Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54

Кое CPU е за предпочитане!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #46

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    @DEYDOD , прав си! Само ,че за да се радваш на "двуглавият" процесор ти трябва и операционна система която да го подържа, моите наблюдения са ,че Windows XP не е сред тези системи. Поне разликата спрямо Vista е доста голяма в производителността на машината ми от подписа. Имам чувството ,че XP не работи добре с двете ядра, когато има пуснато приложение ползващо и двете ядра нещата са ОК, но когато се пусне приложение просто искащо процесорна мощ, Виста впряга и двете ядра и там видимо се усеща как нещата вървят. Под Линукс положението е същото както и под Виста, системата доста добре си работи с многоядрени процесори. Имам чувството ,че XP нарочно не е дооптимизирано за да може миграцията към Виста да стане по-бързо.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #47

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    Най сетне се сдобих с Core 2 DUO Е 6420, няма нищо общо старата архитектура, CPU-то се държи по точно ОС се държи съвсем различно мноооогоооо по добре! Потвърждават се тестовете и мнението на специалистите! intel се завърна там където му беше мястото! Определено мн.добър процесор, съчетана с добра производителност, стабилност на цялата система /не само на CPU-то/ Определено съм много доволен! Мисля че HDD не може да насмага на подадените му "заявки"

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #48

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    hdd винаги е бил най-бавният компонент в компютъра...

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #49

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    то за това маниаците си правят дисковете в райд , та да смогнат като скорост.
    @T.Spasov , честито за придобивката и добре дошъл в отбора на "двуглавите", чакам да се похвалиш и с приличен клок

  6. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #50

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    Като ви гледам с тия двуглави зверове, нямам търпение скоро да се включа в отбора с едно Opty 185

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #51

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    Като ви гледам с тия двуглави зверове, нямам търпение скоро да се включа в отбора с едно Opty 185
    Добър избор е 185цата, понася доста на клок ама ще трябва и яко охлаждане , че грее завалията

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #52

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    Честно казано не понася много на клок, но ще се мъча да я докарам на 3Ghz. , а за охлаждането ще си ползвам стария CNPS7700-Cu.
    А в момента съм с 3200+ venice на 2600Мхз и vcore 1.7v (като дойде новия този директно започвам да го "пека" докато си замине)

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1
    #53

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    При по високиа клас е ясно че коре 2 дуо е на върха, но при по ниските цени поне на мен не ми е ясно...
    Дайте мение плиз..
    Искам да си направа ъпгрейд за около 200-250 лв. - дъно около 90-100 и процесор 100-150, та се колебая между
    CPU Intel Core 2 Duo E2140 /1.6G/800/1M BOX с ASRock 4CoreDual-VSTA и
    CPU AMD Athlon64 X2 3800+ DUAL CORE s.AM2 BOX с AsRock AM2NF3-VSTA.

    ( Видеото ми е на AGP и е добро, не искам да го сменям, затова избирам дъна с АГП)

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #54

    Re: Кое CPU е за предпочитане!

    Не бих те посъветвал да си задържиш видеото, първо защото няма да можеш да си намериш дъно с добър чипсет което да подържа видеокартата, второ ,че дори и да намериш клока ще е почти никакъв. Разкарай заедно с конфигурацията и старата карта и си вземи нещо ново и свястно. Колкото до това кой процесор е за предпочитане , според мен Ител-а , въпреки ,че в игрите АМДто ще има лек привес ( зависи от клока де).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Кой от двата хладилника е за предпочитане?
    От p.dimov във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 24-11-13, 19:44
  2. Фреон R600 или R134a e за предпочитане?
    От emogar във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 25-09-10, 22:22
  3. Отговори: 3
    Последно: 30-07-10, 00:07
  4. Кой абсорбатор е за предпочитане?
    От wrathchild във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 24-09-09, 18:27
  5. Кои DVD Player е за предпочитане в диапазон 70лв.-150лв.?
    От Muko във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 27-02-07, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе