Резултати от 1 до 2 от общо 2

Въпрос относно работата на газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    1
    #1

    Въпрос относно работата на газов котел

    Имам газов кондензен котел Immergas Victrix tera 32 към него е вързано подово на около 170 квадрата. Имам и модулационното дистанционно carv2, както и платката за wifi управление dominus. Настроил съм flow температурата (тоест на греене) да е 35 градуса, като от carv2 гледам, че връщащата е около 27-29, а гледайки текущата flow температура през доминус апликацаия показва, че е около 37, тоест котелът грее малко НАД зададеният flow. И цикъла, който забелязвам е котелът работи на 105% (да, звучи малко налудничаво, но според апликацията е така), грее до 37-40, спира, изчаква известно време да падне до около 27градуса връщащата и пак почва да грее. Имам следните въпроси:

    Какво означава modulation % , който изкарва dominus апликацията. По принцип го показва на 105%, от четенето на manual-а на доминус-а/carv2 стигам до извода, че това е силата на пламъка, как може да е 105% и да държи flow температура около 37 градуса, при максимална възможна на котела около 85.

    Има една настройка в carv2/dominus, която е Build/system dimension и е описано, че по подразбиране е 10, което значи класическа с-ма с радиатори, а 20 е с-ма с голяма инертност - например подова. Тъй като тази газова с-ма е "наследена" с апартамента, който купих ме интересува има ли смисъл да променям стойността на 15 например?

    Имам и още няколко въпроса относно настройките в доминус апликацията, какво означава параметъра OTC curve (като това явно не са кривите в документацията, когато имаш външен сензор, тъй като параметъра има и десетичен знак?)

    Изобщо за какво трябва да гледам, за да мога да разбера дали котелът работи оптимално? Целта ми е да държа температура от около 23 градуса в целият апартамент.

  2.  
     
  3. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #2

    Отговор: Въпрос относно работата на газов котел

    Здравейте, аз бих опитал настройка 20. Температурите отвън са все още високи, има възможност да не можете да достигнете минималната мощност на котела. При понижаване на температурата би трябвало да започне да модулира. И трето от моя опит е добре да дойде сервизния на Амакс и да настрои финно котела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 05-03-20, 21:28
  2. Въпрос относно работата на Hisense KFR 3201GE
    От Bulsvk във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-18, 18:36
  3. Отговори: 1
    Последно: 21-11-14, 18:56
  4. Въпрос за газов котел
    От ilko_76 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 29-02-12, 23:28
  5. Въпрос за газов котел
    От novice във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-11, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе