Резултати от 1 до 3 от общо 3

Дали ми се е скапал RAM-a?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #1

    Дали ми се е скапал RAM-a?

    Значи РАМ-а ми е 2х256М: тия дни при поредното стартиране ми се детектнаха само 309 Мб. През нощта преди да стане проблема имаше буря с яки светкавици и компа беше в стенд-бай. Пробвах да стартирам само с единия модул( в който се съмнявах) и дънцето почна да пищи продължително (а не с кратко писукане, когато всичко е ОК).При конфигурация със здравия модул ми детектва, както споменах вече 309 Мб, детектва ми периферията и стига дотам. Та: изгорял ли е напълно единия модул или има някаква надежда за спасение, щом все пак детектва някаква част от общия обем? Може ли да се локализират изпушилите чипове? Може би има някаква програмка за диагностика на РАМ? И как става така, че гори само единия модул? А ако е думнал от индукция, не би ли трябвало да ми гръмне първо захранването?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #2

    Дали ми се е скапал RAM-a?

    Като за начало пусни мемтест86 на паметта.колко слота за рам имаш,ако са повече от 2 пробвай да я сложиш на друг слот.

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    Дали ми се е скапал RAM-a?

    Ако първо сложиш едната, а после и другата в един и същи слот, и едната я брои а другата -не, значи със сигурност ти е гръмнала. Има фирми които могат да подменят чипове, но ще ти излезе безмислено скъпо и ненадежно (най-вероятно няма да имат точно същите чипове)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дали е възможно ?
    От krassick във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 06:44
  2. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02
  3. Дали е истина?
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 16-09-04, 13:18
  4. Дали е вярно
    От Vasko78 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 06-07-04, 13:58
  5. Дали е от видеокартата ?
    От grafa във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 04-07-03, 13:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе