Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58
Like Tree10Одобрявам

Проблем в налягането - газов котел Immergas

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    3
    #1

    Проблем в налягането - газов котел Immergas

    здравейте,
    имам газов котел Immergas и имам проблем с налягането на водата, от няколко дена налягането започна да пада постоянно.
    по-принцип налягането трябва да е 1,2-1,4 бара, миналата вечер радиаторите изобщо не загряваха и като погледнах котела видях че налягането е на 0. бара, напомпах го ръчно до 1,5 бара. сутринтта пак беше на 0. бара,
    прегледах навсякъде за течове но никъде не видях да имам такива проблеми.

    вече няколко пъти пробвам да вдигна налягането и от 1,4 бара то пада на 1 бар за около 10 минути.
    интересното което забелязах е че след като пусна топлата вода налягането спада до 1 бар, помпата и горелката се включват обаче след като котела спре да работи налягането не се възстановява.

    Моля помогнете отностно този мои проблем. Дайте съвет или споделете опит.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #2

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Вдигни налягането до 2 бара, не пускай котела в режим отопление и търси къде имаш теч по отоплителната система. За десет минути щом пада с половин бар то някъде направо капе.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Цитат Първоначално публикувано от chelente
    напомпах го ръчно до 1,5 бара. сутринтта пак беше на 0. бара,
    Какво значи това - как го напомпа, с въздух ли или с някаква ръчна водна помпа? Извинявам се за въпроса!

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    3
    #4

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    има си кранче за вдигане на налягането

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #5

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Намери ли теча?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #6

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Имам и аз подобно питане. Родителите ми имат котле - "Unical" - ЕVЕ. Като го напомпя 1 бар и водата се нагрее става 1.6 бара. Всичко добре само, че след няколко дена налягането на водата започва да спада и се налага допълване. Макар и малко, но спада. Казаха да се монтира автоматична пълначка. Нормално ли е това? Има ли вероятност на някакви пробиви в котлето, а то е само на 1 година? Теч в системата няма.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #7

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Теч в системата няма.
    Има, просто не го откривате. Прочети първото ми мнение в темата!

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    1
    #8

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Здравейте!
    Доста време е минало от началото на тази тема, но аз имам подобен проблем. Проверих за течове, но никъде не открих. Налягането пада за по-малко от минута от 2 на 0 бара. Дали е възможно нещо от крана за пълнене да е станало. От постоянно отваряне и затваряне. Няма теч
    Сигурно и проверено е. Моля помогнете, че е студено.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    От крана за пълнене няма как да е станало, защото ако е повреден трябва да връща водата във водопровода, а там налягането е по-голямо. Със сигурност имаш теч, който не се вижда. Наскоро така едни клиенти се мъчеха да ме убедят, че проблема е в котела или бойлера, а се оказа, че в едната спалня тече една връзка и водата отива под дюшемето. Така че - огледай внимателно жялото трасе, кран за изпразване имаш ли? Може балона на РС да се е спукал, но той повече от 6-7л няма да поеме.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    2
    #10

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Сприаш всички радиатори от кранчетата на колекторите. Ако пак пада налягането - тече от връзките на котела с колекторите. Ако не пада, пускаш радиаторите един по един и ще видиш към кой радиатор има теч.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #11

    Re:Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Цитат Първоначално публикувано от mvbotev
    ... Моля помогнете, че е студено.
    mvbotev, откри ли теча?

    Моля ви бъдете така добри, когато получавате помощ от форума, споделяйте как сте разрешили проблема, за да си бъдем взаимно полезни!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    30
    #12

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Ако няма кранчета на колекторите бихте ли споделили къква е процедурата.Слагат се кранчета и се проследява кой радиатор и коя тръба входяща/изходяща.И на мен ми пада налягането надуха балона в разширителния съд но пак същото без промяна.Благодаря на отзовалите се.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #13

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Каква да е процедурата? Прочети ми първия пост по темата и ще я разбереш. Истината е че вместо да прочетете как и да започнете последователно да си търсите течовете тръба по тръба, кранче по кранче е по-лесно да драскате в нет-а. В повечето случаи където тече има и видими следи - било от варовик, било от ръжда.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #14

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Потвърждавам, че винаги има теч, когато налягането пада. И при мен миналата година имаше такъв случай. Аз уж гледах главно кранове и връзки. На първо време не видях теч и си мислех, че няма, но налягането падаше. Вече в един момент (надигнат леко ламинат) установих, че една от тръбите (тези с алуминиевата вложка) в един участък просто сълзи вода през стените й. Понеже беше в ъгъла на стаята и водата влизала под ламината. Не можех да го повярвам. Майсторът ми (espace от горния пост) също бе учуден и даже я снима с телефона. След като снадихме с ново парче тръба и налягането се оправи. Така че винаги има теч. Лошото е ако имате скрити участъци (и при мен се получи един такъв след ремонт) зад гипсокартон или в под и няма как да направите оглед.
    tony34al одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #15

    Отговор: Проблем в налягането - газов котел Immergas

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Лошото е ако имате скрити участъци (и при мен се получи един такъв след ремонт) зад гипсокартон или в под и няма как да направите оглед.
    Всъщност има - с оглед с термовизионна камера. Когато няма теч скритите тръби се очертават ясно. Когато има има и голямо разлято петно на снимките. Е струва пари, но пак е по-добре да дадеш едни 80-100лв и да идентифицирате точно къде е проблема.
    VanDan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  2. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  3. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  4. първа повреда котел Immergas
    От suselat във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 22-03-12, 18:52
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе