Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47
Like Tree5Одобрявам

Газови котли - киловат/икономия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #31

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Здравей Лазар,
    Ударих отново на камък, фирмата която е полагала тръбите отдавна не съществува и няма никаде никаква изпълнителска документация. Съседите преди години са минали само с техническите проекти но сега вече неможе. Те ме съветват да потърся друга фирма за технически надзор и тя да ми изготви някакви документи.
    Както и да е зимата наближава и се замислям да купя маслени радиатори. Възможно ли е с маслени радиатори да имам същите сметки както и с газово котле. Т.е. дали маслените радиатори биха били сравними с газово котле по отношение на месечните сметки.
    Ако някой знае модел или марка маслени радиатори, които биха били икономични, моля да сподели.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #32

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Маги, не се излагай с тези маслени радиатори. Иди при някоя фирма, купи си котела от тях, с условие да ти оправят документацията и ще видиш колко бързо ще се оправят нещата. От кой град беше, да не ровя назад?
    bobivg одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #33

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Благодаря ти Лазар, от София съм, даваш ми добра идея дано този път да се получат нещата. Наистина маслените радиатори не са добра алтернатива. За всеки случай искам да те попитам какво мислиш за конвекторните радиатори примерно на Адакс или Елдом? Просто да имам някаква алтернатива в случай, че пак нещата не потръгнат, поради независещи от нас причини.
    Благодаря ти много.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #34

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Ще се опитам да ти съдействам

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #35

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Счупената бюрократична държава! Ходи при доставчика на газ за твоя район, обясни му казуса и ще ти решат проблема, ако може. Фирмите дето монтират котли надали имат повече лостове от тях.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #36

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Ще бъде чудесно ако можеш да ми съдействаш. Аз също намерих фирми които продават този котел мога да поговоря с тях и да ги питам дали могат да ми изготвят и нужната документация.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Счупената бюрократична държава! Ходи при доставчика на газ за твоя район, обясни му казуса и ще ти решат проблема, ако може. Фирмите дето монтират котли надали имат повече лостове от тях.

    Благодаря Rakeem, ще говоря и с тях. Въпреки, че те ми дават разнопосочна информация но пак ще ги потърся.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #37

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Въпроса не към мен но, най-безболезната алтернативата е:
    В най-голямото помещение климатик със средно-високо ниво и в спалните електрически радиатори, без значение е цената на радиаторите, стига да не са с механични термостати и да ти цъкат по цяла нощ.
    Този пост е редактиран от bobivg; 24-10-20 в 07:48.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #38

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ще се опитам да ти съдействам
    Здравейте всички. Срещу "скромната" сума от 400 лв. доставчика (или поне негов служител) намери фирма която да ми изготви необходимата документация. Чудя се дали цялата инвестиция си заслужава и най-вероятно трябва да очаквам и манипулиране на сметките за газ след като веднъж стана техен клиент. Въпросът ми е дали могат да манипулират сметките на клиентите т.е. да лъжат? Питам защото чрез тях ще закупя и котлето и да не би да го настроят така, че да харчи повече, могат ли да направят това? Иначе проверих цените на газа са се повишили с около 40 % последните месеци но може би пак е по евтино от колкото отопление на ток???

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #39

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Манипулации по разходомера няма как да има, защото е механичен. Не знам какво включват тези 400лв, но със сигурност в тях има някаква корупционна съставка, заради желанието ти да купуваш котел от доставчика на газ, което за мен си е безумие, но в Бг съществува. Все едно да си купувам кола от бензиностанция, а не от фирма, която имя сервиз. Но както и да е, не си дала кой знае колко в повече. Колкото до завишението на газа с 40% - то стана възможно след като пролетта цената падна с 40%. Не знам как и защо ги правят нещата, но със сигурност газификацията си заслужава, макар и с някои дребни неуредици. Радвам се, че нещата все пак ще се случат и дано да си доволна от избора си, защото това е най-важно

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #40

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Искай котел на Имергаз, предлагат най-доброто сервизно обслужване в България, дори техници от имергаз идват за финалната настройка, също така самите доставчици нищо не правят, имат си фирми, с които работят.
    erm одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #41

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Искай котел на Имергаз, предлагат най-доброто сервизно обслужване в България, дори техници от имергаз идват за финалната настройка,

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #42

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Моят проект за присъединяване към газопреносната мрежа на къщата преди 11г. по спомен беше на подобна цена - 400-500лв. Никой няма да ви манипулира сметките. Вие самите може да си виждате какво ви показва газомера. Както каза Лазар, те са механични. Също така свиквайте, че цените на природния газ могат да се променят постоянно (точно в момента не се сещам на 3 или 4 месеца беше) и на периоди в големи граници. Аз съм бил свидетел през годините на цени за м3 от 0.5лв. до пика от 1.26лв., после до 0.9, и пак до 0.6лв. Сега пак имаше флуктуации надолу-нагоре. Също така много пъти съм писал, че отоплението на природен газ със система от радиатори или подово се избира заради комфорт, а не че е по-евтино от климатици (за ел.радиатори и конвектори е друг въпрос). Не, не е по-евтино от климатици. Може и да бъде сравнително евтино, но основно зависи от текущата цена на природния газ. Значение имат и топлозагубите на съответното жилище (вид жилище, наличие и качество на изолация, наличие на топлещи съседи), поддържани температури и други фактори. Всички тези неща сме ги писали в "газовите теми" през годините.
    Лазар, че то си има и на други места практика газовите дружества да са свързани с фирми, продаващи и инсталиращи газови котли. Все пак това е тесен пазар и е нормално да има някаква симбиоза.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-10-20 в 17:06.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #43

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Като си избирах котел, две фирми ми го казаха това нещо, не знам дали действително е така, но не виждам логика да ме лъжат.

    Относно разхода, за септември съм платил 6лв. сметка за газ, 3лв. газ + 3лв. такса, за 10дни ползване на БГВ, което е 20душа + кухня.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #44

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Относно разхода, за септември съм платил 6лв. сметка за газ, 3лв. газ + 3лв. такса, за 10дни ползване на БГВ, което е 20душа + кухня.
    Платил си колкото си ползвал, но не защото котелът ти е магичен. Това ме накара да се усмихна:
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    дори техници от имергаз идват за финалната настройка,

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #45

    Отговор: Газови котли - киловат/икономия

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Моят проект за присъединяване към газопреносната мрежа на къщата преди 11г. по спомен беше на подобна цена - 400-500лв.
    Тц, 200лв. Пише го в офертата от 2008
    Този пост е редактиран от espace; 23-10-20 в 09:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 148
    Последно: 08-08-18, 02:06
  2. Мнение за Котли Дакон Ера + GP4
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-04-17, 15:32
  3. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 13:10
  4. Отговори: 23
    Последно: 30-10-09, 17:23
  5. Уред за икономия на ток
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 118
    Последно: 18-02-08, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе