Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #16

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    нека аз да не знам вие да знаете но дано човека като си оправи проблема да пита техниците какво е било да напише един ред да видим тогава водорода ли е виновен кислорода азота неона аргона или криптона или просто си тече от някъде. Тогава ще стане ясно кой знае и кой не знае.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #17

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    какви са тия реакции какви са тия водороди по смешно нещо не бях чел скоро ами той като произвежда водород с такива темпове за какво не го подава директно за горене в горелката.
    Радвам се че съм те развеселил, но ако ти се случи хич няма да ти е весело. Та хайде недей да заприличваш на шопа от сентенциите за жирафа и Витоша-та. Това че не ти се е случвало не значи че не съществува. Лично съм го виждал, Лазар също. Диагностицира се лесно, подаваш пламъче на обезвъздушителя. Впечатляващо си гори.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #18

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    То, че ще напиша след ремонта е ясно - стига да го оправят.
    Във всеки от отговорите ви има резон, но основното е, че се почна от 1.студено ребро,2. ръчно премахване на газовете,3. монтиране на авт. вентил, 4. продължаване на проблема с газовете. Дали е водород или аериране трябва да се разбере. Ако е аериране трябва да го има още от момента на достигането до необходимото налягане, но тогава 10 дни циркулация до момента на внезапно изпускане от автоматичния вентил ми се струват много дълъг период. Сега системата е напълнена на 28.12. до 1.6 Атм. До този момент си ги държи. Дневна температура 21С , нощна 17С.Три стаи на този режим още три 24 часа на 17С. Обикновено налягането е паднало сутринта - затова го следя сутрин и вечер.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Диагностицира се лесно, подаваш пламъче на обезвъздушителя. Впечатляващо си гори.
    След като написахте - водород - първата ми реакция беше, че мога да го проверя по този начин, но не знам дали ще има проблем за системата - да не гръмне ей! Работя в химическа лаборатория и често ми се случва при електролиза да припламне водорода, но там е контролирано в камина с вентилация.

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #19

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от rhadjinikolov Виж публикацията
    То, че ще напиша след ремонта е ясно - стига да го оправят.
    Във всеки от отговорите ви има резон, но основното е, че се почна от 1.студено ребро,2. ръчно премахване на газовете,3. монтиране на авт. вентил, 4. продължаване на проблема с газовете. Дали е водород или аериране трябва да се разбере. Ако е аериране трябва да го има още от момента на достигането до необходимото налягане, но тогава 10 дни циркулация до момента на внезапно изпускане от автоматичния вентил ми се струват много дълъг период. Сега системата е напълнена на 28.12. до 1.6 Атм. До този момент си ги държи. Дневна температура 21С , нощна 17С.Три стаи на този режим още три 24 часа на 17С. Обикновено налягането е паднало сутринта - затова го следя сутрин и вечер.

    - - - - - - - - - -


    След като написахте - водород - първата ми реакция беше, че мога да го проверя по този начин, но не знам дали ще има проблем за системата - да не гръмне ей! Работя в химическа лаборатория и често ми се случва при електролиза да припламне водорода, но там е контролирано в камина с вентилация.
    Щом работиш в лаборатория значи имаш необходимия фундамент от знания относно окислително-редукционните процеси и трябва да знаеш че не е никакъв водород. Това не ти е електролизата при която нещата стават форсирано демек определени равновесни или неравновесни процеси се изместват в желаната посока под действието на ел ток дори в тия радиатори и връзките им да протичат някакви галванични корозии те не могат да направят кой знае какъв добив на водород а и както знаеш водорода е достатъчно малък да дифундира от където си иска с две думи него не мойш го спря лесно. Относно другото нещо свързано с газовете там проблема не е аериране а деаериране т.е. газовете се евакуират от разтвора под действието на температурата т.е във водата която пълниш от вик инсталацията има разтворени достатъчно газове. Но като се изходят техниците ще стане ясно какво е дано се изходят правилно.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #20

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Ще използвам темата на колегата да питам за по евтино решение на моя проблем.Днес дойдоха техниците и установиха ,че ми е пробит разширителният съд на котела.Нов май струвал около 200лв.Може ли котел струващ 2700лв и за 4г да му замине съда.Казаха че има отделно разш. съдове,които се връзват към системата ми и струват към 20-30лв и щели да вършат същата работа.Това така ли е и няма ли нещо да пречи на котела.Сигурно се изолира-маха този пробития съд на котела.Питам как да постъпя да не давам много средства или да се подменя с нов.

  7. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #21

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Не, дефектиралия разширителен съд не се маха, а на удобно място по системата се слага друг разширителен съд

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #22

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Готово! Сложих балон на автоматичния вентил и ще видим дали е водород. Освен това инспектирах всички кранове и установих, че двата крана на последния конвектор са влажни. На единия имаше капка дори. Освен това са го свързали обратно - топлата вода на изхода отгоре, а студената на входа отдолу.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #23

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Ще излезе зайчето накрая ....

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #24

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от rhadjinikolov Виж публикацията
    Освен това са го свързали обратно - топлата вода на изхода отгоре, а студената на входа отдолу.
    Защо да е обратно - правилно е вързан, той работи на отопление, а консуматорите на топлина се вързват така - подаване горе, връщане долу. Но и обратното не е грешно, особено за конвектор. Ами ако е към система с термопомпа? Все ще има режим, в който не оптимално връзването

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #25

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от rhadjinikolov Виж публикацията
    Готово! Сложих балон на автоматичния вентил и ще видим дали е водород. Освен това инспектирах всички кранове и установих, че двата крана на последния конвектор са влажни. На единия имаше капка дори. Освен това са го свързали обратно - топлата вода на изхода отгоре, а студената на входа отдолу.
    Сложи направо един цепелин към вентила та поне ако е водород може да направиш едно завойче над града в който живееш като естествено преди това предупредиш ръководството въздушно движение да не стане някоя беля.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #26

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    .....Днес, 05:56 #25....
    Сън не спиш, за да почнеш седмицата с глупости....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #27

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сън не спиш, за да почнеш седмицата с глупости....
    Така изглежда от страни но истината е че не мога да си сверя биологичния часовник след нова година. А и като видя подобно писание просто не се сдържам знам че е някакъв вид психопатия ама кво да се прай човещинка.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #28

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    Е дойде време за балона! Тази сутрин налягането падна до 0.5 а снощи в 11.30 беше 1.6 ! В балона има около 50-70 мл. ВЪЗДУХ. Направих снимка, но нямах възможност да направя клип как въздуха гаси пламъка на запалката. Струва ми се малко количество за да падне с една атмосфера.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от rhadjinikolov; 08-01-20 в 08:21.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #29

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    А бе трудно можеш да определиш състава на газа, който е бил в балона. Това, че не гори не означава, че е въздух, влязал в системата от атмозферата. Това са газове, които се образуват вътре в системата чрез химична или електрохимична реакция. Случвало се е и друг път на системи с алум. радиатори. Няма как да влезе въздух от масто с по-ниско налягане (атмосферата) към място с по-високо налягане (отоплителната система). Може да влезе само от разширителния съд, ако му е спукана мембраната

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #30

    Отговор: Проблем с газов котел Ecocondens silver plus

    ЕЕх Лазаре а не искаш ли да направи един спектрофотохимичен анализ на този въздух или може би газовохроматографски или масспектроскопичен анализ тия неща на теб не са ти ясни но на господина който работи в лаборатория ще са му ясни ти много прецизен анализ искаш да се направи на компонентите на газа който се съдържа в този балон а аз на око чисто бакалски ще кажа че там има кислород малко въглероден диоксид малко азот щото той не се разтваря добре във вода поради природата си много много много малко от толко обичания от вас водород обяснил съм защо и останалото са благородни газове като дори има и деутерий в изключително малки количества главно свързан с кислорода/демек във водата/това го казвам ако някой иска да прави термоядрен синтез. Има си ред на относителната активност на металите този ред не е измислен ей така той е открит щото в природата всичко е на лице ние само трябва да го открием. Алуминия макар и в началото на този ред има уникалната способност да образува защитни покрития т.е. на него не му се участва много много в най различни реакции не случайно един от оксидите му много е ценен от хората като скъпоценен камък. Всичко на този свят корозира едно по бързо друго по бавно но алуминия е от по бавните дори и златото при специални условия се разтваря но това е друг въпрос. Господина с балона да търси теча да не се занимава с надуване на балони защото както казах колкото повече внася аерирана вода в системата толкова по често ще надува балона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел
    От Калоян Николов във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-16, 22:46
  2. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 07:44
  3. Проблем с газов котел Buderus
    От Ivailo A във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-15, 17:02
  4. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 22:51
  5. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе