Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 77

Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Това не е така, изискванията по гаранционните карти на вносителите не ги пишем ние дилърите нали така? Освен това нормалните вносители си дават 24 месеца гаранция по закон и допълнителните 12 са въпрос на изисквания от тяхна страна и не са задължителни! Или по смисъла на закона са доброволни. Тоест всеки сам преценява дали иска или не да му се завери гаранцията за още 12 месеца. Сметките колко струва дадена стока или услуга няма да коментирам.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #47

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Аз затова не ги викам, той - климатикът, ако не се развали в първата година, няма да се развали и в следващите 4-5.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #48

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Това принципно е вярно графиката за скапване на който и да е уред изглежда като сечение на вана - или се скапва в началото или в края на живота си.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #49

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    някой , знае ли за 5 годишната гаранция на Тошиба , която дават в момента, дали има някакви условия за да важи 5 години или е 5 години без условия?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #50

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Понеже търсех в коя тема да го постна извадка от закона, по отношение на едно изказване прочетено в друга тема. Извадка от самият закон. Да имаме право да искаме обезщетение. И тука не става въпрос за това, че било много общо казано в закона. Ако се развали климатика през зимния сезон - за какво служи климатика през зимния сезон, за да топли, след като не може да изпълнява функцията си имам пълното право да искам отоплителен уред и допълнителните разходи за отопление не са моя грижа. Както искате го приемайте търговците, ако ми предоставите духалка нарушавате комфорта ми който имам с климатика, и за това може да се иска обезщетение.

    (4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.

    (5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #51

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Както искате го приемайте търговците, ако ми предоставите духалка нарушавате комфорта ми който имам с климатика, и за това може да се иска обезщетение.
    Да, да! Добре!
    Ако ти се е развалил климатика, не знам за какъв комфорт говориш. Обезщетение ще искаш ако не бъде поправен в предвидения от закона срок. А ако някой благоволи междувременно да ти услужи с духалка, ще трябва да си му много благодарен!

    П.С. И първо си купи климатик, пък после с тия прозрения... че можеш да предпазиш някой търговец от неблагоприятна комуникация...
    Този пост е редактиран от Kasap; 05-05-19 в 01:37.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #52

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Ами точно това е, ако ми се развали климатика ми се нарушава комфорта, както и отоплението, аз не съм длъжен да имам три различни вида отопление, понеже климатика не може да си изкара законовата гаранция от 24 месеца.

    (5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.

    Както и, ако ми протече бойлера, за който се дават 5 или 10 години гаранция на водосъдържателя - протекъл ли е и имам вреди - имам право на обезщетение.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #53

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    (5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.

    Както и, ако ми протече бойлера, за който се дават 5 или 10 години гаранция на водосъдържателя - протекъл ли е и имам вреди - имам право на обезщетение.
    Ама разбира се, че може да иска! Никъде не пише че ще получи...
    Та за протокола... Ако ти се спраска бойлера, продавача има един месец да го приведе в годен за употреба вид. Ако ти си понесъл някакви вреди през това време, можеш да ги претендираш по съдебен ред. Това означава, че трябва да бъдат доказани и оценени. Примерно, уволнили са те от работа поради лоша хигена (не знам това как се доказва)... Ама пак не е толкова лесно, защото избора да не се къпеш си е твой (можело е да се къпеш у комшията) или липсата на хигена, може да датира от преди покупката на бойлера и т.н. Имаме си юристи във форума, питай ги тях. Да, можеш да искаш обезщетение, съгласен съм с този текст.
    Този пост е редактиран от Kasap; 05-05-19 в 02:13.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #54

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Понеже търсех в коя тема да го постна извадка от закона, по отношение на едно изказване прочетено в друга тема.
    Ако човек се заинати да си отстоява правата е много вероятно да успее. Видя се от другата тема че, нямат смислен аргумент за отказ и се даваха доста нелепи примери, изсмукани от пръстите.
    Това, че машината била до -15 не е критична температура под която не трябва да работи. Това е препоръчителен диапазон в който могат да ти гарантират някакви параметри. Поне на две машини които са до -15 съм виждал в сервизното, че гасят компресора чак на -20 или -25 (по спомен). Производителите не са малоумници, че да си оставят машините да работят в условия които ще повредят машината и да разчитат на потребителя да седи с термометър и следи външната температура.

    Прочети хубаво откровението на един наш съфорумец, което мен лично ме изненада. В него се състои отговора, както и при какви условия ще се случи гаранционната подмяна.

    "Това искам да го видя на живо как ще стане. Освен, ако клиента не си купи ново външно тяло, до следващата зима."

    п.п. освен това машината може да натрупа много лед и да се повреди при много по-високи температури от -15.
    п.п2 в моята инструкция за експлоатация пише да си чистя филтъра не да гася машината при -15. Ако на някои в инструкцията за експлоатация или в гаранционна карта е записано да я гаси моля да ми я снима.
    Този пост е редактиран от bobivg; 05-05-19 в 10:08.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #55

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Потребителят Додо редовно ви пише, че климатикът не е "отоплителен уред". За гаранции и подобни казуси, най-вероятно са помислили от фирмите производители и търговци. То и при колите има гаранция, която не обхваща доста елементи от колата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #56

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Потребителят Додо редовно ви пише, че климатикът не е "отоплителен уред". За гаранции и подобни казуси, най-вероятно са помислили от фирмите производители и търговци. То и при колите има гаранция, която не обхваща доста елементи от колата.
    Все пак е уред и подлежи на гаранция, а това че търговците се правят на интересни е друг въпрос, ако е дефектирало обикновено е в резултат на производствен дефект, може да не е отоплителен уред, но това му е предназначението - да охлажда или отоплява, след като не го прави е дефектен. Кои точно елементи не обхваща гаранцията при колите, че не мога да се сетя, сигурно крушките, естествено, че не обхваща маслото, защото е консуматив. Потребителите трябва да си търсят правата и да не се дава нито стотинка повече за нещо което вече са платили.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #57

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Гаранциите си се признават и поемат според гаранционните условия. Често дори се правят и комромиси. Четете си гаранционните карти. Там пише всичко, при това доста подробно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #58

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Гаранциите си се признават и поемат според гаранционните условия. Често дори се правят и комромиси. Четете си гаранционните карти. Там пише всичко, при това доста подробно.
    Гаранционните карти са винаги в разрез със ЗАКОНА. А когато един документ не е съобразен със ЗАКОНА, документът е нищожен. ЗАКОН е с главни букви, за да разберат всички, че върховен е ЗАКОНЪТ, а не гаранционната карта.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #59

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Гаранционните карти са винаги в разрез със ЗАКОНА. А когато един документ не е съобразен със ЗАКОНА, документът е нищожен. ЗАКОН е с главни букви, за да разберат всички, че върховен е ЗАКОНЪТ, а не гаранционната карта.
    В тези огромни фирми, няма юристи и не знаят кое е в разрез със закона, и кое не. Една гаранционна карта не могат да напишат. Повето вносители са такива от преди да имате брада, все да са научили закона?

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #60

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Гаранционните карти са винаги в разрез със ЗАКОНА. А когато един документ не е съобразен със ЗАКОНА, документът е нищожен. ЗАКОН е с главни букви, за да разберат всички, че върховен е ЗАКОНЪТ, а не гаранционната карта.
    Снимай си гаранционната карта на климатика, да видим кое ѝ е в разрез със закона... Че горното ти изказване няма как да го приема на доверие.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-12-13, 12:06
  2. Отговори: 0
    Последно: 03-06-12, 22:42
  3. DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?
    От rudera във форум Климатици Daikin
    Отговори: 34
    Последно: 19-01-10, 04:23
  4. Fujitsu ASY12UB - подходящ ли е за моите условия?
    От zahariev71 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-09, 20:17
  5. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе