Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By tresto
  • 1 Post By Icata69

Бойлер с вход за термодатчик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #1

    Бойлер с вход за термодатчик

    Здравейте,в момента ползвам бойлер Tesy ModEco с вход за термодатчик,който протече на втората година.
    Котела ми е едноконтурен Bosch Condens 2500W.

    Въпроса ми е някой ползва ли неръждавейка с такъв вход за термодатчик,защото не намирам друга марка освен Теси.
    Или въпрос към хората които имат такъв котел,какви бойлери ползвате?
    Лично аз не искам повече Теси,възможно ли е да се ползва бойлер без такъв вход за термодатчик,понеже доста е ограничен пазара.
    Този пост е редактиран от tresto; 10-01-21 в 21:26.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Е, нали е гаранционен, ще го сменят. Теси е добър избор, защото имат голяма серпентина. Неръждаемите също потичат. Защо ти е бойлер за двуконтурен котел?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Едноконтурен е,написал съм го неправилно по-горе.Не си намирам гаранцията и за това събирам мнения за нов!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Фактура нямаш ли? Все пак обърни се към търговеца, може да измислите нещо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #5

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    По принцип си пазя всички документи,но тази не я намирам.Ще се свържа с магазина да попитам за решение на проблема.Благодаря!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    В крайна сметка си намерих гаранцията,и ми го замениха със същият нов.Питам се дали възможната причина да протече на втората година е,опцията термичната дезинфекция,при която в един ден от седмицата се нагрява водата в бойлера до 70 градуса.През останалото време съм оставил температура на БГВ - 41гр.
    Нужна ли е тази дезинфекция,дали да я изключа тази опция,и да я пускам ръчно един път в месеца?
    Lazar и bobivg харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #7

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Аз съм с Теси Модеко 150л и от около месец и половина пуска ръждива вода. Най-накрая намерих време да се свържа с гаранционния сервиз и ми донесоха нов бойлер. При разговор с техника, ми обясни че има дефект с покритието на водосъдържателя за бойлери произведени 2017г и че има стотици рекламации. Уж е отстранен от 2018 натам. Малко загубих доверие в марката, но ще опитам още веднъж. Също ползвам термична дезинфекция, ако е от значение.

    За съжаление сервизният център ми отказа монтаж, защото не се занимавали с бойлери със серпентина. Отказаха ми и още от няколко места и малко ми писна, та въпросът ми е: колко е трудно да си го смени човек сам?
    Монтажът на стойката, връзването към водопровода и електрическата част са ясни. Въпросът ми е по-скоро свързан със серпентината. Използвам котел Бош 2500. Видях, че има кранове на кръга за серпентината, така че почти няма да загубя вода и ще е нужно минимално обезвъздушаване. Това което ми е непознато са пластмасовите връзки които са използвани. Могат ли да се преизползват или са еднократни и някакъв специален иструмент ли се използва за боравене с тях? Защото не са многоъгълник като за гайчен ключ.

    - - - - - - - - - -

    успях да намеря, че се казват прес фитинги и май за съжаление няма да мога да се справя сам.

  10. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #8

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Прес фитинга, е връзка за еднократен монтаж. Трябва да си намериш човек, който ще ти изгради нова такава инсталация, ако държиш да е с прес фитинги. Тръбите също можеш да смениш с нови - те не са особенно финансово перо.
    atanasov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #9

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    ако държиш да е с прес фитинги. .
    Какви са алтернативите за присъединяване и имат ли недостатъци?

  12. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #10

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Тези тръби белите или Pex-Al-Pex,могат да се уплътняват с фитинги на резба. Там минуса е вследствие на температурните промени тея фитинги прокапват и трябва дозатягане, но това не може да се прави многократно. Затова, като по надежно решение се правят с прес фитинги. Можеш да си изградиш и системата с ППР (полипропиленови) тръби, но и тук ще ти трябва машинка за спояване на полипропилена. Не зная до колко ще ти е рентабилно да си купуваш уреди и приспособления за монтаж, ако няма да ги ползваш повече, затова те посъветвах да си намериш човек с нужния инструмент за целта. Успех

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #11

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Благодаря за информацията! С полипропилен съм работил за дребни корекции по тръбите и имам от кого да взема поялник на заем. Мислех, че заради високата температура, този тип тръби и присъединяване не са подходящи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #12

    Отговор: Бойлер с вход за термодатчик

    Температурата въобще не е висока. На слънчевия съм с тези белите с фитинги на резба и повече от 10г. нямам ядове, като там температурите достигат над 90гр. Може да се наложи да ги пренатегнеш веднъж, два и после забравяш. Но все пак си купи качествени, тези дето прокапват са евтините.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термодатчик за бойлер съпротивление.
    От Zhivko във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 20-09-18, 21:54
  2. Отговори: 6
    Последно: 30-10-15, 08:23
  3. DV вход
    От blekota във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 9
    Последно: 03-04-13, 08:01
  4. PC-ВХОД
    От qnkogundito във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-11, 18:43
  5. Монитори с DVI-вход
    От MitkoS във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 13-12-06, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе