Резултати от 1 до 8 от общо 8

Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    8
    #1

    Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

    Здравейе те,моля ако някой може да ми помогне с моята отоплителна система.От 2016 година използвам bosch zwb 24-1 отоплявам 80кв ,имам 6 радиатора и една лира два радиатора *140см/един*160см / два*100см и един 120см и лирата.Като говоря с приятели които са на газ аз давам най-много пари за отопление,знам че при всички е различно но все пак ми се струва скъпо.Живея в къща на три етажа .Първия етаж е гаражи моя апартамент се пада над гаражите а над мен апартамента е празен имам ПВЦ дограма и външни щори външна изолация 10 см.За декември 2016 имам 492 кубика газ за декември 2017 296 кубика а за декември 2018 396 кубика .Това ми е котела с терморегулатора; ПРОМО ПАКЕТ ДВУКОНТУРЕН КОТЕЛ BOSCH МОДЕЛ CONDENS 2000W ZWB 24-1 AR23 +КОМИН +УПРАВЛЕНИЕ TRZ12-2
    Успокоявам се ,че разбито на месеци всички сметки които съм платил досега се пада средно по 102лв на месец като смятам летния и зимния период,защото лятото го ползвам за готвене и топла вода но въпреки това зимните месеци ми се струва че давам много пари.Терморегулатора е настроен на два режима сутрин от 6:30 вечер до 23:00 на 21 градуса през другото време е на 18 градуса.Забелязвам ,че сутрин му трябва много време докато си стигне зададените градуси 21.Октомври и ноември градусите на водата за отопление ги държа на 55 така ми казаха хората които го инсталираха през другите месеци на 65 до март когато пак го връщам на 55.Виждам , че пишете за тръбите ....моите са ф20 от котела към разпределител от който тръгват ф16 към всеки радиатор не знам дали това също не е грешка при мен.От края на миналаят отоплителен сезон изведнъж котела започна да ми вдига налягане до преди това когато го пълнех го пълнех до 1,5 бара и при загряване на 65 градуса стигаше максимум до 1,9 бара може и да е по малко на снимката може да видите как е означен а сега на 60 градуса при напълване на 1 бар вдига 2 бара ако кача градусите на водата на 65 вдига над 2 бара и много често ми дава грешка СЕ в ръководството пише ..прекалено бързо покачване на градуси.... .Не знам колко пъти идваха така наречените ''СПЕЦИАЛИСТИ " които ми го поставяха само вдигат рамене вдигнаха ми скороста на помпата от 2-ра на 3-та степен а за покачването на налягането нищо не могат да ми кажат взимат ми пари а нищо не се променя . Казаха , че явно имам въздух сложих автоматични обезвъздушители нищо не се променя.Нямам кого да питам в нашия град затова се обръщам към вас ако някой може да помогне ще съм много благодарен

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2

    Отговор: Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

    А разширителния съд помпиха ли?
    п.с. и разхода ти е зле за 80кв с тези температури.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

    Да това забравих да го напиша ...разширителя го надуваха мериха и не знам какво още казаха че е добре,после при последната си визита ми казват...разширителя сигурно е малък ,питам как три години не беше малък а сега стана като не съм променял нищо по системата , нито съм махал нито съм слагал радиатори.Сега ми предлагат да слагат външен разширителен съд не знам какво да правя вече имам чувството че тези хора не разбират достатъчно.....

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #4

    Отговор: Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

    Надявам се, че източиха системата преди да го напомпят.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

    Мисля ,че го източваха вече толкова пъти точиха гледаха и какво ли не правиха ,че вече и аз не съм сигурен когато го замерваха как го направиха.А имали вероятност да се е прецакал разширителя ..а те да не са го проверили вярно...то май само това остана ще взема да им звънна да слагат външен разширител

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #6

    Отговор: Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

    Ще ти дам малко безумна идея, но няма да навреди. Изчисти филтъра и върни помпата пак на по-ниска скорост. Кажи има ли проблем след експеримента.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

    Ок ще намаля помпата на 2-ра степен и ще изчистя филтъра само да попитам за кой филтър става въпрос аз знам само един който е за системата и е на една от тръбите ако има в котела не знам къде е .И още нещо да попитам помпата ми има два режима така пише в указанието единия е отбелязан с римски цифри на три степени и пише , че е постоянна скорост, а другата е с арабски цифри и пише,че е модулирана скорост също на три степени.Имали значение на кой режим работи моята беше на 2-ра постоянна и тези майстори ми я сложиха на 3-та постоянна защото даваше грешка СЕ-"ограничение на градиента:прекалено бързо нарастване на температурата в режим на отопление" и най-лошото ,че от две седмици ми дава тази грешка през два три дни.Не знам кой режим на помпата е по-добър

  10. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #8

    Отговор: Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1

    Майсторите да проверят входа на разширителния съд за натрупан котлен камък вероятно ще се наложи демонтирането му, или в най - добрия случай хидравличното му разделяне от котела. Всъщност бързото нарастване на температурата може и да се дължи на котлен камък в топлообменика и рекуператора на котела. Външният разширителен съд би решил проблема с покачването на налягането, но прекалено бързо нарастване на температурата в режим на отопление си иска чист път на циркулация на топлоносителя макар да не го пише в таблицата за аномалии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 24-02-22, 15:55
  2. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 08:53
  3. Бучене при превключване на отопление, газов котел Bosch
    От Kalio във форум Други начини за отопление
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-18, 15:38
  4. Газов котел Bosch Gaz 7000w ZWC21 грешка 'C1'
    От niko_nil във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 04-11-17, 15:35
  5. Високо налягане в газов котел
    От Kamen Antonov във форум Отопление
    Отговори: 9
    Последно: 04-02-16, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе