Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31
Like Tree7Одобрявам

Дали да взема газов бойлер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #16

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Да, ползвал съм го на ток, но никога не съм затварял тези кранове. Когато видях проблем с налягането и нямахме никаква идея от какво е бяха затворени за пробата, около ден. Но водата беше загряла и забраних на котелът да я топли. Свален е предпазителът по принцип и не се ползва ток. Няма проблем да отговарям и на други уточняващи въпроси, не знам наистина кое е важното. Но без да се бърника нищо започна за около 2-3 дни да вдига налягане до почти 3 бара. Аз тъкмо тръгвах на почивка и само дадох наставления за наблюдението му и източване през лирата ако има нужда.
    Пускал съм го да загрява на ток с отворени кранове и се покачва налягането с около 0,1 при самото загряване по спомен. При изстиване си пада леко.

    ПП Може да обобщя мое мнение от днес. Ако се топли от ток няма проблем. Ако се ползва котелът за отопление няма проблем. Ако се загрява водата от котелът се качва налягането и не се възстановява в начално положение. На всяко греене с котел +0,25 бара, около.

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #17

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Ако се топли от ток няма проблем. .
    Не се връзват нещата. Няма как, ако серпентината е дефектна да пропуска само при загряване от котела, а да не пропуща при нагряване от ел. нагревателя.
    Всъщност има как, ако междувременно тръгне паразитен поток през серпентината и я охлажда.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #18

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Ако имате интерес утре може да продължа с експериментите, само пишете точни указания. Така и така поне още седмица съм в това положение. Имам и мултицет за някакви замервания ако има нужда

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #19

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Може да видиш, дали се загрява тръбата, излизаща от горния край на серпентината, когато са загрява на ток. Всъщност с една серпентина ли е бойлера.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #20

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Две успоредни. И двете са вързани към котелът.

    http://eldominvest.com/bg/product/160.html

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #21

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Сигурно не е предвидена възможност да бъдат разделени една от друга.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #22

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Това не го разбрах
    При първото връзване беше закачена само едната серпентина към котелът. След време помолих и подкачиха и втората. Просто няма да използвам слънчево подгряване скоро.
    ПП Искате да пробвам едната или другата серпентина? Може с тапа само, както гледам. Но си е играчка. Аз бих бил доволен да се установи къде най-общо е проблемът - в котел или бойлер. После се действа спрямо този извод.

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #23

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Сега погледнах Т.Т на бойлера, последователни са серпентините, не са паралелни. Предположението ми касаеше паралелни серпентини.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #24

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    72282HS21P ,FV30067IS21, 9kW Green Line стоящ бойлер с две паралелни серпент.
    Това е моделът, сори за онзи линк, не намерих точно този. Спомням си и инсталаторът ми каза преди време, че е с паралелни.
    Но не бих искал да разкачам свръзките. Ще затворя крановете и мога да ги отвия, но нямам представа какво става с обезвъздушаване и тн проблеми. Ако има по-лесен начин за мен да се прецени в кое устройство е проблемът ми стига. Лека вечер на всички. Ако тези дни имате идеи, моля изложете ги

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #25

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Забравих да напиша, че кранът за пълненето е затворен непрекъснато. Поне този за който аз знам. В котелът ако има друго кранче.
    Предполагам визираш крана на самия котел. Имаш ли кран някъде по тръбата, която захранва котела . Затвори го и виж как ще са нещата. Ако се вдига налягането значи е проблем в серпентина.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #26

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Кранът, за който пиша и съм ползвал се намира в долната част при бойлерът. Между захранващата бойлера тръба и изходът на серпентината има връзка с този кран.

    Ако съм прецакал много нещата с изпускането на въздух 0,5 бара от РС да взема да го напомпам с толкова?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #27

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Да разбирам ли, че до котела няма пусната тръба от водопровода? Ако има, има ли кран преди котела? Относно разширителния съд засега не го пипай, само бог знае колко от предналягането си изпуснал. Ако е много ще ти се променя и много налягането, когато пуснеш отоплителната инсталация. Защо не направиш някоя и друга снимка на връзките между котела и бойлера. Дай и точния модел на котела.
    Този пост е редактиран от espace; 23-08-21 в 09:19.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #28

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Да, няма чиста вода в котелът.
    Ето снимки. От зелената тръба се пълни бойлерът. Желязната е изход от серпентина и отива в котелът. За котелът има 4 тръби. 1 за изход към подово, втора за изход към бойлер и по една връщаща съответно. При колекторните кутии има по 2 крана на вход и изход пак такива червени. И при вход/изход от бойлера има такива спирателни. Само с това кранче на бялата тръба се допълва системата.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #29

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    А къде е възвратния клапан на бойлера?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #30

    Отговор: Дали да взема газов бойлер?

    Има, ама снимката е малко кофти ориентирана

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов проточен бойлер
    От Venko Grigorov във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-06-15, 14:09
  2. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-15, 23:04
  3. Fujitsu ASYB9LDC - дали за парите които струва не мога да взема нещо по-добро?
    От mumun във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-09, 14:28
  4. Газов бойлер - Почистване
    От elenaalex във форум Друга битова техника
    Отговори: 14
    Последно: 04-06-08, 16:38
  5. Газов бойлер
    От echo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-05, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе