Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51
Like Tree33Одобрявам

Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    аз мога да се подпиша с двете ръце и единия крак че аз когато съм виждал газов котел да работи правил съм инсталации преди повече от 25 години вие дори не сте го сънували.
    Уау, значи освен да дупчиш и къртиш бетони и да мъкнеш тръби и куфари с инструменти, са те пуснали и при котела да видиш как работи? Това е голямо постижение. А иначе по темата - да, замръзват си газовите регулатори, по-точно замръзва филтъра преди регулатора, защото мрежичката се задръства с мръсотии и вода и като спре потока нощно време, става един филм от лед и сутринта като трябва да запали котела - няма газ. След рестартиране някакси може да се оправи до следващия път. Та това може да е една от вероятните причини

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #17

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И каква полза имат твоите постове и това какво си виждал преди 25г. за конкретния казус. Стига с тази жлъч и злоба си влизал във всяка тема. Това за евентуалния опит и знания не те прави нещо толкова специално. В конкретната тема не четеш внимателно постовете, не даваш някакъв съвет, а само се заяждаш. Нищо не си писал в тази тема. Прочети си постовете от самото начало.
    Аз съвета съм го дал да се гони до дупка т.нар. техник който извършва ремонт подменя част взема пари и пак уреда не работи. Но тука има едно но в гените на българина от мъжки пол е вплетен отдавна страха тука във форума и на маса сте аслани а иначе се свивате от страх. Това е жестоката реалност и без да развивам теорията на страха просто с едно две изречения написах че питащия колкото и да се стеснява е добре да потърси сметка не по някакъв варварски начин естествено но да дири интереса си до край. А той горикия платил сменили му части котела пак не работи и тръгнал да пита гугъл професорите които могат и на луната да го пратят. Естествено и да има нотка шега в цялата работа съм написал че може да чака грешките да достигнат номер 99 щото така ще стане като пита тук. Ей това съм написал а не ужасните неща които си мислите нито обиждам някой нито съм имал намерение да го правя но за съжаление съм забелязал че пак генетично българина е склонен постоянно да се услушва дали някой не го обижда дали някой не го смята за глупав и т.н. и тн. Най верния ход на господина е този и аз съм го написал за да не те карам да гледаш по нагоре и да се объркаш ще ти го копирам тук:

    "Изчакай да ти даде грешка F30 .....F31.....и т.н. и междувременно някой гугъл разбирач ако не ти даде отговор и грешката стане F99 тогава викай сервиза щото вече няма на къде"





    "Ами като е викал сервиз да им направи рекламация то по тази логика могат да му сменят всички чарколи на котела и да идват 1000 пъти. Всеки техник отговаря за извършения ремонт щом е техник а не гугъл разбирач след като извърши ремонта и се е оказало че машината не работи ще я оправя за собствена сметка така се прави на запад. Аз като ремонтирам нещо на някой приятел дори и безплатно и след това се наложи да се дооправя друго щото съм спал и не съм видял истинския проблем винаги предлагам да платя частта а по някога го правя без да се разбере."

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Уау, значи освен да дупчиш и къртиш бетони и да мъкнеш тръби и куфари с инструменти, са те пуснали и при котела да видиш как работи? Това е голямо постижение. А иначе по темата - да, замръзват си газовите регулатори, по-точно замръзва филтъра преди регулатора, защото мрежичката се задръства с мръсотии и вода и като спре потока нощно време, става един филм от лед и сутринта като трябва да запали котела - няма газ. След рестартиране някакси може да се оправи до следващия път. Та това може да е една от вероятните причини
    Не знам аз такова нещо не съм виждал явно при вас газта я доставят през водопровода толко вода толко мръснотия е направо феноменална работа.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И каква полза имат твоите постове и това какво си виждал преди 25г. за конкретния казус. Стига с тази жлъч и злоба си влизал във всяка тема. Това за евентуалния опит и знания не те прави нещо толкова специално. В конкретната тема не четеш внимателно постовете, не даваш някакъв съвет, а само се заяждаш. Нищо не си писал в тази тема. Прочети си постовете от самото начало.
    1. Жлъчно му намекна да си вика сервиз без да прочетеш, че вече го е направил.
    2. Взе да философстваш после да ги гонел отново и че ти си щял да идваш безплатно, без да прочетеш, че сервиза не са се трогнали особено от продължаващия проблем.
    3. Започна да подиграваш хора, които не познаваш. Ще ме извиняваш, но въпросния човек го познавам от края на 2008г. и личният ми опит ме кара да се доверя много повече на него, отколкото на твоите жлъчни дрязги. Да, може и той да не е познал проблема, но прави предположение. А ти само обиждаш и се заяждаш. Пък бъди ако щеш и вундеркинд.
    Аз знам че го е направил нали с това е започнал аз го насърчавам да го извика втори път ако ще и на папата да се обажда това означава без варварски способи да ходи да се оплаква и т.н. Ти явно не четеш това е все едно да си закараш колата на майстор защото примерно не работи единия цилиндър той да ти вземе 600 кинта и на другия ден да не ти работят и трите цилиндъра и да не можеш да караш колата и след това да питаш някой във форума абе за кво не ми работят другите цилиндри щото не ми се разправя с майстора.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #18

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Не знам аз такова нещо не съм виждал явно при вас газта я доставят през водопровода толко вода толко мръснотия е направо феноменална работа.
    Абе ти ако знаеш още колко работи не си виждал..., ама това не ти пречи да си на всяко гърне мерудия.
    Lazar и lazarus18 харесват това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #19

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Не знам, но при мен преди години точно в този форум ми помогнаха да си реша проблем с инсталацията.
    Явно и РРР1 с смята за "гугъл професор" защото дава акъл с пълни шепи.
    Lazar одобрява това.

  6. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #20

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Баси отчаян съм,проблемите с котела продължават,сега вече прави проблем и с втория контур,водата за къпане,както върви гореща вода и постепенно изстива и започва да върви студена-горелката гасне.Техника иска по 130 лв само за посещение ,без нищо да ремонтира,като казва че за да реши проблема трябвало постоянно да го прави,а не от време на време.Това техник от Газкомфорт ,сервиза на Вайлант.На мен ми е интересно за тези пари,а и голям сервиз, не трябва ли да има някакви оборотни части,сменя едно, следим,продължава проблема ,връща си нашата част,сменя с друга тяхна, следим,няма проблем,плащаме си такава нова и готово .Това да не е космическа совалка,котел е.Този газов клапан който сменихме и дадох 550 лв за него се оказа ,че не е от него,същите проблеми продължават.Сега и да дойде техника ще иска пак 130 лв само за посещението, и друго , няма да каже коя част е дефектна и можем да сменим пак здрава
    Как да постъпя не знам...
    kod одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #21

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Нахалници, къде другаде ще ти искат пари за всяко посещение без да е решен проблемът...Трябва да е само една такса от 130 и частта, която е проблемна. А колко пъти са си правили опит да си е за тяхна сметка идването....
    Lazar и lazarus18 харесват това.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #22

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Баси отчаян съм,проблемите с котела продължават,сега вече прави проблем и с втория контур,водата за къпане,както върви гореща вода и постепенно изстива и започва да върви студена-горелката гасне.Техника иска по 130 лв само за посещение ,без нищо да ремонтира,като казва че за да реши проблема трябвало постоянно да го прави,а не от време на време.Това техник от Газкомфорт ,сервиза на Вайлант.На мен ми е интересно за тези пари,а и голям сервиз, не трябва ли да има някакви оборотни части,сменя едно, следим,продължава проблема ,връща си нашата част,сменя с друга тяхна, следим,няма проблем,плащаме си такава нова и готово .Това да не е космическа совалка,котел е.Този газов клапан който сменихме и дадох 550 лв за него се оказа ,че не е от него,същите проблеми продължават.Сега и да дойде техника ще иска пак 130 лв само за посещението, и друго , няма да каже коя част е дефектна и можем да сменим пак здрава
    Как да постъпя не знам...
    Отскоро съм с котел, но имам подобни впечатления от така наречените специализирани фирми.
    Вариантите са два - или некадърници или откровена измама.
    Но резултатът е един - рекет.
    Затова започнах да гледам по друг начин на иначе звучащите адекватно съвети, с които се отговаря на почти всяко питане - викни си техник от оторизиран сервиз…

  10. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #23

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Не знам,аз за пръв път се сблъсквам с подобно нещо,достъп до техника нямаш изобщо говори се с някаква жена.Добре че този сбъркал да се обади на жената по личния, та говорих директно с него,каза че минималното което може да ми вземе за посещение е 59 лв уж за профилактика,но докато не започнел котела да прави постоянно проблема, не можел да го оправи.Аз сега колко да го чакам този котел да започне да прави постоянно проблема?Чудя с в нашия град има техници по газови котли,които на са специализирани по вайлант,но си разбират,дали да не викна един такъв?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #24

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Пиши директно до вайлант германия и им обясни ситуацията с некомпетентното обслужване на котела и липсата на съпорт от вайлант бг на техните продукти. Един приятел имаше подобен проблем с кафеапарат, където фирмата го рекетираше за какво ли не, за да работи автомата докато не се свърза с централата на фирмата в италия. Два дни след това дойдоха и проблема изчезна. Фирмата изглежда много добра, но за вносителите до ден днешен не съм чул нищо добро.
    kod, Lazar и lazarus18 харесват това.

  12. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #25

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Писах на Газкомфорт,които са официален сервиз на Вайлант и с които имам описаните по-горе проблеми,в който казвам,че ще се обърна към централата на Vaillant в Германия ,поради некомпетентно обслужване и отказ от съпорт.Ще видя как ще реагират и вече наистина ще пиша на германците,мерси за съвета!
    Между другото, техника идва точно преди месец ,на 24 .01. аз си мисля,че правилното отношение към мен е-аз съм платил за посещение 136 лв,ако техника реши проблема с едно посещение добре,ако е некомпетентен да го реши,ако иска да идва и десет пъти, докато се оправят нещата без пари.И не да ме кара да плащам части наред,докато не налучка вярната,сега съм платил една другите ,които сменя са си за негова сметка.
    Този пост е редактиран от felipe; 25-02-23 в 12:56.
    pip00, Lazar, espace и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #26

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Имаш ли платежни документи(фактура и касов бон)? Пусни една жалба до КЗП, като опишеш ситуацията.
    Абсурдно е да ти сменят част за 550лв., проблемът да не се реши и след това отново да те таксуват за посещения.
    Lazar и lazarus18 харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #27

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Имам фактура от Газкомфорт.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #28

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Ако имаш само фактура, без касов бон, то имаш доста силен лост срещу сервиза и отделно можеш да докажеш, че са извършени манипулации и покупка на части.
    Има голяма вероятност да не са чукнали на касовия апарат, това което си платил(честа практика при подобни дейности), което по смисъла на закона е данъчно престъпление.
    Свържи се първо със сервиза и поискай да говориш с управителя, обясни му всичко и му кажи, че искаш проблемът ти да бъде решен без да се бъркаш за още, в противен случай ще се обърнеш към отговорните институции.
    Можеш и да го питаш дали издават касови бележки, когато продават части и взимат пари за услуги, тъй като такава на теб не ти е издадена.

  17. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #29

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Това имам,нищо друго,не знам дали ще свърши работа,пише обаче,че клапана е сменен по мое желание.Той пита,да го сменям ли и аз казах ,сменяй,като мислех че ще се оправи.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #30

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Интересна ситуация. Ти ги викаш за проблем, те те питат искаш ли да ти сменим клапана за проба по твое желание. Най-сигурно е ако беше сменил котела - не те ли попита за това? За кой град иде реч, кой е техника? Преди 15г, когато работех с тях, нивото в тази фирма беше съвсем друго
    espace одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Грешка 228 на газов котел Bosch 2300
    От shapala във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-22, 17:28
  2. Котел Vaillant - постоянна работа
    От LuboG във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 02-07-21, 21:47
  3. Газов котел Bosch Gaz 7000w ZWC21 грешка 'C1'
    От niko_nil във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 04-11-17, 14:35
  4. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  5. Газов бойлер Vaillant - не дава искра
    От stefsto във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-09, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе