Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree7Одобрявам

Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #1

    Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Честита Нова Година!
    От доста време имам следният проблем с инсталацията за отопление. Налягането в отоплителната система е 1.6 Атм. Котела си работи нормално 10-14 дни. Без видими причини към края на периода произволно налягането пада под 0.4Атм. и котела спира с код - ниско налягане в системата.Това го разрешавам като допълня вода до 1.6 А и отоплението тръгва.Лошото е, че ми се случва няколко пъти през почивните дни, когато не съм в града, а имам възрастна майка, която не може да се справи с оправянето на проблема и аз трябва да си дойда от вилата - 35 км. на едната страна, да развъртя кранчето за 10 сек. и да реша проблема. Първата ми мисъл беше - теч! Проследих всички връзки - нищо.Втората - проблем с автоматичния вентил за обезвъздушаване. Все още си мисля, че е от него тъй като след като го монтираха - започнаха проблемите. Тук обаче изниква и въпроса -от къде влиза въздух? Системата е настроена на 57 С и това не е висока температура, че да се образува пара, която да избива през вентила.Говорих и с хората от фирмата, която изгради инсталацията - свиват рамене и толкоз! Надявам се на помощ от знаещите!
    Този пост е редактиран от rhadjinikolov; 01-01-20 в 18:21.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Ами почни със смяна на вентила - елементарно е и е 10 - 15 лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #3

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    То това и ще направя, но все пак се чудя от къде набира въздух, който вентила да обезвъздуши?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Откъде въобще ти хрумна че "набира въздух, който вентила да обезвъздуши" и затова ти пада налягането? Имаш теч, дребен е, парното работи и го изпарява и не го откриваш. Спри парното, напълни на 2,5 бара и търси.
    VanDan, Lazar и sevastaki харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #5

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    И аз си мислих за теч, но ако имах дребен теч нали постепенно ще пада налягането, а то си стои на 1.6 и хоп - утре сутрин 0.4!

  7. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #6

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    За много година на всички. Аз също мисля, че имаш малък пропуск, които се изпарява от горещата система. Ако ли пък имаш нощен режим на отопление с по-ниска темпертура се постига свиване на водата в системата и нахлуване на въздух. Пропуск можеш да имаш и от салник на някое кранче - отдели време и търси

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #7

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    На колко години е този Termet? Такива резки промени може да са причинени и от разширителния съд. Няма да е лошо да се провери. Когато падне на 0,4 и отвориш кранчето за допълване бързо ли се вдига налягането? Ако всичко е наред с разш. съд не трябва да се пълни бързо и гледайки стрелката на манометъра видимо трябва да се наблюдава едно задържане в нарастването на налягането в диапазона 0,8-1,2 Bar. Ако всичко е нормално за да вдигнеш налягането от 0,4 до 1,6 bar трябва да допълниш поне 2литра вода, а това не става за 5-10 сек.

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    режим на отопление с по-ниска темпертура се постига свиване на водата в системата и нахлуване на въздух.
    Как си представяш да влезе въздух в система с надналягане?
    Този пост е редактиран от espace; 01-01-20 в 21:36.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #8

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    2018 Януари е пуска на системата.Да, като че ли бързо се пълни. Мисля, че 5-10 сек. е точното време. Докато го отворя и много бързо вдига 1.5-1.6. Освен това нямам манометър, а дисплея има такава функция - ако е спрял на 0.4 - при отваряне на кранчето показва покачването на налягането докато не го спреш. След това стартира чек и палене.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Проблемите са два:
    - ниско налягане в разширителния съд (около 0.4бара)
    - теч от системата
    Резултатът от тези 2 проблема е точно това, което описваш
    espace одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #10

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    напълни на 2,5 бара и търси.
    Сега, повторно чета всички отговори и се сетих, че преди време при едно такова спиране на котела казах на жена ми да го допълни - та тя го беше направила на 2.6 А .(жени!)и от котела беше прокапало! Имаше викове от моя страна, бързо отваряне на обезвъздушителя на един от радиаторите за да се смъкне налягането и т.н..В началото при пуска на системата всичките ми радиатори бяха с ръчно обезвъздушаване и периодично двата най-близки до котела набираха от някъде въздух. Започваха да имат по един студен глидер.След изпускането на въздуха и добавянето на вода до необходимото налягане системата работеше нормално. Тогава извиках фирмата, която прави системата и помолих да ми поставят автоматичен вентил за обезвъздушаване, като описах проблема. Те просто го поставиха без явно да помислят, че не всичко е наред. Сега пак трябва да ги извикам и да отворят котела за да видят дали не е от там. Лошото е, че двете години гаранция изтекоха!Другото, което не мога да си обясня е защо налягането пада изведнъж - всяка вечер го проверявам - 1.6, а на сутринта когата му е дошло времето - 0.4! Как 10 дни е държало на 1.6, а на единайстия е паднало изведнъж? Ако има пропуск някъде е логично постепенно да губи от налягането но не и да набира въздух, а както писах по-горе системата набира въздух, който аз лично съм изпускал.
    Този пост е редактиран от rhadjinikolov; 02-01-20 в 07:34.

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #11

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Имаш теч нищо друго щом губи налягане като извикаш техниците им кажи да дойдат с компресор или някаква помпа да проверят системата и да видят от къде се евакуира водата. Този тест трябва да се направи на котела щото и от там може някъде да тече и на системата отделно. Няма друго какво да се направи пада ли налягането има теч нищо друго не може да има защото казано образно налягането не може да се скрие някъде.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #12

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от rhadjinikolov Виж публикацията
    Ако има пропуск някъде е логично постепенно да губи от налягането но не и да набира въздух, а както писах по-горе системата набира въздух, който аз лично съм изпускал.
    Обясненията ти са малко объркващи, което си е типично за 90% от потребителите. Ако продължава да "набира въздух" вече две години, то това което изпускаш не е въздух, а водород и е в следствие на химична реакция. В такъв случай обаче преди да монтираш авт. обезвъздушители е трябвало да ти се вдига налягането в системата. Ако не, то прилича да имаш и двата проблема, и теч и реакция.
    Lazar одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #13

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Обясненията ти са малко объркващи.
    Ами нормално е след като не разбирам от материята да показвам само симптомите с надеждата знаещите да намерят решение. Проблема е, че тези, които ми направиха системата явно не са достатъчно подготвени и дори и показването на проблема не ги кара да търсят решение! Вдигане на налягането не е имало. През лятото проблема се явява по-рядко, а през зимата по-често, което е обяснимо от използването. Ще ги викам, но и това е трудно. От два месеца чакам да дойдат да ми монтират два крана и още ги няма.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #14

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Обясненията ти са малко объркващи, което си е типично за 90% от потребителите. Ако продължава да "набира въздух" вече две години, то това което изпускаш не е въздух, а водород и е в следствие на химична реакция. В такъв случай обаче преди да монтираш авт. обезвъздушители е трябвало да ти се вдига налягането в системата. Ако не, то прилича да имаш и двата проблема, и теч и реакция.
    какви са тия реакции какви са тия водороди по смешно нещо не бях чел скоро ами той като произвежда водород с такива темпове за какво не го подава директно за горене в горелката. Просто човека има теч не го психирайте водород кислород незнам си какво това са абсурдни неща единственото нещо което може да става извън теча е деариране на водата щото господина много често допълва системата с прясна вода в която има разтворени всякакви газове но най вече азот кислород и въглероден диоксид.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    какви са тия реакции какви са тия водороди по смешно нещо не бях чел скоро ами той като произвежда водород с такива темпове за какво не го подава директно за горене в горелката. Просто човека...
    Просто не знаеш колко не знаеш и затова спориш с настървение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел
    От Калоян Николов във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-16, 21:46
  2. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  3. Проблем с газов котел Buderus
    От Ivailo A във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-15, 16:02
  4. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  5. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе