Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 138

Отопление + БГВ на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #121

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    http://www.thermodesigntotal.com/fil...ulgaria_bg.pdf
    от страница 5 нататък.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #122

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Здравей , и това намерих и го четох( по тази схема имам общо 6,9 кв), но незнам колко е изходящата темп в тази таблица.И другото дилема е , като на кот мин мощност е 10-11 кв , по коя схема да сметна колко мощност на радиаторите ми трябва за да го захраня- по тази темп , която подавам от котела ли ? зашото при 50 гр входяща кв са едни, при 70 са други .То и аз вече се обърках от толкова четене.Нещо не мога да ги систематизирам нещата.Просто исках да знам общо всичките колко кв са и дали трябва да уголемя някой от радиаторите.Това ми е целта общо взето.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #123

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Цитат Първоначално публикувано от besuchen Виж публикацията
    Колеги , бихте ли ми помогнали да си сметна мощността на панелните радиатори тип 22 , защото от няколко дни чета , смятам и все различно се получава.Марката е СТАРПАН - Турски - всичките са на h 500 - един е на дълж 600мм + 1000мм, + 1200мм, + 1400mm +400mm + лира h 95 x 50.Навсякъде пишат вх темп 90 или 70 или 65 , а аз подавам около 55 градуса и вкъщи е около 21 градуса , когато е нормално студено навън.Имам предвид да не е - 15.Стаен програматор нямам засега.И от старпан дръпнах таблица с мощностите , там изобщо пък няма при каква вх темп са тези мощности.Слаб съм в математиката като цяло.Благодаря предварително.
    Това видя ли го?

    Ти котела купил ли си го?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #124

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    кое да видя ? Преди 13 год си купих котела- oertli 24 , мин мощност 10-11 кв.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #125

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Кликни върху “Това” от поста на bobivg.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #126

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Добре де , но като си купиш котел примерно в началото, как смяташ мощността на радиаторите да отговарят на котела , като не знаеш каква входяща темп ще пускаш.Аз това се опитах да попитам.Явно не съм се изразил добре.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #127

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Обикновено процедурата е следната: Смяташ загубите на помещенията - > в зависимост от това с какво ще се отопляваш и каква ще е инсталацията, високо или ниско температурна, избираш радиаторите при тази температура, с която ще работи така, че да покрият загубите на помещенията-> избираш котела, но гледаш инсталираната мощност на радиаторите да е над минимума. Колкото повече, толкова по-добре. Твоят котел кондензен ли е?

  10. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #128

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Не е кондензен. През 2004-2005 ги предлагаха при нас, когато започна газифицирането в града ни.
    besuchen,И по моите сметки, така както си дал размерите на радиаторите при дТ50 75/65/20 мощността на радиаторите излиза около 7-7,200 кВт според таблицата на Старпан.
    За да сметнеш топлинните загуби прочети това.
    http://www.termosilikat.com/bg/blog/...%D1%81%D1%82-3
    Този пост е редактиран от zh; 08-01-19 в 05:54.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #129

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Имам един въпрос относно радиатори и мощност.
    Ако радиаторите са тип 22 1200х600 - 2 бр.; тип 33 1800х300 - 1бр, лира- може би 500 W.
    Минимална мощност на котела 3 kW.
    Системата работи за да повиши стайната темп. от 19,8 на 20,6 - 1 час и 51 минути като поддържа 41 градуса на водата, но не изключва от прегряване а по термостат на 20,6.
    Разхода на газ е 0,594 куб.м., което ако смятам правилно съвпада с 3 kW мощност на котела.
    Не трябва ли радиаторите да не могат да поемат тази мощност при 40/30/20 според калкулатора на Радик радиаторната мощност е по-малко от половината на котелната?
    Не, че се оплаквам но не си го обяснявам.
    Този пост е редактиран от Coriolis; 08-01-19 в 14:29.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #130

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    И аз това питах.Че като гледам при 50 гр входяща , ми идват всички радиатори на 4 кв, а котела е 10-11кв.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #131

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Coriolis Виж публикацията
    Имам един въпрос относно радиатори и мощност.
    Ако радиаторите са тип 22 1200х600 - 2 бр.; тип 33 1800х300 - 1бр, лира- може би 500 W.
    Минимална мощност на котела 3 kW.
    Системата работи за да повиши стайната темп. от 19,8 на 20,6 - 1 час и 51 минути като поддържа 41 градуса на водата, но не изключва от прегряване а по термостат на 20,6.
    Разхода на газ е 0,594 куб.м., което ако смятам правилно съвпада с 3 kW мощност на котела.
    Не трябва ли радиаторите да не могат да поемат тази мощност при 40/30/20 според калкулатора на Радик радиаторната мощност е по-малко от половината на котелната?
    Не, че се оплаквам но не си го обяснявам.
    Тръбите също отдават някаква мощност, а освен това европейските производители на радиатори се застраховат, като дават по-малки мощности, за да нямат проблеми, но ако вземеш китайски - хем ще са двойно по-леки, хем двойно по-мощни

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    20
    #132

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Тръбите също отдават някаква мощност, а освен това европейските производители на радиатори се застраховат, като дават по-малки мощности, за да нямат проблеми, но ако вземеш китайски - хем ще са двойно по-леки, хем двойно по-мощни
    мда..не само тръбите...но си прав, така е.Радиаторите са "Корадо" и не трябва да има отклонения, като китайските, но малко и началните условия също имат специфика.
    Явно толкова отдавна го правиш, че интуицията ти по логика го казва преди всичко друго. Намерих обяснението след почти ден главоблъскане. Не знам дали на някой би му било интересно защо и как в изчисления и стойности, но има обяснение и е нормално, което не означава, че в оразмеряването на системата трябва да влизат и тръбите, които са в плюс (бонус) при не добре изчислена система, но да, за себе си успях да намеря логично обяснение.
    Този пост е редактиран от Coriolis; 09-01-19 в 05:42. Причина: числения

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #133

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    <br>
    Здравейте на всички.Дойде и моето време да попитам за съвет вас.Става дума за следното:след като дадох своя принос към държавата-дете,дърво съм садил не едно,закономерно стигнах и до дом.Започнах есента къща,докарах я до груб строеж.И идва време да мисля за отопление.Къщата е в района на София-Казичене.Газ прекараха по същото време по което строях и аз.И смятам да се включа,но за жалост нямам близки,познати,които да попитам за съвет какво,къде,колко и т.н.Имам роднини на газ,но те са в апартамент и нещата не са съпоставими след като изчетох доста тук(а и е логично).Къщата е със 5 камерна 3слойна дограма,ще има външна изолация 10-12 см на Баумит,3 см изолация на под,5 см каменна вата на тавани и 5 см на плочата под покрива.Разпределението е следното:1 спалня-12.5 кв.м.;2 спалня-10,6 кв.м.;3 спалня-12,3 кв.м.;трапезария+кухня(заедно са)-27 кв.м.;коридор-13,6 кв.м;баня-4 кв.м;тоалетна-3кв.м.Има и килер и котелно,но тях мисля да ги лиша от топлото.Верандата и терасата и тях,ааа ма ха.Реално към 85 кв.м. за отопление.Таваните са на 2.60,зидарията е тухла-4ка.Плоча.Конкретното питане е-дайте идея за цялостно.За котел от това,което чета мисля да е Бош,едноконтурен кондензен 7000 и да си сложа бойлер 150 литра с 2 серпентини Теси(пак от наблюденията ми във форума).За радиаотори-хал хабер си нямам.Едни пишат панелни,други за алуминиеви.Знам ли?За тръбите медни ли,ПВЦ ли?Ако можете помогнете.Бюджета не ми е неограничен,но държа на качеството,че има ли проблем жената люта та люта. Дълго стана,простете ако съм Ви отегчил,ама на ли съм си Мара Подробната...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #134

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Защо са ти толкова ниски таваните, само 2,60 ? Бих ти предложил иначе да си направиш подово и термопомпа. Не ти е голяма квадратурата и ще се прави без проблем. Сложи си повечко от 3см на пода ако можеш

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #135

    Отговор: Отопление + БГВ на газ

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Защо са ти толкова ниски таваните, само 2,60 ? Бих ти предложил иначе да си направиш подово и термопомпа. Не ти е голяма квадратурата и ще се прави без проблем. Сложи си повечко от 3см на пода ако можеш
    Таваните в момента са на 2.75 от пода.Но като сложа 5см изолация на тях,а на пода хидро+топизолация+замаска ще станат на толкова.Така както е заложно по проект.Няма мърдане вече.Относно 5 смн пода топлоизолация-и аз мисля,че колкото повече толкова повече.Ще се напъна,няма начин.За термопомпи смятам инветицията е по голяма и няма да успея с парите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ
    От a.iliev във форум Отопление
    Отговори: 526
    Последно: 07-12-21, 11:24
  2. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 21:18
  3. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  4. Отопление от слънцето
    От pa19 във форум Отопление
    Отговори: 45
    Последно: 29-01-12, 00:03
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-10, 00:47

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе