2140 това му е максимума.
повече от 400 фсб Много трудно поемат.
Виж с някой Е6300 опитай да видиш как минава 533FSB ( 100% overclock)
asroka искренно ме съмнява да ги стигне, дори с молив и мултиЦ
2140 това му е максимума.
повече от 400 фсб Много трудно поемат.
Виж с някой Е6300 опитай да видиш как минава 533FSB ( 100% overclock)
asroka искренно ме съмнява да ги стигне, дори с молив и мултиЦ
Като намесихме Е6300 в играта, искам да попитам дали наистина си успявал да го набиеш на толкова висока шина. В момента точно този проц е на гореспоменатия ASUS и не мога да го стабилизирам на 500MHz FSB. А и на P35 по принцип не съм успявал да подкарам шината на повече от 500, дори и с E8400 E0. Сякаш P35 бие в тавана точно на 500 мегахерца. А съм пробвал такива клокове на 6-7 дъна. Но пък всичките бяха ASUS. На една от другите ми машини имам Rampage Formula с X48 и там имах E8400 C0, който безгрижно си вървеше на 550x7.5, после боднах E6500, но той едва се стабилизираше на 512 FSB. В общи линии, изборът ми се свеждаше до мактимум 500 мегахерца шина или максимум 4GHz на ядрото. Над тези стойности Windows бързичко посиняваше ...
даже дънцето с което го направих е у нас Asus p5K + 2 x1GB 1066 Vitesta + 500W Фортрон
ако искаш да ти го дам за няколко дена тестове
Просто ме интересува на какви напрежения си го подкарал, защото дъното, за което първоначално бях предвидил Е6300-та, беше точно P5K. Изрисувах му резистора (на дъното) във feedback-а за волт-контролера, за да няма такъв брутален Vdroop - свалих го от ~50mV на ~20mV и така успях да закова процесора стабилно на 483MHz FSB при реални 1,456V. А на NB май бях подавал 1,45 V, после 1,55 и нищо. Не помня това дъно дали позволяваше и 1,75V на NB, само помня, че съм пробвал и с максималната стойност и пак нищо. Затова ми се струва, че процесорът ми е бил куца бройка, след като не можа удари стабилни 4,00 GHz (500x8). Пали, зарежда, евентуално поработва известно време, почва да лагва все повече и повече, па накрая посинява и бие ресет.
А Е6500 работи като слънце при 1,456V, в дънцето с X48.
Инак знам, че P35 може да цуне 500 меги на шината, тъй като съм пекъл E8400 E0 на ASUS P5K3 Deluxe, примерно. Но пък никога не съм ги надхвърлял със стабилна машина.
категорично не съм съгласен че асрока са боклуци - за парите си са най доброто на пазара. брака е мнофго нисък... не съм продавал по 1000 броя на месец, но по 20-30-40 съм продавал, съпорта им е на ниво - пиша че има проблем с биоса, описвам точно проблема и до 3-4 дена ми пращат нов работещ... боклуци са чипсетите на nvidia (всичко направено с тях сдава багажа рано или късно). иначе смело мога да твърдя че има други марки дето определено правят боклуци - за мен това са msi и asus (тия нямат читав биос и никакъв съпорт)... giga-byte не правят боклуци но тия от съпорта им са пълни некадърниици и лаици (имах цяла камара дъна m56s-s3, на които след флаш с нов биоз замина mac адреса. и им пиша че е станал нули, а те ми пишат да съм сменял драйверите на LAN-a... писах им че проблема не е е драйвера и като сложа ръчно мака написан на дънната платка - нета тръгва и ми написаха - да си карам така... е добре аз мога, ама на тия дето продавам дъната дали могат да си вкарват ръчно мак-а всеки път след като преинсталират windows?)
това с боядисаните радиатори - те всички го правят без изключение... с пастите дето са като пластмаси - това пък е запазена марка на гигабайт - и при видеокартите и при дъната... а това на каква шина пали процесора много зависи с колко фази е захранването и колко стабилно напрежение дава... цената на дъното силно се влияе от броя на фазите...
аха, начи Gigabyte боклук ! Msi боклук! Asus боклук! Само Asrock не са боклуци. Изобщо няма да задавам въпроса тогава, за Intel и Zotac, Ще попитам само, за EVGA?
моето скромно мнение е, че в момента няма лоши световни марки дъна
има такива модели, които непълно задоволяват някои специфични изисквания, но като цяло никоя от световните близо 10-ина марки не е боклучава в смисъла, който преди години се влагаше в изказванията относно asrock, gigabyte (в началото), elitegroup (ECS) и др.под.
съпортът не е критерий за оценка на качеството на самия продукт, нито наличността, нито цветът и окомплектовката. критерии са функционалността и цената.
Четох, четох, иапотиха ми се очилата и като стигнах до края прочетох това, което и аз мисля драги ми fXOrange!