Резултати от 1 до 9 от общо 9

Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #1

    Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    Поради цените на пелетите, реших да върна отново старото ел.котле, което да ползваме разумно, предимно нощно време на нощна тарифа, но понякога ще се случи да се ползва и целодневно, и затова искам да го направя да работи чрез стаен термостат, а не да се управлява по температура на водата.

    Искам да ползвам стайния термостат, който управляваше котела на пелети, но не съм сигурен как да го свържа, тъй като горелката си има специален вход за свързване със стаен термостат, а ел. котела няма. Той просто има един контактор, на който трябва да се подадат 220волта, за да щракне 3те фази към нагревателите.

    В упътването на термостата има описан моя случай, но нещо не съм сигурен, че го разбирам, така че малко разяснения няма да са ми излишни.

    Прикачвам 2те страници от упътването на термостата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2

    Отговор: Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    Според мен по втората схема

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #3

    Отговор: Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Според мен по втората схема
    Аз знам, че е по втората схема, ама нещо не я разбирам.

    Примерно, фазата от контакта отива в приемника на позиция 1 и после, когато релето вътре включи, от позиция 2 220 волта отиват към уреда, който се управлява?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4

    Отговор: Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    Ами правилно я разбираш. Все едно връзваш лампа.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #5

    Отговор: Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    Объркваха ме трите кабела, които отиват на щепсела, ама явно третия е заземяването.

    Също така, няма значение дали към приемника ще иде 0-лата или фазата, няма значение кое се прекъсва от този приемник?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #6

    Отговор: Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    По правило се прекъсва фазата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #7

    Отговор: Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    Да ползвам темат на колегата, трябва ми такъв прекъсвач за трифазна инсталация. Идеята е да стартирам или спирам 3*3кв

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #8

    Отговор: Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    Контактор трифазен ?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #9

    Отговор: Помощ за свързване и управление на стар ел.котел с безжичен стаен термостат.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Контактор трифазен ?
    Да, като от линка.

    https://vikiwat.com/kontaktor-trifaz...c-25a-3no.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на седмичен стаен термостат
    От frik във форум Отопление
    Отговори: 230
    Последно: 15-11-23, 12:53
  2. Питане за стаен термостат Honeywell T3R
    От metaxa19 във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 10-12-20, 18:37
  3. Пелетна камина бурнит стаен термостат
    От dqdo във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-20, 13:36
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-06-19, 19:54
  5. Стаен термостат за Vaillant vuw 202 2 5 r3
    От rusnaka1330 във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-19, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе