Страница 67 от 72 ПърваПърва ... 17576566676869 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1071
Like Tree789Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #991

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Заради жегите и прахоляка вън реших да изсуша прането на едната машина и да я “измия” със спрей “закопан” в мазето от миналата година.Ползва се много рядко, тъй като обитателката на помещението отиде да студентсва в Софето.Общо взето ефекта е като Меглиото, с разлика, че мирише много по-добре.Малко залъгалка е, тъй като знам какво излиза при истинската профилактика със сваляне, ама за чесане на краста и ароматизатор става .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #992

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Овлажни ли питата преди да пръскаш със спрея?

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #993

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Работи към час и тогава напръсках.
    После още 3-4часа. На Dry.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #994

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Здравейте, доста аматьорски въпрос, ама ме тормози - вчера реших да напръскам климатиците със същия препарат, който колегата ccankov е показал /поради повсеместна липса на японския/. При първия климатик не погледнах, че предпазителя на спрея не съм го премахнал от флакона и влетя с пяната в климатика - между питата и фронталната пластмаса. Опитах с някакви пластмасови шпатули да го измъкна .- не става. Климатика е с някакви много здрави щипки и не успях да сваля капака, а и не искам да рискувам, че все още има няколко месеца гаранция. Та на въпроса - може ли тази пластмаска 1х1 см и 1 мм дебела да направи някоя беля, примерно да запуши дренажа или нещо подобно?
    Този пост е редактиран от Ka4akow; 26-08-20 в 13:05.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #995

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Ka4akow Виж публикацията
    Климатика е с някакви много здрави щипки
    Здрави, здрави, колко да са здрави...? Сигурно има 2 винта които държат здраво. Ако кажеш модела на климатика вероятно ще ти кажат как да свалиш капака.
    Genadi80 одобрява това.

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #996

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Записал съм си час за инспекция на климатик Митсубишi Електрик GE35VA. Климатика е монтиран преди 8 години, като лично аз си го чистя основно по два пъти в годината и е с перфектно чисти топлообменници и турбина на вътрешното тяло. През последният отоплителен сезон ми направи впечатление, че външното тяло заскрежава предимно на две ивици. Понеже зимата беше топла не съм усетил това да влияе на отоплението в стаята. Притеснявам се за количеството на фреона. Какво да изисквам от майсторите, които ще ме посетят? Замерването на работните налягания не знам до колко ще са меродавни, при тези температури едва ли машината ще се напъне да се развърта. Лятото ми направи впечатление, че когато навън е горещо и климата се е кротнала на 300 вата, като сваля градусите от 23 на 16 климата мигновено се развъртя до към 725 вата и веднага рязко спада консумацията до към 250 вата и след това плавно и бавно вдига до към 400 вата и не развърта повече. Разбира се температурата в стаята не е била под 22 градуса, далеч от зададените 16 градуса. Все ми се струва, че при такова "изнасилване" лятото трябва да мине консумация от 750 вата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #997

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Аз бих позамерил малко токовете, преди да дам 120 лева за ново зареждане, без гаранция за херметичност. Много е евтино и сравнително бързо. Хубаво е навън да е достатъчно хладно, машината да отоплява на максимум и да не се допуска в стаята да става топло. Аз така ги проверявам, когато ме загризат съмнения.

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #998

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    То и аз така правя но сега времето е доста топло при температури над и около 10 градуса навън, а вътре 23 няма как да го накарам да се развърти на макс. По спецификация, а и съм го виждал преди да развърта до 1525w , при което температурата на изходящият въздух достигаше 56 градуса. По важното е, че до момента никога не е сервиран и манометри не са му закачани. Разбира се аз основно го чистя два пъти в годината, така както трябва с пълно разглобяване на вътрешно тяло и измиване на пита, турбина, кондезна вана и дренажен маркуч.
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 15-10-20 в 12:29.

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #999

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    GE35VA пробива през клемореда на компресора и отива в пенсия. Масово явление.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    bobovo и Mega харесват това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1000

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    GE35VA пробива през клемореда на компресора и отива в пенсия. Масово явление.

    Да, ако преди това не е пробил топлообменика от натрупан лед.
    bobovo, ivan74 и rosswen харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1001

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    GE35VA пробива през клемореда на компресора и отива в пенсия. Масово явление.
    И не само тоя. При всички климатици това е слабо място. Особено като понатрупат годинки и он-оф цикли...
    Затова при неясна загуба на фреон трябва да се проверява за течове и компресора...

  14.  
     
  15. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1002

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    В същност аз изобщо не съм наясно има ли загуба на фреон машината. Вчера при външна 14 градуса и вътре 23 градуса го пуснах на отопление на макс вентилатор и макс температура, като за кратко време вдигна консумация 1100 вата и тока беше в границите на 6А. Това го направих за 5 минутки и нямах под ръка да меря температура на входящ поток. Дерта ми е, че никога не е сервизиран този климатик, а е на 8 години . Да машината както писах е перфектно чиста и никога не е трупала лед по тавата на външното тяло. На охлаждане не обледенява от вън крана, нито вътрешното тяло.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    GE35VA пробива през клемореда на компресора и отива в пенсия. Масово явление.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    Ще споделите ли какви са признаците, че това се получило, че нищо не ми говори написаното?

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1003

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Как няма да пробиват, като не им работят защитите? Непрекъснато чета за въздушни струи от порядъка на 60°C, при положение че компресорът трябва да започне да се ограничава още между 50 и 55°С и то на изхода му. Собствениците на такива съкровища се хвалят с този проблем, вместо да се оплакват. Моите с такъв проблем съм ги ограничил принудително.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1004

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Да, ако преди това не е пробил топлообменика от натрупан лед.
    Изглежда че Дайкин и Мицубиши не могат да издържат на "меката" руска зима, за разлика от китайските кондиционери. Икономия на материали с цел максимална печалба. Капитализъм в действие.


  18. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1005

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Явно за там без нагревател на тавата на външното тяло си е риск. При нас с тези топли зими от последните години трудно ще станем свидетели на подобна гледка. Аз на моят "Зубадан" съм изключил нагревателя на тавата за да спестя едни 100+W като температурите паднат под нулата. .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 72 ПърваПърва ... 17576566676869 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе