Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39
Like Tree2Одобрявам

Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Реших да отворя тема за този процесор Intel Processor Specifications ,защото макар че цената му да е висока за нашите стандарти,той ще се наложи на пазара,независимо от глупавата мода да се купуват лаптопи и да се ползват като десктопи (Дядо Мраз ще се изкриви тая Коледа).Коментарите ми са просто потребителски (или на прост потребител) и с незнанието (некомпетентността) си дано не подведа някого.
    1.Скъп ли е?
    -За цена в БГ 380-440 лв-не,като се има предвид,че не отстъпва на много по-скъпия i7 3770K.Като бонус получавате вградено видео Processr Graphics Intel HD 4000 на 1150 MHz,което било доста добро.
    Intel Core i5 3570K – по-малкият Ivy Bridge – hardwareBG.com – страница 2
    2.Какво е това "К" и защо да се дават 30 лв. отгоре за него?
    -"К" е "отключен множител"-лесно повишаване на честотата на процесора.С едно минаване покрай "биоса",процесорът става от 3.4 на 3.8 GHz или дъното си го е хванало направо на 3.8 (включено турбо).Чета,че спокойно и ежедневно си поддържа 4.2-4.4GHz при тези,които знаят как да повишат честотата му.Второто,което получавате-i5 3570 (без "К") е с PGI HD 2500,а 3570К с HD4000,т.е.-по-добро видео.Третото-фукнята да разправяте,че сте с клокващ се прцесор,като внимавате да не ви питат какво е клок и да се изложите,ако не знаете.
    3.Е е е,AMDтата са по-евтини!
    -Да,ама-не.От същият клас процесорите им са по-евтини,но ще ви трябва по-скъпо захранване,защото са с около 50 вата повече и не е лошо закупуването на по-сериозно от боксовото охлаждане,така ще се надмине цената на i5.От друга страна всички прочетени от мен коментари са,че производителността на i5 е по-висока от AMD аналозите.
    AnandTech - Bench - CPU
    Intel Core i5 3570K review | Processors Reviews | TechRadar
    Review: Intel Core i5-3570K (22nm Ivy Bridge) - CPU - HEXUS.net - Page 2
    4.Аз не играя игри,за какво ми е!
    -Има потенциал и няма да се наложи по-дълго време ъпгрейд.
    5.Има малка площ и не се охлажда.
    -Тук спецовете трябва да се изкажат.При мен на боксово охлаждане-24-43 градуса при 30-40% натоварване и ползване на отделно видео,не на вграденото.Четох изказвания за температура около 60 градуса при натоварване,която била нормална.
    First Build - Are i5-3570K temperatures too high? - General-Homebuilt - Homebuilt-Systems
    [Solved] Intel i5 3570K temperatures normal? - CPUs - CPU-Components
    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D0...%D1%8F-11.html след #153 са писания за температурата.
    6.Дъна?
    Дъната са:H77,Z75,Z77,Q75,Q77,като аз съм със Z77 и всички видени от мен в нета конфигурации са със Z77.
    Много бих желал включване на FearMe с подробна информация за проца,защото при него е боксовото охлаждане и клок на 4.2 GHz,както и на всички ползващи процесора.

    - - - Обновено - - -

    Втора снимка-джаджета показва при 3.4 GHz зададени в биоса-1143-2286 MHz и температура 25-41 градуса.
    Първа снимка-при зададени 3.8 GHz в биоса,джаджета показва 1700-3430 MHz и същите температури и проценти натоварване.

    - - - Обновено - - -
    http://www.tonymacx86.com/user-build...6870-1-gb.html
    Ето една много добра (да не казвам перфектна) конфигурация.Заинтригува ме,защото въпросният господин е с боксовото охлаждане като мен (поне не видях записано друго) и при без клок държи проца 50-55 гр.,а на клок 4.2 GHz-55-60 гр.:"With both fans and not overclocked, at max settings i get around 50-55C and its super quiet;With an over-clock to 4.2 i am getting 55-60C, and its still super quiet".
    Доста би ми било интересно написаното,но за съжаление техническите ми познания и познанията по английски език (липсата на такива) не могат да удоволетворят този интерес.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от johny01; 09-12-12 в 09:13.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Таблици за кадри в секунда (за 6300 и 4300,но и 3570К е в кюпа).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #3

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Хубава тема, а и процесора си го заслужава. Би ли направил и едно подобно сравнение между I5 3570k и INTEL XENON E3 1225V2. На пазара този сървърен процесор е по евтин от I5, и също е с INTEL HD 4000.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Прекрасен процесор с височка цена...
    Сметките при сравнение не ги схващам. Несериозно е да се смята, че един процесор няма да работи перфектно с бокс охладителя (ако не се гони клок разбира се)(визиррам AMD-то, което обсъждаш).
    Обърнал си внимание върху вграденото видео, което ме навежда на мисълта, че не смяташ да слагаш някакъв турбозвяр за видеоускорител. А аз, ако няма подобно нещо в машината не мога да схвана каква е разликата дали процесора ми е с TDP 80 или 130W. Както и да го суча, едни 350W ще са ми достатъчни и за едното, и за другото.
    Отделно, TDP на 3570 е 77В, а на FX6300 - 95. Разликата е под 20 вата...
    AMD FX-83хх с хилядите си ядра е друга приказка, там наистина разликата е 50 вата. Но този процесор... зависи за какво ще ползваш машинката. Честно казано, не мисля, че при игри има разлика м/у 6300 и 8350. Но при софтуер, използващ пълноценно повечето ядра предимствата на 8ххх ще се покажат.

    При такава система, все си мисля, че няма да се хвърлиш на 350W, независимо с кой от двата процесора си, а ще се метнеш на 400+, така че теорията за по-скъпо захранване при AMD избор е невалидна в реалността според мен.

    Нещата не са еднозначни, въпрос на предпочитания. Ако парите не са решаващ фактор, 3570К е добър избор.
    Но да не забравяме, че Интела е значително по-скъп от 6300, а и от 83хх.
    К-то и 50-те+ лева си заслужават според мен ако ползваш вграденото видео, иначе не.

    Абе какво толкова го мислиш, прежалил си парите, взимай и ще се дуеш че си клокър
    theshadowmen одобрява това.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    От друга страна всички прочетени от мен коментари са,че производителността на i5 е по-висока от AMD аналозите.
    Зависи къде.
    Сравнението м/у 3570K и FX-8320 е много шарено. Повечето ядра на АМД-то му дават предимство в немалко тестове:

    AnandTech - Bench - CPU

    Ха сега кажи кой е по-добър Зависи в какво...
    А цената 3570К е $300, а 8320 - $230...
    Разликата е 25% в полза на AMD-то колкото и да са недолюбвани от всички...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    игрови сравнения на процесори е безкрайно некоректно
    johny01, извинявай . иначе тотално адмирирам ентусиазма и най-вече желанието да се учиш

    когато като тестове се ползват игри за определяне мощта на един процесор, то тогава се пускат минималните резолюции, за да се избегне ефекта, който наблюдаваме на графиката за Dirt3 - изравняване на резултатите за всички процесори, което показва или ограничения на енджина на играта, или че видеокартата не е достатъчно мощна и колкото и да я пълни процесора, тя толкова си може (в случая около 100-ина кадъра)

    принципно трябва да се минимизира участието на видеокартата, аз да изпъкне влиянието на процесора. това ще рече - никакви ефекти (fsaa, aniso...), минимална резолюция (никакво 1900*1020), никакви high details и т.н.

    тогава резултатите са в n-стотин кадри, но тогава и само тогава се тества процесора



    относно процесора мога да направя следното генерално изказване:

    3570К е и ще остане в историята като един от най-добрите процесори за всички времена. аргументирам се по следния начин. от време на време се появяват процесори, които са феноменални за периода си. те предлагат най-вече колосална възможност за овърклок, която добавена към изначалната им мощ, ги прави актуални за далеч по-дълъг период, отколкото близките им съратници на пазара. ако си позволя да се върна в "древността" , ще спомена легендарния Celeron 333A, който се клокваше на 417, Athlon 1700+, който от 1400 отиваше на 2300, Celeron 430, който макар и със скромна производителност, от 1800 отиваше на 3600, Intel C2Q 6600, който още се подвизава на огромен брой машини, а настоящите такива са 2500К и 3570К. от изброените съм нямал лични само Celeron 430 и C2Q 6600

    не знам дали си струва да се дублирам с вече написаното в https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D0...%D1%8F-11.html

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    FearMe, правиш класация на най-добрите процесори само по параметър клок...
    А не по цена / производителност
    И то цена не само и единствено на процесор, защото за приличен клок, освен клокващ се процесор трябва още туй, онуй. Ама да не се разпиляваме.
    Както и да е, аз лично не смятам, че е разумно 3570K да е с 30+% по-скъп от FX-8320. Иначе е добро процесорчето.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    По скоро бих сравнил FX-8320 с i5 3570,а i5 3570K с FX-8350.
    AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ - основна страница.
    Untitled Page
    Разликата в цената на двата с 40-50 лв.,както и ватовете-77W(3570K)-125W(8350)-минаваме на захранване с 15-20 лв по-скъпо.
    Не съм клоквал i5,но чета,че момчета го държат на 4.2-4.4GHz с боксовото и никъде не съм прочел някой да клоква AMD,без да е сменил охлаждането.
    И колко са n ядрата на AMDто при клок?
    FearMe,темата"Съвет за комп конфигурация" премина в друга и затова отворих тази.Преместете,моля,писанията тук!
    Не мога да отговарям на въпроси и да пиша компетентни коментари по три причини-ограничен достъп до компа с 3570К,липса на време,липса на компетентност,но се опитвам да променя нещата.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    По скоро бих сравнил FX-8320 с i5 3570,а i5 3570K с FX-8350.
    Твоя воля... Аз ти дадох линк със сравнение на 8320... Като изключим странните гейм тестове сам можеш да направиш стаистика кой е по по и да съобразиш цената.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    kod, абсолютно си прав относно намесата на клока в предния ми пост. цената на 3570К е безумно висока за българските стандарти. 2500К също беше и продължава да е висока.

    но ще се съгласиш, че именно наличието на "безплатен обяд" в някой процесори ги прави запомнящи се. иначе всички знаем едно - цената е най-добрият ориентир при процесорите и видеокартите. човек само трябва да знае следната зависимост - в горния сегмент плащаш все повече за все по-малко сила, а в долния - жертваш все повече сила за все по-малко спестени пари

    според мен архитектурно "булдозерите" изпревариха времето си и не могат да се съревновават, защото никой не оптимизира за тях. още повече, че М$ на ниво OS се очакваше да им ударят едно рамо с W8, но май не се получи точно това. аз лично също ги очаквах с нетърпение, но... ще почакам още

    едно обаче е неоспоримо - APU идеята на AMD доведе до възможността съвсем поносимо да играеш тежки игри без допълнително видео. не може да се каже същото за видеото в i-core, дори и 4000
    theshadowmen одобрява това.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Agree

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    с цел да ви направя на яд, ще ви кажа, че аз съм с такъв процесор

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #13

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    с цел да ви направя на яд, ще ви кажа, че аз съм с такъв процесор
    С цел да се ограмотя малко пуснах темата,така че молбата ми е,освен да ни правиш напук:D,понапиши нещо.
    Между другото,при все,че е скъп,ползването му не е частен случай и си мисля,че желаещите интелска платформа,ще се заглеждат в него.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    няма какво да напиша, защото от както съм го взел, сложил с новото дъно и рама, не съм го пипал. Нито съм променял настройки, нито нищо. Трябва да си взема готин кулер, защото стария ми не става, за тоя сокет и съм с гнусния. Трябва ми и време също. За това и не бях писал в темата, защото няма како ва кажа.

    Една забележка, стига с това скъп, като се има предвид, че к2к на времето бяха много по скъпи. Да вярно, че бяха и върхът на сладоледа, но се пак си бяха скъпи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #15

    Отговор: Intel Core i5 3570K 3.4/3.8 GHz

    Цитат Първоначално публикувано от IvoSI Виж публикацията
    Хубава тема, а и процесора си го заслужава. Би ли направил и едно подобно сравнение между I5 3570k и INTEL XENON E3 1225V2. На пазара този сървърен процесор е по евтин от I5, и също е с INTEL HD 4000.
    Разгледай тук: PassMark Software - CPU Benchmark Charts

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 13-03-12, 10:46
  2. Новите чудовища на Intel - Core i7 Extreme 39xx (6-core, s.2011)
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 09-02-12, 20:56
  3. Продавам процесори Intel Core 2 Duo / Dual Core LGA775 E6550 / E4600 / E2140
    От QQ във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-11, 00:08
  4. AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Processor 5600+ sre6tu Intel® Core™ 2 Duo E6600
    От Minava6t във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 04-06-07, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе