постоянно около тях да наблюдават, мерят по 24ч. консумации. Изучават по 100стр. документации. Климатици, печки, перални са просто средства за подобрение на живота. Какво толкова, за да се влагат толкова чувства и емоции около тях.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-11-17 в 09:19.
    goshe, kokovox и Ventsislav Negentsov харесват това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #75

    Отговор: Отопление на газ

    Спора, наистина е абсолютно безмислен. Може би, двама трима, тук, можем да дадем някакви смислени данни за сравнение м/у отопление на газ и климатик. Всичко останало е абсолютно несравнимо и е само за някаква тема от сорта: "Колко ми е месечната сметка на ток/газ".
    Не че от такава тема, въобще, има някакъв смисъл, де.
    VanDan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе