Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #1

    Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Здравейте от десетина дни котела ми започна да прави проблеми ,марката му е Vaillant ,модела turboTEC plus на около 10 години.Главно вечер дава грешка F28 и спира.В понеделник се свързах Термокомфорт, които се занимават с газови котли Вайлант и които до момента са ми сервизирали всяка година котела и от София дойде техник,който каза ,че тази грешка може да е от много работи, но 90% газов клапан.Сложи нов оригинален клапан,провери в димоотвода дали няма гнездо на някакви насекоми или птички,каза че запалката е чиста и не е зацапана, изобщо видя всичко възможно.Три дена котела работи без проблеми ,като тази сутрин отново беше спрял с F28.Рестартирах го и тръгна,след около 3 часа като се прибрах пак беше спрял с грешка F29.Чудя се какво да правя,някакъв съвет или нещо да ви идва на ум по въпроса?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #2

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Здравейте от десетина дни котела ми започна да прави проблеми ,марката му е Vaillant ,модела turboTEC plus на около 10 години.Главно вечер дава грешка F28 и спира.В понеделник се свързах Термокомфорт, които се занимават с газови котли Вайлант и които до момента са ми сервизирали всяка година котела и от София дойде техник,който каза ,че тази грешка може да е от много работи, но 90% газов клапан.Сложи нов оригинален клапан,провери в димоотвода дали няма гнездо на някакви насекоми или птички,каза че запалката е чиста и не е зацапана, изобщо видя всичко възможно.Три дена котела работи без проблеми ,като тази сутрин отново беше спрял с F28.Рестартирах го и тръгна,след около 3 часа като се прибрах пак беше спрял с грешка F29.Чудя се какво да правя,някакъв съвет или нещо да ви идва на ум по въпроса?
    Изчакай да ти даде грешка F30 .....F31.....и т.н. и междувременно някой гугъл разбирач ако не ти даде отговор и грешката стане F99 тогава викай сервиза щото вече няма на къде
    Този пост е редактиран от PPP1; 28-01-23 в 18:39.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #3

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Нали е писал,че именно сервиз е потърсил и са му сменили някаква част за 500 лв, както беше споменал в друга тема. Страшен съвет си му дал, няма що.

    Колега, викай този, който ти е сменил частта да си оправи мизерията. Очевидно,че проблема не е от това, което е сменил. Или да ти връща парите. Е*ем ти и техниците.

  5. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Ами говорих с сервиза преди малко, трябвало грешката да почне да я дава постоянно и тогава било възможно да се реши проблема.Т.е.да даде грешка пред майстора,ама това кога ще станеПлюс това аз вече инвестирах едни 600 лв в котела за газов клапан и техника казва че трябва да ми взема по още 135 лв на всяко посещение.

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Нали е писал,че именно сервиз е потърсил и са му сменили някаква част за 500 лв, както беше споменал в друга тема. Страшен съвет си му дал, няма що.

    Колега, викай този, който ти е сменил частта да си оправи мизерията. Очевидно,че проблема не е от това, което е сменил. Или да ти връща парите. Е*ем ти и техниците.
    Ами като е викал сервиз да им направи рекламация то по тази логика могат да му сменят всички чарколи на котела и да идват 1000 пъти. Всеки техник отговаря за извършения ремонт щом е техник а не гугъл разбирач след като извърши ремонта и се е оказало че машината не работи ще я оправя за собствена сметка така се прави на запад. Аз като ремонтирам нещо на някой приятел дори и безплатно и след това се наложи да се дооправя друго щото съм спал и не съм видял истинския проблем винаги предлагам да платя частта а по някога го правя без да се разбере.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #6

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    И аз това му казах. Да ги гони до дупка, докато не си оправят простотията.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #7

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Да не замръзва газовия регулатор в таблото на доставчика? Обърни внимание дали грешката не се проявява при отрицателни температури.

  10. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #8

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Грешката F28 я дава основно вечер т.е. през нощта.Сега дали замръзва,дали не замръзва.Утре ще го погледна таблото,то е една синя кутия.Този газов регулатор преобразува налягането по трасето до по ниско ,което стига до котела предполагам.За него знаете ли кой отговаря т.е. кой мога да накарам да го смени?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #9

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Как кой, газовото ви дружество естествено.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #10

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Грешката F28 я дава основно вечер т.е. през нощта.Сега дали замръзва,дали не замръзва.Утре ще го погледна таблото,то е една синя кутия.Този газов регулатор преобразува налягането по трасето до по ниско ,което стига до котела предполагам.За него знаете ли кой отговаря т.е. кой мога да накарам да го смени?
    Не ги слушай тия професори там няма какво да замръзва там налягането от ниско става още по ниско тия акъли ги остави.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #11

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Не ги слушай тия професори там няма какво да замръзва там налягането от ниско става още по ниско тия акъли ги остави.
    И това, че става по-ниско налягането какво означава?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #12

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Не ги слушай тия професори там няма какво да замръзва там налягането от ниско става още по ниско тия акъли ги остави.
    Ха, ха. Къде няма какво да замръзне г-н Философ? Там налягането от 5 бара става 0,02бара. И когато ония от газовото дружество не си поддържат добре АГРС и влезе недобре осушена газ си замръзва и още как. Не са ти звънели посред нощ, затова и ми философстваш тук.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #13

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    РРР1 крайно неадекватен си в тази тема. Първо не видя, че в питането беше написано, че първо е викан техник от специализиран сервиз, който е обслужвал 10г. котела. И започна жлъчно да се заяждаш. После не видя, че повторно са уведомени за продължаващия проблем и какво са му отговорили. После не познаваш пряко писалите в темата, а им поставяш разни квалификации. Espace е много добре запознат професионално с газовите теми. Точно у нас идва една снежна и студена вечер преди години да ми оправи котела. Смея да твърдя, че не е от философстващите по форуми.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #14

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    РРР1 крайно неадекватен си в тази тема. Първо не видя, че в питането беше написано, че първо е викан техник от специализиран сервиз, който е обслужвал 10г. котела. И започна жлъчно да се заяждаш. После не видя, че повторно са уведомени за продължаващия проблем и какво са му отговорили. После не познаваш пряко писалите в темата, а им поставяш разни квалификации. Espace е много добре запознат професионално с газовите теми. Точно у нас идва една снежна и студена вечер преди години да ми оправи котела. Смея да твърдя, че не е от философстващите по форуми.
    Мен не ме интересува дали ти е оправял котела или не аз казвам че онова за замръзването е пълна глупост а той ако ще 10000 котела да е оправял щото има една стара поговорка едноокия е цар на слепците правете си изводите.Ако ми прочетеш постовете и се замислиш ще разбереш какво съм казал ако не си разбрал пиши кое не ти е ясно и ще ти отговоря.Тоя еспейс както и ти си мислите че като ти имаш газ а оня поправял котели сте наясно аз мога да се подпиша с двете ръце и единия крак че аз когато съм виждал газов котел да работи правил съм инсталации преди повече от 25 години вие дори не сте го сънували.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #15

    Отговор: Проблем с газов котел Vaillant грешка F28 ,отскоро и F29

    И каква полза имат твоите постове и това какво си виждал преди 25г. за конкретния казус. Стига с тази жлъч и злоба си влизал във всяка тема. Това за евентуалния опит и знания не те прави нещо толкова специално. В конкретната тема не четеш внимателно постовете, не даваш някакъв съвет, а само се заяждаш. Нищо не си писал в тази тема. Прочети си постовете от самото начало.
    1. Жлъчно му намекна да си вика сервиз без да прочетеш, че вече го е направил.
    2. Взе да философстваш после да ги гонел отново и че ти си щял да идваш безплатно, без да прочетеш, че сервиза не са се трогнали особено от продължаващия проблем.
    3. Започна да подиграваш хора, които не познаваш. Ще ме извиняваш, но въпросния човек го познавам от края на 2008г. и личният ми опит ме кара да се доверя много повече на него, отколкото на твоите жлъчни дрязги. Да, може и той да не е познал проблема, но прави предположение. А ти само обиждаш и се заяждаш. Пък бъди ако щеш и вундеркинд.
    Този пост е редактиран от VanDan; 29-01-23 в 11:31.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Грешка 228 на газов котел Bosch 2300
    От shapala във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-22, 18:28
  2. Котел Vaillant - постоянна работа
    От LuboG във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 02-07-21, 22:47
  3. Газов котел Bosch Gaz 7000w ZWC21 грешка 'C1'
    От niko_nil във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 04-11-17, 15:35
  4. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 16:48
  5. Газов бойлер Vaillant - не дава искра
    От stefsto във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-09, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе