Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 149

Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #106

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Законът е такъв!
    Е това е ясно, но закона не си го писал ти или аз и няма да го мислим, защо е така направен.
    По закон все още ли трябва да се попълва дневник (нещо като лексикон, но за котли)? Ако отговора е да. Те все още ли са на хартия или вече се цъка електронно на компютъра?
    215
    Този пост е редактиран от bobivg; 06-08-18 в 14:40.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #107

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    При нас всичко е с компютър,иначе има и на хартиени носители.
    Общо взето се модернизират нещата.
    Ползава се се всякаква техника-американска,английска,германска,италианска и много рядко някой турски боклук.
    И най-интересното е, че съм присъствал на нова инсталация и всичко се настройваше с руска апаратура сделано в СССР,съхранявана в сандъчета .
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-18 в 14:47.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #108

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    При нас всичко е с компютър,иначе има и на хартиени носители.
    От колко годни насам е така?
    Ако има компютър хартиените не са задължителни така ли?
    216

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #109

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Не знам,имах предвид управление на системата.
    Иначе на хартия си пишем.
    От компютъра може да се проверят данни за определен /час/период,не се записват на хартия.
    Писането е приел/предал,планови и аварийни ситуации и ремонти.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-18 в 15:13.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #110

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Ползава се се всякаква техника-американска,английска,германска,италианска и много рядко някой турски боклук.
    Е то какво става накрая, някакъв мелез? И при големи ли котли се търси най-ниска цена и накрая манджа от марки и производители? Колко часови смени даваш?
    217

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #111

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Има различна арматура и производители,които са водещи в тази сфера.
    Естествено,че италианска горелка оборудвана с германско управление и арматура е по-евтин вариант,отколкото германска окомплектована.
    А американци и англичани имат много качествена арматура за паропроводи.
    Докато германци са недостижими в контролери и арматура за газ.
    Италианци имат мотори,горелки и някоя арматура за газ.
    Руската техника за тези системи/промишлени/ също е на ниво.
    Турците,също се намесват,но са конкуренция само с цената,качеството е.....
    При битови котли също се ползват различни доставчици независимо дали е Бош или Вайлант.....
    Навсякъде е така.Дадена машина може да е американска с канадски двигател и контролери на Мицубиши.
    При автомобили не е ли същото?
    Мерцедес имат 4000 външни доставчици.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-18 в 15:59.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #112

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    При Будерус няма външни фирми доставчици

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #113

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Viking72 конкретно твоята работа в какво точно се състои? Как минава една смяна? Надявам се не ти задавам неудобни въпроси.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #114

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Не съм запознат с тези.
    Но винаги качество се постига с външен/и/ доставчик/и/.
    Няма как един производител да произвежда всичко сам и всичко да е на ниво.
    Швабите имат водещи производители,като обурудват едно изделие става....
    А това,че всяка една част е брандирана като Будерус не гарантира,че няма външни доставчици.
    За пример ти давам твоята пералка.
    Семеринги и втулка Скф,лагери,Нск,амортисьори Суспа,чипове Мицубиши и други,които и аз не знам.
    Всяка част е брандирана Miele с код от цифри.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-18 в 16:34.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #115

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Няма ли кой да спре/разчисти спама?

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #116

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Аз имам едно усещане, че някой го взеха за мезе,ама....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #117

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Няма ли кой да спре/разчисти спама?
    Е защо? Аз разсъждавам така. Ако тук ми даде 10 отговора в тази тема това означава, че ще е написал поне 5 по-малко в останалите теми от форума, а от това не виждам кой може да загуби.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #118

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Viking72 конкретно твоята работа в какво точно се състои? Как минава една смяна? Надявам се не ти задавам неудобни въпроси.
    Да разделям сламата на двете ти магарета,щото от много разсъждения и това не можеш.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #119

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Да разделям сламата на двете ти магарета,щото от много разсъждения и това не можеш.
    Е що за отговор е това!!!
    Точно ти си мислех, че не се притесняваш от неудобни въпроси. Смутих ли те нещо?

    п.п. Как да го разбирам това?

    Здравейте,
    На усвоена тераса към хол (още от строителите) при родителите ми (сградата е от 2013г. с външна изолация) има вградена мебел (нещо като седален кът/пейка) с куха ниша/кутия за съхранение в задната част (към външната стена) под седалната част. В единия ъгъл на тази ниша има топлинен мост около 50х50см и зимата трупа конденз върху стената, в резултат на което избива мухъл. Направих вентилационни отвори в самата мебел и изчистих въпросната ниша от предмети в тази част, но въпреки че се постигна някакво повишение на температурата на стената явно не е достатъчно, защото тази зима пак имаше влага и (по-малко) мухъл. Сега се чудя какво да сложа, за да елиминирам този топлинен мост. Предвид това, че там е скрито от погледа място мога да правя каквото си искам, освен да махна вградената мебел. За съжаление, понеже терасата е на 9-и етаж и много изнесена - достъпът от външната страна е доста труден, така че ремонт отвън и кардинално решение на този етап не е възможно. Как според вас да обработя този топлинен мост най-удачно - термошилд, xps, някаква минерална изолация, климапор (каширан с алу. фолио стиропор като тези, които се слагат зад радиатори) или пък нещо друго?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Първо изчисти мухъла в дълбочина,иначе нищо не правиш.
    Има препарати.
    На другите им даваш изчерпателни и конкретни отговори, а на мен не желаеш.
    Преди време поне в три теми те помолих да не коментираш мои мнения и да не ми задаваш въпроси, но ти не се спря. Сега искам да си пиша с теб и ти замлъкна. Защо?
    Този пост е редактиран от bobivg; 06-08-18 в 18:31.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #120

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ама, чакай сега - Първо - кой е казал да се забиеш на първата оферта? Напротив, говорихме за малкия и големия ПАЗАР, че цените в Бг са пазарни според мащаба на държавата. След като са пазарни, ти можеш да си избираш от 10 или 20 оферти, особено ако не познаваш никой от играчите на този пазар. Навсякъде - и в Бг, и в чужбина си има и мошениеци, и коректни, и скъпчии, и евтинджии, опитни специалисти и аматьори, така че е съвсем нормално да вземеш няколко оферти и да избираш между тях. Другия вариант е да се довериш на препоръките на някой познат.
    Второ - как реши, че не ми е приятно да се задават въпроси, след като от 13 години съм в този форум съвсем доброволно и 99% от постовете ми са да отговарям на въпроси, което според мен означава по-скоро, че ми е приятно, отколкото неприятно, нали?
    И Трето - не знам защо отплесна темата обаче? Основният въпрос, който присъства и в заглавието, беше, че вносителите на котли в Бг са мошеници и търгаши и ние се опитахме да ти обясним какви са реалностите на пазара, без да ги защитаваме. Сега ти се опитваш да ни изкараш виновни за това, че имало голяма разлика в офертите на различни инсталаторски фирми. Ами съвсем нормално е да има разлика! Избираш това, което те устройва. Котли има и за 1500лв, има и за над 6000-7000лв, избираш това, което ти харесва и ти пасва. Това, че някой ти предложил 32кВт котел за 100м2 какво да го коментираме? Навсякъде има безхаберници, всяко стадо има черни овце. Все пак се радвай, че си намерил фирма, която да ти свърши работата, която искаш. Не всеки ще се навие да участва в подобен филм.
    Абсолютно е така! Не знам как е във Варна, като стане всичко ще напиша от кой точно регион съм, но тук става следното нещо. Отиваш в газовото дружество и те ти дават само 1 възможен вариант и казват че ако искаш да ползваш тези 20% трябва само през еди коя си фирма да минеш. Но през цялото време са супер активни, звънят ти, търсят те, пращат мейли и т.н. След това ни дадоха друг вариант, който беше даже по-зле. Говорих с хората от програмата и те ми потвърдиха, че такива случаи има, но освен да се оплачат на газовото дружество не могат да ги задължат да уволнят служителя който си дели комисионни.
    За останалото така изглежда от страни...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    До вчера беше 5500 сега стана 3200 и се оказва, че на всичко отгоре сравняваш различни продукти, но тактично я пропускаш тази подробност и ни изнасяш лекция как тука се продавало 2-3 пъти по-скъпо. Ми като си почнал така купи си една печка на дърва за да излезе далаверата още по-голяма 5000лв. Седнал си да сравняваш цената на доматите с цената на картофите и понеже има разлика всички земеделци са ти виновни.
    Че някой ти е предложил неподходящ котел това е ясно, но дай да видим цената на един и същи продукт тук и в чужбина, колко пъти е разликата и да плюем заедно после.
    Темата стана доста дълга, по-назад и това съм направил. И говорех за цялата оферта когато споменах 5500, а не само за котела. Спестените пари са и от останалите услуги/материали.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газови котлони на Samsung ....
    От exersist във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-03-14, 22:36
  2. Вносители на клими 2-ра употреба, мнения?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-12, 21:53
  3. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 14:10
  4. Вносители на Midea
    От anonimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-09, 12:13
  5. Газови калорифери
    От tako във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе