Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree3Одобрявам

Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #16

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    А би ли обяснил как ще завъртиш кранчетата така че тръбата ф16 която отива на майната си да получи дебит та да затопли нещо и какво ще стане с тия радиатори на които са завъртяни кранчетата за да може да достига вода до крайните радиатори/крайни като метраж имам предвид спрямо разпределителя/. Защото самата тръба има сериозни хидравлични загуби при равни други условия тъй като е тясна и дълга. Паралела с електричеството е да вземеш примерно 1кв. кабел дълъг 40 метра и да включиш примерно 3киловатов товар.

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #17

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    През близкия радиатор с полузатворения вентил, ще протече точно толкова вода, колкото ще премине през далечния с максимално отворен вентил. Като направим паралела с електричеството, става така: подаваш повишено напрежение, така че на далечния консуматор да си получиш номиналното и имаш 3 киловата товар. А на този консуматор, с късия кабел, слагаш димер (в ролята на вентил) и той пак си излъчва 3 киловата.

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #18

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Абе не е точно така ти измисли ново електричество както винаги се случва в подобни форуми щото на на дългия кабел няма как да компенсираш пада на напрежението с димер на късия но това е друга тема и не ми се обяснява. Глупсот си написал ама не се осъзнаваш твоя пример има смисъл само ако напреженията са различни а в неговата система напрежението/налягането е едно и също.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #19

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Според мен е абсолютно прав. В далекопроводите защо текат киловолти, а? Само димер не е точната дума, но предполагам е метафора.

    - - - - - - - - - -

    Иначе 3 кВ на 1квадрат 40м не е проблем по принцип. Но Стига спам, видя се че философията не е точна наука.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Няма проблем всички тръби фи 16 да ги събереш до котела, като си ги прекараш откъдето ти душа иска, стига да не правиш въздушни джобове, тоест наклона на тръбите по вертикала винаги да е в една посока. Балансирането на хидравличните загуби се правят със секретни вентили на изхода на радиаторите, като едновременно със хидравличните загуби се балансират и топлинните. За твое успокоение, за да не мислиш, че ще се загубиш из тръбите зад котела, както пишат преди мене, до моя идват 12 клона, за 12 радиатора, 24 тръби. Няма страшно, пускаш си ги, надписваш си ги, и после ги редиш на колекторите.
    А къде ви е разширителният съд? Предполагам до котела и задължително затворен при схема с отделни тръби до радиаторите? Как става обезвъздушаването на вашата система?
    Този пост е редактиран от DDM87; 03-05-19 в 17:18.

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #20

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Класическо развитие за един форум некви хора арбитрират кой бил прав и кой крив и то с грешни представи. По далекопроводите текат киловолти щото ако не течаха не можем да си платим тока от скъпотия демек да няма термични загуби. Затова има трансформатори които да си играят с волтовете ама те нямат нищо общо с казаното повишаващия трансформатор е все едно помпа за високо налягане а понижаващия е все едно имаш редуцирвентил не говорете глупости. Направи си парното така както ти казват и после ти ще береш ядове и ако трябва да правим аналогия с тока дано не ти гръмне бушона.
    Този пост е редактиран от PPP1; 03-05-19 в 18:23.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #21

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Човек, не можеш да ме пипнеш на тема ел инсталации, откакто допрях една фаза с чело. Напрежението и съм го виждал и съм го чувал. Стига спами!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #22

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    С това трябваше да започнеш явно не ти се е отразило добре може би и в тази сфера си действал с ръцете а не с главата си.Успех ти желая във всяко начинание дано обаче не завършва както опита ти с тока.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #23

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Да, оттогава мисля Out Of The Box дет съ вика. Довиждане. Успех в живота и на теб!

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #24

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията


    А къде ви е разширителният съд? Предполагам до котела и задължително затворен при схема с отделни тръби до радиаторите? Как става обезвъздушаването на вашата система?
    Разширителния съд е зад котела, затворена система, обезвъздушаване правя само при ново пълнене на системата, с ръчни обезвъздушители. Но не е задължително да е затворена системата, даже допреди няколко години беше с отворена система, с разширителен съд в банята на третия етаж, но след ремонта в нея, не успях да измисля смислено място за разширителния съд, и стана със затворена система.
    Апропо, само на Вас ще кажа, че в електроенергийната система средно напрежение ( 20кV) се използва същия принцип. От подстанциите се подава 21кV, тези трафопостове които са в близост до тях, са настроени за 21 kV, тези на средно далечно разстояние са настроени за 20 kV, а крайните точки са настроени на 19 kV, така че консуматорите да получат стандартното напрежение, независимо колко далеч са от подстанцията.
    Този пост е редактиран от fbr; 03-05-19 в 20:17.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #25

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Тези глупости изобщо няма да ги коментирам ще кажа само на неискащия философии да си вкопае тръбите. Обаче си иска бачкане направи ги с разпределители на всеки етаж вкопай ги така или иначе си дал кинти направи си ремонта грамотно за да изглежда красиво не слушай философи които боравят само с две думи и пцувня това са най лошите философи. Едно време като правих ремонт на едно от жилищата си го правих сам без много бързане но се стремях да няма почти никакви пропуски и компромиси. Вкопаването в пода не е лошо няма да ти падне плочата а и все пак ще има замазка. ето малко снимки да видиш че не е страшно. Снимал съм ти копането за парното но при мен е без разпределител щото са три стаи наредени една до друга става въпрос за малък апартамент. Така или иначе хвърляш време и средства направи си го както ти стига акъла но и да е културно да няма някакви компромиси там висяло нещо тука някаква тръба била еди как си абе голяма работа щото жените са най големия лакмус за подобни мърлящини те ще мрънкат дълго след ремонта.

    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от PPP1; 04-05-19 в 07:04.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #26

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Браво! Уважение за вложения труд! И аз се опитвам да ги изпипвам нещата, но в случая, нямам време и а ми писна да ми повтарят вкъщи че няма кой да ми каже браво.
    Не е възможно да вкопавам в плочата при 12 см дебелина. Нито имам време, нито мисля че е добра идея.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #27

    Отговор: Как ДА СИ НАПРАВИМ ПАРНО? Без дървени философи. Без спам.

    Ти си знаеш но че сега няма кой да ти каже браво не означава че няма кой да ти мрънка след това а обикновено това е жената. Щото жените по време на ремонт искат всичко да става бързо а след ремонта започват да намират кусури това е най мистериозното им свойство ) а недай си боже да викнеш майстор и да дадеш сумати кинти тогава става страшно.Затова при този ремонт аз си правих всичко жената не стъпваше в апартамента щото ако беше видяла как е разтурено всичко щеше да иска по бързо да стане а след това щеше да има възможност за намиране на повече кусури )
    DDM87 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Тема " Апел" към групата философи.
    От Symptom във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 43
    Последно: 20-01-14, 21:46
  2. Как от cd-rom да направим dvd-rom
    От ivanxxx във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-10, 14:34
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Как от cd-rom да направим dvd-rom
    От fXOrange във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-10, 21:07
  4. Отговори: 5
    Последно: 30-11-06, 18:29
  5. Дървени и каменни компютри и периферия
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-05, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе