Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 77
Like Tree55Одобрявам

Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Минималната задължителна гаранция по закон е 2 години и се държи от търговеца продал стоката. Отиваш в магазина и им казваш, че уреда се е повредил, а те ще трябва да ти пратят фирма да го оправи.

    Три и повече години може да има гаранция, ако съответната фирма го предлага, като опция при изпълнение на условия и доплащания.
    root666 одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #17

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Докладвам:
    Така е. Първоначалната гаранция, издадена от търговеца, не може да бъде променяна във вреда на потребителя по какъвто и да било начин, с каквито и да били документи и подписи, включително и на потребителя.
    Промяната на условията на гаранцията от страна на фирмата, извършила монтажа е неправомерно и незаконно.
    В началото на разговора с Технополис те се опитаха да отбият гаранцията, но като им показах конкретните членове и точки от ЗЗП веднага млъкнаха и пренасочиха гаранционния сервиз към друга фирма.
    Така, че:
    - конкретно за Технополис: Валидна е тяхната гаранционна карта, а не някакви други документи, издадени от фирмата, извършила монтажа.
    - общо: Защитавайте правата си.
    root666, iwan33 и kokovox харесват това.

  4. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #18

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    И на мен ми предстои да си правя задължителния профилактичен преглед с които ми подпечатват гаранцията, понеже мина една година и остават две. Другия месец ще им се обадя за да дойдат, казаха че ще почистят външния и вътрешния топлообменник и ще замерят стойностите, за 30лв. Мисля че не е скъпо след като ми вършат и услуга?

  5. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #19

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    В твоя случай, не трябва ли да почакаш още ?...към края на втората година!

  6. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #20

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    и аз си го помислих но - не, всяка година,
    Аз толкова пари спестих от сметки за ток и ядове, та сега че ще ми почистят климатика за 30лв. халал да са им, ако си взема обезмаслител и да се занимавам, повече ще се набутам....защото винаги има начин нещо да се осере.
    colours одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #21

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    БОЙСКИ,това дето ще ти го направят няма нищо общо с профилактика на климатик.или разглобяване или си спести кинтите за РАКЕЛ И ВРАТНИ ПЪРЖОЛИ.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #22

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    БОЙСКИ,това дето ще ти го направят няма нищо общо с профилактика на климатик.или разглобяване или си спести кинтите за РАКЕЛ И ВРАТНИ ПЪРЖОЛИ.
    Тук много се бъркат понятията профилактика с облужване! Задълженитето на фирмата е да провери работните параметри на машината и ако има проблем да вземе мерки. Това има отношение към заверяването на гар. карта. Никой не е длъжен да ви разглоби и мие машината. Това е обект на друга дейност и няма връзка с проверката на машината. Освен ако има толкова мръсни топлообменици, че затрудняват нормалната работа на машината.
    bobovo и mirandi харесват това.

  10. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #23

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Здравейте,имам и аз един въпрос относно МКЕ от подписа ми.В гаранционна карта никъде не видях да пише,че трябва всяка година да минава профилактика.Пише само че преди края на втората е нужна профилкатика за да важат допълните три години на компресора.Та въпроса ми е,дали трябва всяка година да му правя профилактика за 5те години?

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #24

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    МЕГА сигурно си прав,но фирмите искат пари за ПРОФИЛАКТИКА,а за мен че ще ми закачи манометъра-това не е профилактика а ПРОВЕРКА и нищо повече.веднъж на един TCL ми закачиха манометрите за 5 мин. и ми взеха 40лв.сори ма балъците умряха.пари давам за работа...може и да не съм прав ма туй то.
    aruba_man, SPSt, mirandi и 1 други харесват това.

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #25

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Защо Дайкин дават минимум 3 години безусловна гаранция, а другите гърбят хората с измислени профилактики?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #26

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    МЕГА сигурно си прав,но фирмите искат пари за ПРОФИЛАКТИКА,а за мен че ще ми закачи манометъра-това не е профилактика а ПРОВЕРКА и нищо повече.веднъж на един TCL ми закачиха манометрите за 5 мин. и ми взеха 40лв.сори ма балъците умряха.пари давам за работа...може и да не съм прав ма туй то.
    Тук идеята не е дали си балък или не. Идеята е да ти се провери как работи системата. Ти си преценяваш дали плащаш някой да ти пръска спрей по топлообмениците или да тества машината. Това което казвам е, че вносителите имат изисквания да се тества машината. Да се види дали нейната работа е в параметрите зададени от производителя. Това, че някой си мисли, че това означава да измият машината на клиента е друга бира.

    Аруба, и MHI дават 36 месеца без условия.
    zzz одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #27

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    На Фуджитсуто ми имах 3 год гаранция без профилактика,
    на Дайкина имам 2 или 3 години (не помня точно) гаранция без профилактика,
    на Мицуишито имам 3 год. гаранция с профилактика.
    Гаранционните карти са бланки с името на фирмата вносител на климатиците, както и логото и данните на фирмата продавач.
    Като цяло, и аз не обичам профилактиките, още повече да се сваля, или мие, или разглобява . За замерванията съм съгласен.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #28

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Здравейте,имам и аз един въпрос относно МКЕ от подписа ми.В гаранционна карта никъде не видях да пише,че трябва всяка година да минава профилактика.Пише само че преди края на втората е нужна профилкатика за да важат допълните три години на компресора.Та въпроса ми е,дали трябва всяка година да му правя профилактика за 5те години?
    На мен от вносителя ми разясниха - САМО след 2-та година (май беше до 3 месеца след изтичзнето и), за да важат допълнителните 3 години за компресора.
    JOKVN и mirandi харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #29

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Може ли различните вносители да променят условията по гаранцията? Пример :
    САМО след 2-та година (май беше до 3 месеца след изтичзнето и), за да важат допълнителните 3 години за компресора.
    От друго място ми твърдят задължителна профилактика на първата и втората година...Става въпрос за една и съща марка машини...със собствени гаранционни карти. Може ли да ми ограничат избора за монтаж, след като го ПЛАЩАМ???
    МНОГО странно...
    Ами ако аз съм монтажник?!?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #30

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    При Panasonic, гаранцията на цялата машина е две години и до три месеца след изтичането е необходимо да се направи профилактика и проверка на техническото състояние за да важи останалата три годишна гаранция на компресора. това е съвсем нормално изискване, като се има предвид, че цялостното техническо състояние на машината е от голямо значени за правилната работа на машината и продължителния живот на компресора. Ако не сте виждали изгорял компресор заради немарливост на собствениците, аз съм виждал.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-12-13, 11:06
  2. Отговори: 0
    Последно: 03-06-12, 21:42
  3. DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?
    От rudera във форум Климатици Daikin
    Отговори: 34
    Последно: 19-01-10, 03:23
  4. Fujitsu ASY12UB - подходящ ли е за моите условия?
    От zahariev71 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-09, 19:17
  5. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе