Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Моля за помощ при избор на дъно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #16

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    Тъй като гледам май съм тръгнал лошо... ДА бях доволен от моята конфигурация преди да пусна куейк 4 на макс НО там сеченето се получава от липсата на рам... и си викам следващото нещо ще бъде 1г рам... но после пуснах някакво демо на HL2 Lost Coast и там вече при максимални детайли се вижда че видеото неможе да се справя а то е 6800... тъй че просто реших че вече е време да се мине на PCI-E... и за това просто от там реших да правя този ъпгрейд... просто тази карта е добра има само 1 минус - не е PCI-E и за това вече помислих за ъпгрейд. Чесно да кажа от моята система просто не искам да се разделям само с процесора... той е б***и стабилния процесор... колко процесора могат да се похвалят с това че са си клокнали процесора с 50% без да барат волтажа. Е наистина може би това не е толкова впечатляващо но за мене е. Тъй че просто като гледам какви процесори правят ся пентиум... искам си стария но също и искам PCI-E и въпроса ми е има ли добро /поне колкото това което имам/ дъно което да поддържа стария сокет на пентиум и PCI-E ?
    П.С. Това което не исках, да купувам нещо преходно, май ще се окаже нещото което ми трябва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #17

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre
    ... просто не искам да се разделям само с процесора... той е б***и стабилния процесор... колко процесора могат да се похвалят с това че са си клокнали процесора с 50% без да барат волтажа.
    Sempron2500+ 64bit се клоква точно така, дори на AsRock дъно! Не че ти помагам с избора, но като отбелязваш този факт, реших да се включа.
    А ако изобщо може да бъде по темата - прочети пак и пак мненията на LordOfEvil и mxkolev
    Нямам никакво мнение за Р4М, къде ли и да го видя този процесор, но от А64 и А64Х2 - бол! Писал съм в други теми колко лесно се клоква А64, и до какви резултати се стига...
    Но ако Intel за теб са Господ , а всичко друго е :knuppel2:, то не обръщай внимание на поста ми!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #18

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    Омбре, ако ги е за играта - няма да ти тръгне по бързо. Ще тръгне по бързо ако сложиш амд или дотхан, нетбръст архитектурата е по слаба по отношение на игрите.


    А ти сече поради 2 причини, системна рам и видео рам. Ако в момента си с 512 рам това е минималното изискване на играта, тоест ще са ти достатъчни ако я играеш на нормал. Обаче всички нагоре от това иска повече рам, и понеже каза че си я пробвал на макс - ако си я пуснал на ултра качество играта ползва наистина големи и детайлни текстури без компресия, нещо, за което е задължителна карта с 512мб памет.

    Колкото до коментарите относто APG/PCI-E - не ми казвай че наистина мислиш че ти сече защото картата ти е агп? По абсурдна мисъл от това няма как да ти мине, гарантирам ти го, както и че ако направиш набелязания ъпгрейд може да получиш даже спад в quake4...

    тъпо е защото си предубеден, а с парите които ще спестиш за по-бързия амд процесор можеш на мястото на 6600ГТ да си вземеш 7800ГТ, която на високи резолюции е най-малко 4 пъти по бърза

    Аз бях до тук по темата, успех

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #19

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    @emos Intel не Бог, но тия новите П 3 а не 4-ки .. летят ! Има ги в мост с 2Мб кеш!
    Поразрови се и виж ревютата ...! В www.hardwarebg.com/forum също има резултати и впе4етления .......

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #20

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    добре ще се чуем след някой и друг месец когато реша да си ъпгрейдна компюъра за сега замразявам проекта по ъпдейта ми... Искам да кажа мерси на отзовалите се !

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #21

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    Колкото и тъжно да е, наистина в момента а64 с939 е доста по-бързо от п4 в ниските резолюции (до 1024). Изключение е ако имаш хладилник и си пръжнал някой пресхот на 5-6 гхз. Аз нямам. Сериозно се бях замислил за едно nf3 250 ultra дънце с agp и с939. С добре клокнат на поне 2500 реални мхз котлон, щях да съм с 20-30% напред в 800х600 в сравнение с p4-ката ми (NW 3.34). Обаче като почетох по форумите какво е жалване, какво е чудо комбинацията на тези дъна с 6800GT/Ultra AGP и се отказах. Ето тук например. Иначе в 1280x1024 моята карта (6800GT), на моя компютър, се изравнява с такава карта пусната на 4800+. В 1600х1200 и 1920х1200 вече съм с няколко процента напред. Но това няма значение. Тия един свестен чипсет не направиха за атлоните, да вземат интел да им направят най-накрая

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #22

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    да най неприятното е че всъщост може и да сте прави... коеот ми "разбива сърцето" и за това няма да рискувам с ъпгрейди за да не направа първото и историята "прецакване с Пентиум"

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #23

    Re: Моля за помощ при избор на дъно


    Но това няма значение. Тия един свестен чипсет не направиха за атлоните, да вземат интел да им направят най-накрая

    Тоя лаф си го харесал явно още от времето на кт133. Те интел ако бяха толкова кадърни колкото си мислиш сега нямаще да се излагат с такава серия процесори. И да пускат нов чипсет за всяка следваща дреболия. Виж калпавия нфорс 4 чипсет - на него вървят от семпрони, през туриони, атлони, ФХ, двуядрени че и оптерони...

    Интересно как за 5 години не си мръднал, той и бобиТТ беше голям фен на интел като си взе екстрийм едишъна ама сега друга песен пее

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #24

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    Пичове мерси наистина за отговорите по темата НО моля ви се недейте я превръщайте в АМД VS Интел... май още стои едноименната тема по въпроса която отворих тооолкова отдавна

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #25

    Re: Моля за помощ при избор на дъно

    Омбре - метни 1 поглед тук - гамерско ревю за ЦПУ-та, прясно прясно

    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...u-games_3.html

    Аз направо се изхилих на батълфилд 2 теста, другите не са чак толкова фрапиращи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Моля за помощ при избор на звънец!!!
    От geraldo във форум Друга битова техника
    Отговори: 17
    Последно: 09-01-17, 15:51
  2. Моля за помощ при избор на ТВ
    От plamen101 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-06-12, 18:43
  3. Моля за помощ при избор на LCD
    От mitko99 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-10-08, 14:23
  4. Труден избор - моля за помощ!
    От sanellamarry във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 09-10-07, 18:16
  5. Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор
    От g_ishkitiev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 10-12-06, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе