Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #1

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    Това не е фрагмент от кошмарите на поредния интел-фен, а чист факт. Гледам си го у нас и му се радвам. Ето и резултата:

    Duron 750@1000 (7.5x133), 1.85v, CoolerMaster BB fan@2700 rpm, чува ми се 60GXP-to!!!

    Затворена кутия, няма други перки освен на процесора; на чипсета и видеото са спрени.

    стайна температура - 20*С

    температура на чипсета - 28*С

    температура на процесора - 28*С

    Друго няма какво да кажа просто...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    стайна температура - 20*С

    температура на чипсета - 28*С

    температура на процесора - 28*С



    :-)))))))))))

    E da, pri -20 gradusa stajna temperatura e normalno!:-))))))))




  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    dpetrov, не е нормално! в моята стая е около 18-19 ( аз се чувствам най-комфортно при такава темп ) duron 800 @ 800 на abit kt7a - 34 град. споменавам дъното просто за да обясня, че тези темп са от различни датчици по различни места на различните дъна, а не се мери темп на кристала. когато 800 @ 1000 след значително натоварване ( час - два q3 или нещо подобно ) темп нараства до около 50 град. най-невероятното нещо са оборотите на вент на baby thomas - 2700 !!! я пак виж! мойте темп са с обикновен ball spire, но от тия най-високите, но не вече "обемните" че той е 4200 +- 20. 2700 сигурни би направил ако го оставя да клеяса! да не е 4700? coolermaster са яки и не ми се вярва да е само 2700!




  5. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #4

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    Предполагам, че това е в idle.

    Тези неща се пишат, когато се цитират такива данни




  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #5

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    Всичко което съм постнал по-горе е 100% достоверно. Перката си е на 2700 +/- 20-50 об/мин. (променя си се по малко). Естествено е при idle. Мога да пратя "снимки". Photoshop нямам, споки...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #6

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Всичко което съм постнал по-горе е 100% достоверно. Перката си е на 2700 +/- 20-50 об/мин. (променя си се по малко). Естествено е при idle. Мога да пратя "снимки". Photoshop нямам, споки...

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Eee, golqma rabota! V idle i moq celron sus skapan ND3 633@1000 e kum 28-29C i to pri staina 25-26! I s otvorena kutiq!



    <font color=green>'Наперено вървиш, дупето въртиш, и краката си на 2 без 10 обичаш да държиш.

    Идваш и сядаш при мен на бара, да ме караш да те чакам е лошо, тогава друг ще те закара...'</font id=green>

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #7

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    Ха-ха. Това за отворената кутия по-добре да не го беше писал...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    79
    #8

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    Lele kvo e tva 29 gradusa(basi kqde e toq simvol za gradusi k.borda mi e s iztqrkani bukvi )Az kato go palna moq kotlon 800/1000 ,7.5x133

    1.80v ,i staqta mi se stoplq .Eto sega naprimer mi e na 50gradusa

    sqs ND3 sqm verno ,okazva vlianie ,no 6te go smenqm lqtoto.Na tvoito dqno pod soketa ima li edna dgadga koqto opira v cpu-to,4e pri men ima




  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #9

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    Вие май не разбрахте:-))))))))

    Аз говорех,че е нормално за -20 градуса....МИНУС 20 градуса:-)))))))

    През мен са минали поне 60-70 дурона и съм наясно с топлинните им параметри:тва за 750@1000 и 2700 об. вентилатор+20 при стайна температура,и като резултат 28 градуса е меко казано несериозно.

    FearMe,до скоро и аз бях със същото дъно и подобен процесор-и както винаги си абсолютно прав-при мен резултатите са идентични.

    Но виж,ХП-тата са много добре балансирани!

    1400@1590,1.825 волтаж на ядрото+Spire 4000 ob фан :

    Idle:42grd.

    Load:47grd.






  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #10

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    Днес случайно при проверка на компютрите в залата установих, че 4 от тях са с неработещи вентилатори на процесорите (Duron 700Mhz, MB Elitgroup K7VZA KT133), температура на дъното 28 градуса, температура на процесора след игра - 44 градуса. Измерванията са от биос-а, забележете - вентилаторите просто са запекли от топлината и праха и ВЪОБЩЕ не се въртят (най-обикновени вентилатори Acorp за по 4 долара парчето). Нито един от въпросните компютри досега с нищо не е показал, че процесора му не е с активно охлаждане, т.е. нито забива, нито някакви подобни признаци. Кутиите са MIDDLE tower, без никакви допълнителни дупки, перки и прочие приспособления. Е, ако и след това някой продължава да ми твърди че Duron-ите много греели,нека да си махне вентилатора на Пентиума и да провери резултата след една седмица 24 часова експлоатация (пък може и повече, знам ли кога са им запекли вентилаторчетата)




  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #11

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    DPetrov, да разбирам ли от израза ти "...меко казано несериозно.", че не вярваш?

    Т.е. съмняваш се да казвам истината, лъжа, базикам се или нещо подобно??

    Лошо, понеже ти давам ГАРАНЦИЯ, че е 100% вярно. Ако искаш ще пусна снимки...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    Абе ако ви кажа, че в момента имам един Дурон 800, който в момента работи на 28 градуса - кво ще кажете за тва? Е тук температурата е 12 градуса, ма нема значение

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #13

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Абе ако ви кажа, че в момента имам един Дурон 800, който в момента работи на 28 градуса - кво ще кажете за тва? Е тук температурата е 12 градуса, ма нема значение

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Че естествено че няма

    На ледоразбивачите ако слагаха облицовка от дурони, в антрактида нямаше да има заседнали)



    <font color=green>'Наперено вървиш, дупето въртиш, и краката си на 2 без 10 обичаш да държиш.

    Идваш и сядаш при мен на бара, да ме караш да те чакам е лошо, тогава друг ще те закара...'</font id=green>

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #14

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    На извънземния темпа е 39, не 29, ама не му обрущайте внимание. И CPU-то му забива на 1000 и затова работи на по-малко ама това го пропуска.



    - Dreamer

    www.TechBG.com

    Българския компютърен сайт!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #15

    Най-студения процеосор -> AMD Duron!!!

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    На извънземния темпа е 39, не 29, ама не му обрущайте внимание. И CPU-то му забива на 1000 и затова работи на по-малко ама това го пропуска.

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    На 1012 забива на 106 мхз fsb



    <font color=green>'Наперено вървиш, дупето въртиш, и краката си на 2 без 10 обичаш да държиш.

    Идваш и сядаш при мен на бара, да ме караш да те чакам е лошо, тогава друг ще те закара...'</font id=green>

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Duron--->HELP!!!
    От Resident във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-04-03, 22:11
  2. Duron ???
    От pavkata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 03-02-03, 17:46
  3. Bye Bye Duron-che
    От krasi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 01-08-02, 12:36
  4. MSI KT7 pro 2A i DURON
    От lightmaster във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-01, 20:48
  5. Duron na 800
    От Ivan във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 10-04-01, 11:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе