Страница 4 от 36 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #46

    Отговор: Отопление на газ

    Не мога да редактирам,ама искам да кажа че мои газифицирани приятели у тях живеят на под 20 градуса по елеци,като дойдат на гости им е топло.та.....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #47

    Отговор: Отопление на газ

    При мен управленията са настроени от 6-8 сутринта 22.5 и от 17.00 до 23.00-23.5 През другото време на 20 градуса. Събота и неделя от 7.00 до 23.00 - 23.5 .

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #48

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Ми ето ти моите сметки, на два отделни етажа по 95 квадрата,всеки със самостоятелен котел на единият има вързан бойлер 300 литра който захранва двата етажа.С малко дете съм и мога да кажа, че поддържам доста високи температури,едва ли ще ги стигнеш с климатик.
    А това са моите сметки за ток:
    Tok.jpg
    Само да добавя, че минала зима в кухнята работеше духалка по 5-6 часа на ден. Тази зима няма да я има. Освен това, тези сметки включват целия изразходван ток, а не само за отопление. Поддържам 23-24*С. Повече не ми трябва. И малко дете да има, пак ще е достатъчно.
    А това са сметките за вода за същия период:
    voda.jpg
    Цена на водата 1,34 лв., което прави точно 70 кубика.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #49

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Аз съм в апартамент 96 кв.м. 2-та мултисплита с монтажите струват 6720 лв. С тях отоплявам целия апартамент, включително антре, мокро помещение и баня. Изцяло на ток съм. Газ в къщи нямам. Ще ми се да си премерим сметките тази зима с някой, който е в подобен апартамент, на газ.
    Първо не може да се направи никакво сравнение с твоя и на друг човек апартамент.Има много странични работи като апартамент ли е или етаж от къща,вътрешен ли е ,под теб и над теб живеят ли хора.Така че не се перчи излишно,защото няма как както казах да се засече точно на газ и на ток.Ти ако от сега имаш по малка сметка за ток от 150лв ,аз ще си отрежа оная работа.Ами то моя ток е 40лв лятото и сега то няма значение,просто за телевизори,комп.,хладилник,осветление
    и така нататък става толкова.От там нататък имаш два климатика и бойлер и отопляваш 96м2 както пишеш все ми е на акъла ,че ще имаш по малка сметка.Освен ако не си вързан директно към АЕЦЗа януари ,който беше най студен имам 180лв сметка.Това е отопление ,къпане,готвене 80м2 чисти измерени.С рулетката съм мерил стая по стая.4стаи са,кухня,коридор и баня с тоалетна заедно.За две години имам 1900м3 ,което прави средно 1400лв за двете години по сегашните цени на газа.Идва по 700лв за 12 месеца ,отопление,топла вода,готвене.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #50

    Отговор: Отопление на газ

    Не че нещо ама като гледам какви сметки тук се показват за газ и за ток, се чудя дали нещо не е проблема в моя телевизор.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #51

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Първо не може да се направи никакво сравнение с твоя и на друг човек апартамент.Има много странични работи като апартамент ли е или етаж от къща,вътрешен ли е ,под теб и над теб живеят ли хора.Така че не се перчи излишно,защото няма как както казах да се засече точно на газ и на ток.Ти ако от сега имаш по малка сметка за ток от 150лв ,аз ще си отрежа оная работа.Ами то моя ток е 40лв лятото и сега то няма значение,просто за телевизори,комп.,хладилник,осветление
    и така нататък става толкова.От там нататък имаш два климатика и бойлер и отопляваш 96м2 както пишеш все ми е на акъла ,че ще имаш по малка сметка.Освен ако не си вързан директно към АЕЦЗа януари ,който беше най студен имам 180лв сметка.Това е отопление ,къпане,готвене 80м2 чисти измерени.С рулетката съм мерил стая по стая.4стаи са,кухня,коридор и баня с тоалетна заедно.За две години имам 1900м3 ,което прави средно 1400лв за двете години по сегашните цени на газа.Идва по 700лв за 12 месеца ,отопление,топла вода,готвене.
    Колега,на работа съм,и не мога да снимам моите сметки,ама заминалата зима около 220 лв на месец с 3 клими,и всичко останало на ток,лятото около 70-90 лв.Ново строителство къща,малко изолация,добра дограма и 2 жени

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #52

    Отговор: Отопление на газ

    Топлил съм се и с клими, там 23 градуса ,няма нищо общо с 23 градуса от парно,така че не може да се прави сравнение.Като ми дойдат гости и викат че у нас е 30 градуса и като им покажа управлението, викат че не показвало вярно.
    VanDan одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #53

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Колега,на работа съм,и не мога да снимам моите сметки,ама заминалата зима около 220 лв на месец с 3 клими,и всичко останало на ток,лятото около 70-90 лв.Ново строителство къща,малко изолация,добра дограма и 2 жени
    Аз какво съм написал ,че той с два климатика не вярвам да има по малко от 150лв на месец.Ти с три 220лв ,той с два ,махаме единият и да стане сметката около 130-150лв.много зависи както писах тези 90м2 реални ли са измерени.Топлят ли те отгоре и отдолу другите и така нататък.И Височина на стаите,изолации .Просто няма как с плюмка да напълниш басейн.Тази топлина няма да дойде от космоса.Нали трябва да се изгори дадено количество енергия за да се стоплят тези квадрати.Аз както съм с тези 4 стаи и кухня ми трябват минимум 3 климатика и пак няма да е така конфортно както сега топло.Да не говоря ,че 150 лв няма как да изгоря по малко.Това ми е досега газта.Цената е в момента0.76лв на кубик.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от loshiat; 02-11-17 в 21:19.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #54

    Отговор: Отопление на газ

    И аз се вкл в дебата.
    Имам от над 10'години газ на къщата и от миналата зима съм на климатици.
    Януари спрях радиаторите и пуснах климатиците.
    Топля първия етаж на къщата ( втория не се ползва за момента )
    Преди време на газ си беше много добре.
    Първо газта беше по евтина .
    Второто и най-важно според мен климатиците тогава бяха конвенционалки и под 0 градуса почваха да издъхват.
    Сега климатиците дръпнаха и с един климатик топля 60 кв хол като сметката за климатика не ми е повече от 60'лв .
    Тази зима съм решил да пробвам как ще е само на климатици.
    Температурите които се поддържат са около23-24 в хола , спалня 20-21 до 22 макс( много рядко )
    вкъщи сме свикнали да ходим по гащи.
    Само за съпоставка какви температури се държат.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #55

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    При мен управленията са настроени от 6-8 сутринта 22.5 и от 17.00 до 23.00-23.5 През другото време на 20 градуса. Събота и неделя от 7.00 до 23.00 - 23.5 .
    Да попитам какво управление ползваш, че можеш да зададеш 3 различни температури? Аз съм с CarV2 на Immergas и имам само 2 температури - комфортна и минимална, които съответно са 22*С (от 05 до 08 часа и от 17 до 23 часа) и 20*С (от 08 до 17 часа и от 23 до 05 часа), събота и неделя е от 7 до 23 часа комфортна през останалото време минимална.

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #56

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Температурите които се поддържат са около23-24 в хола , спалня 20-21 до 22 макс( много рядко )
    вкъщи сме свикнали да ходим по гащи.
    Благородно ти завиждам за половинката ти.
    Ако на мойта и сложа под 26С на климатик или 25С на газ почва да се навлича с пуловери и да ме гледа лошо.
    За “по гащи” сигурно трябва да настроя на 30С....

    П.С по темата - къщата съм я топлил само с климатици (6бр) 2 зими.
    Разликата в сметките на газ и климатици е около 10-15% в полза на климатиците а разликата в комфорта-сещате се в чия полза.Та сега лято и преходни сезони - климатици, зима - газ.Снощи пуснах котела и....Милото се разтопи
    Този пост е редактиран от ccankov73; 02-11-17 в 21:40.
    VanDan, justify и kokovox харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #57

    Отговор: Отопление на газ

    Това са показания по термометър.
    Не че не съвпадат с показанията на ДУ.
    Има разлики с 0.5 градуса но до там.
    Благодаря за жената .Малко нескромно може да прозвучи ,но така я научих.
    Като се взехме и не можеше да се стои с нея в една стая.
    Аз. На топло примерно не мога да спя.
    ccankov73 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #58

    Отговор: Отопление на газ

    FW200 на Бош,те и при мен са две температури.Просто сутрин като стана го намалям ръчно на 22,5 иначе ми идва малко множко 23.5.Иначе вечер ако го намаля жената ще ме прати да спя при кучето на двора

    - - - - - - - - - -

    Добре че застудя ,та живна тоя форум
    pepitoff одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #59

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Ми няма,дай пример за 130 квадрата зимата с под 200 лв на газ и да си ги мерим,ок?!
    Хайде да си мерим колко стаи отопляваме, на колко градуса, какъв комфорт - тишина, "топли крака", независимост от екстремни студове.Ти кажи колко градуса ти е в банята. А аз имам две. И се ползват нерядко по 40мин.
    Има тема за сметките на газ. Чети като те интересува. Имаше колега от Пловдив двуетажна къща топли с такива сметки. Има и други в последно време с добри сметки. Но тези, които сме останали на газ сме наясно със сметките. Който може да си позволи се радва на уют. Който не може търси алтернативи.
    Аз знам, че няма как да си топля къщата на климатици и сметките са каквито са. Всички къщи в квартала сме на локално парно с котел (различни видове гориво твърдо, пелети, газ). Климатиците само за охлаждане.
    Колега, много ниско падаш с дискусия с този тон и изрази. Жив и здрав бъди и се радвам, че не си се "преебал". Как беше - българинът го е най-страх да не настине и да не се мине. Простащината и "меренето" от климатичните теми не е нужно да се прехвърля и тук
    За стотен път ще напиша. Преди се предлагаха само крайно неподходящи котли за болшинството жилища у нас. С огромна минимална мощност. И се получаваха парадокси. Хората намаляват градуси, спират радиатори, стоят на студено, а разхода пак висок. Като прибавим, че цената на природния газ се вдигна с 120% в един период и нещата със сметките са ясни. Сега има нови, доста по-икономични котли, с ниска минимална мощност. Цената на газа падна с 30-на %. И вече има по-поносими сметки.
    Моите лични наблюдения са, че за съжаление хората с ниски доходи и на газ и на климатици жертват уюта. Могат да си позволят само нисък клас климатици, нерядко нямат изолация. Климите им масово в студа замръзват, бучат, тракат та се не трае.
    По отношение градусите от климатик и водни радиатори. Уж термометъра едно показва, но субективно, както и другите пишат си има разлика. И у нас като дойде някой свикнал на клими, особено в сериозен студ и вика защо седиш на 27-28гр. , а то е 23гр. Жената като пусне климатиците ни на 27гр. и ми става едно задушно на главата, а краката студени. А от радиаторите сякаш е "мека топлина". То си има и причина де. Климатика топли само с "духане", а радиатора с конвекция и с излъчване, . Много по-приятно физиологически е втория принцип.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-11-17 в 09:04.
    bobivg, kokovox, Uve_Smotanson и 1 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #60

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    FW200 на Бош,те и при мен са две температури.Просто сутрин като стана го намалям ръчно на 22,5 иначе ми идва малко множко 23.5.Иначе вечер ако го намаля жената ще ме прати да спя при кучето на двора

    - - - - - - - - - -

    Добре че застудя ,та живна тоя форум
    Ех тия жени бееее, на маймуни ни направиха ;-)
    Даваме мило и драго да им е добре и да не пилят :-D

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 36 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе