Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 63
Like Tree18Одобрявам

Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Според мен трябва да потърсиш специалист, който да погледне наастройките на котела.
    Трябва да сложиш и термостат, по възможност с външен датчик.
    Живял съм като теб в ново жилище в нова сграда. Студено си е и си иска енергия да се стопли.
    Увеличаване на броя ребра ще доведе до икономия.
    Потърси безконтактен термометър да видиш колко градуса все пак се нагяват.
    При мен е котела е ограничен на 54 градуса и тогава радиаторите си парят.
    i486 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #17

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Аз не разбрах този котел само за това жилище ли е?
    Не ми е понятна логиката за такова индивидуално решение, изяждащо полезна площ от този и без това скромен апартамент. Но явно "специалистите" строители така зарибяват хората вече. Поне за етажа да беше общ котел...
    Не ми се търсят сега характеристиките на нещо, което вероятно никога няма да ползвам.
    Сградата я изсъхне, я не с тази "двойна" изолация. Особено ако е с газобетонни извращения вместо нормални стени.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    20
    #18

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Щом това е ново жилище, ше мине доста време докато самата сграда изсъхне окончателно - това ще създава дискомфорт. Радиаторите най-вероятно са избирани от строителя и едва ли са за нискотемпературна система. С тези 40 градуса на водата за отопление само въртите разходомера за газ. За мен тея радиатори са малко и граничат с минимума на котела, ако изобщо го изпълняват. Нищо не се казва за котела, как работи, колко време след като запали за отопление изгасва....
    Ами гледах упътването , и всичко е на фабрични настройки .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    20
    #19

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    20
    #20

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    20
    #21

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    20
    #22

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    20
    #23

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Аз не разбрах този котел само за това жилище ли е?
    Не ми е понятна логиката за такова индивидуално решение, изяждащо полезна площ от този и без това скромен апартамент. Но явно "специалистите" строители така зарибяват хората вече. Поне за етажа да беше общ котел...
    Не ми се търсят сега характеристиките на нещо, което вероятно никога няма да ползвам.
    Сградата я изсъхне, я не с тази "двойна" изолация. Особено ако е с газобетонни извращения вместо нормални стени.
    Да само за това жилище е .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    20
    #24

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    А отдолу какво е помещението и отоплява ли се? Имаш ли изолация някаква на пода?
    Ако отдолу е мазе, гараж или каквото и да е неотопляемо, замисли се за неговата сериозна цялостна външна изолация.
    По възможност с останалите ти комшии на етажа и собственика на помещението под вас. Иначе само под твоето жилище ефектът ще е минимален.
    Отдолу е партер .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #25

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Oще във втория пост съм написал къде да търсиш проблема и не съм ги изсмукал от пръстите.
    Проблем с котела нямаш. Проблем с апартамента нямаш. Проблем с изолацията нямаш.
    Проблемът ти е в радиаторите или в термоглавите.
    В банята на лирата съм с някаква термоглава, коята дори на макс затваря!!! преди да е достигната температура от поне 24гр..
    В спаляната съм с подобни радиатори и не топлят, колкото биха топлили от ниските с идентична мощност.
    Продължавай да търсиш 'извора на мъдростта', а същинската зима иде и цените на газта растат.
    doooon одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #26

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Отсяваш отговорите и четеш и отговаряш само на глупостите - в тов ред на мисли, газ на котела и дано ти стигне банковата сметка

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #27

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Ако затваряха термоглавите радиаторите щяха да изтиват съвсем, а не да държат ниска температура на водата в тях, според мен.
    Gena_bs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #28

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Термоглавите затварят прогресивно.
    Ако затворят на 50% то ще намалят потока и от там температурата на радиаторите ще спадне.
    При мен се усеща прогресивен спад на температурата на лирата, докато не затвори докрай.
    Това да слагаш термоглави на газов котел в нова инсталация за мен е най-голямата глупост, това не топлофикация.
    Просто с правилни изчисления на топлозагубите на отделните помещения и поставянето на съответната мощност всичко е в синхрон и няма нужда от термоглави.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Може би си прав. Моите направо си затварят и спират. След малко изтива радиатора.
    Аз досега правилно сметната инсталация от строител не съм видял. Слага там нещо да отбие номера и дотам. После народа масово реве, че на газ било скъпо.
    Аз, като автора на темата, първата година умрях от студ. Повече от 17 градуса не можех да вдигна в стаите, а водата в радиаторите над 80 градуса.
    После тук във форума ми дадоха съвет да вдигна броя радиатори и сметките паднаха наполовина, а държах 24-25 градуса вкъщи.
    Сега с кондезния котел и термостата паднаха още.
    Затова сега в нивото жилище сам си правя отоплението с доказана фирма - да сметне нужната мощност, да направи подовото според изчисленията и да настрои всичко.
    Gena_bs и tanatos харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #30

    Отговор: Проблем с Котел , голяма сметка , никаква топлина

    Дано само в тази доказана фирма са останали и кадърните специалисти, изградили реномето й.
    Защото все по-често попадам на "млади и надъхани" инженери и техници, които се самообучават на клиентските апарати и системи. За сметка на последните, естествено. Няма да плащат за фирмено обучение я! А фирмата лежи на стари лаври от преди 5-10-15 и повече години, през които са на пазара. Като в рекламите не става ясно на кой точно са - на труда в търсене на "роби" или в съответното направление.
    Другият вариант е фирма-монополист в областта по нечия прищявка (платили са си за целта) и се заявява в прав текст - "като не ти харесва, намери си друг да ти инсталира и сертифицира еди-какво си".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проста сметка
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 21
    Последно: 13-01-16, 02:21
  2. Отговори: 10
    Последно: 19-04-15, 12:07
  3. Пренасяне на излишна топлина
    От Hulkbg във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 16-12-11, 13:22
  4. Отдадена от хладилника топлина с стаята
    От javordinchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 27-05-11, 15:30
  5. Индикатора за остатъчна топлина свети непрекъснато
    От Rozichka във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-10, 10:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе