Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 121 до 133 от общо 133

Athlon 64/FX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    169
    #121

    Athlon 64/FX

    -CTPAX-



    Стига с тези инфантилни спорове , вече ставаш смешен! [:D]



    Тук се говори за 64 атлон ,а не за кое е по-добро Интел или АМД има си отделна тема , там си прави словоизлеянията примесени със смешно остроумие @!

    Никой не те кара да си купуваш АМД процесор, така че какво се шашкаш , карай си с Интел и си свиркай , не разбирам какъв ти е проблема или май имаш нужда да влезнеш в спор с някой, ами и това си има граници ама на теб май ти убягват или самочуствието ти не позволява да видиш истината []

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #122

    Athlon 64/FX

    Приятел, ако нямаш какво да кажеш, въобще не казвай нищо.

    Първо, аз не споря с никого, още по-малко кое е по-добро. Не тръгнах аз да правя сравнение между а64 и интел.

    Второ, думата "инфантилен" е прекалено сложна за теб, не я ползвай, нищо, че си я видял написана в мой пост.

    Трето, пише се словоизлИяние.

    И четвърто, не си прави труда да ми отговаряш, не си наясно каква точно е закачката, благодаря.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #123

    Athlon 64/FX

    Я вижте тоя младеж кви ги прави:





    310 шина не е зле, макар и под safe mode, преди 1 месец едвам качваха на 240, току виж след 1-2 да може и без да е под safe mode [:D]



    Страхиле, с тия сложните думи рискуваш да си единствения читател на постовете си [], тук сме компютъжии....та не каза грее ли ти пентиумчето. А64 на 2.4ГХз с нормално (zalman) охлаждане едвам качва 40 градуса, и имайки предвид че върви повече от П4 на 3.6, който от своя страна има големи проблеми с хладината...мисля че догодина Интел ще предлагат процеосри в комплект с цистерни течен азот. Особенно както прескота е 9 микрона и грее повече от П4. Според грубите ми изчисления VPC ще стига за стайни температури ако си позволиш лукса да дигаш шината със 100 МХз [xx(]



    А за това колко мизерни са атлончетата ще си говорим като ги пуснат с интегриран контролер. Аз кво съм виновен че чипсетите не стават, пак ще напомня че допреди излизането на А64 рекорда при SuperPI изчисления се държеше от АМД 1.8+@2.7ГХз, не от П4 на 3.2@4.4

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #124

    Athlon 64/FX

    Първо не се казва Страхил.... аз много мразя, като ми грешат името, за Любо не знам....



    Второ - 310FSB в safe е горе-доле нищо.... после не знам дали знаеш, ама т'ва го е направил с някакви безумни напрежения на чипсета и охлаждане върху него от типа "-60С и надоле..."...



    macci всички го знаем - пича обича екстремно да го прави.... то не, че аз не съм същия, само че материалната ми база малко куца в сравнение с неговата.

    macci също така успя да вкара едно i875 дъно на 362MHz ( пак със същите "процедури" по напрежение и волтаж ) така че нема к'во толкова да викаме за 310FSB при А64. Не казвам, че е малко... напротив.



    Но пък и виж му Vcore-то.... 1.95V.... е, мерси.... предполагам на процесора е имал ненормално охлаждане.... тогава ми е чудно що шот-а е направен на "само" 2200MHz на процесора.... множителя може да го мести между 4.0х и 10х колкото си иска.... така че тия 310 са само за "да се покажем...".

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #125

    Athlon 64/FX

    Е кво са 1.95, и над 2 има постижения



    Охлаждане на НБ по негови думи е нормално, k8v явно се клоква малко по добре от другите дъна, не дотам ненормалници успяват да стигнат до към 260 без модове... а уж мизерния албатрон пали на 290 1:1 без екстремни охлаждания (4х мулти)



    Major Slaughter пък - 2731 МХз (10х273) също 1:1/2.2.2.6 и то достатъчно стабилни за тестване...само на 1.74v... проблема е най-вече във видео картите - р9800 не му понасят тия честоти, а със 7500 не се правят 28к 3d marks



    BTW май последните няколко седмици много хора взеха да взаимстват от амд, гледам новото отроче на виа същия layout като А64 има, наред с HT, интегрирани AGP/MEM контролери... че и с nFORCE3 върви...дано направят поне тоя път нещо, поне откъм спецификации и консумация са го докарали идеално

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #126

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[quote]

    Ima i oshte neshto ako ti nqamsh pari za intel az imam ako ti karash opel az karam BMW i ne mi puka za tova koeto mislish.[]



    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Кой какъв Opel или BMW кара е въпрос не само на пари ( ако караш баварец 88 г .320i , а аз карам Opel Omega 98 na GM 255 k - да ти кажа май аз съм по-добрия ) а ако аз случайно имам пари за тоя опел, то ти в никакъв случай нямаш пари за MW 98г. серия 5 , ( та камо ли за серия 7 )

    в момента аз имам Опел Омега 92 г. и да ти кажа не бих я заменил за аналог BMW от тази година - 3 -та серия





    Досега само четох , и да ви кажа учудвам се на няколко неща

    1. Пишете на латиница "псевдо кирилица" - но това е малък проблем

    2. Всичките Ви сравнения са на база @ и "frame, PI, .... - аз като "lamer" - сравнението ми е - мога ли да си избия парите дето ги дадох за тоя компютър или не ( това ме интересува )

    3. Сравнението на базата на - извини ме няма фда те цитирам мот-а-мо " някакъв от DELL" също е малко пресилено - Dell отдавна не са това което бяха - преди две г . бяха пред фалит- естествено че ще свирят на свирката на спасителя си

    4. Засега АМД са най-добрите ( доказват го от излизането на първия Athlon - наречен по-късно "Котлон" ) Интел ги догонват нон стоп. ( говоря за Desktop пазара. В останалия пазар - не мога да кажанищо -нямам поглед и реални данни.

    5. АМД се издъниха в пазара на mobile процесори - факта си е факт

    дефктните АМД mobile се оказаха много повече от Intel ( не е изключено и да греша де )

    6. Не искам да обидя никого , нито да се заяждам - само коментирам



    BTW - Моллов - готин ник - "Lick a lott a pussies" - извини ме ако съм сгрешил нещо в правописа .


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #127

    Athlon 64/FX

    Уточнение за дъната с КТ800



    Има проблеми с видеокартите защото *****ите вместо дас ползват

    директен "тунел" от хипертранспорт->AGP, са направили за икономия



    PCI

    ^

    HT-> Vlink8x ->AGP.



    Големи са тикви, но пък така дъното им много по съвместимо - не иска никакви драйвери.

    Мисля че някой тука още не са разбрали че се оверклоква САМИЯ ПРОЦЕСОР К8, той е основата на дънната платка.

    Явно пичовете са задълбали в регистрите на К8, и мисля че много яки биос-и ще излязат за K8V.

    Мисля че и АБит има какво да покаже в тая област )))))))))

    скоро ! скоро!

    А Р4 - хе хе дивно но архивно е казал поета )))))))))))))




  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #128

    Athlon 64/FX

    Да погледнем нещата от светлата страна - интел решиха че П4 Ц е много скъп и затова го смъкват с 220$, като сегашната му цена за 1000 бройки е 417$, незнайно защо точно колкото струва и А64 [8D]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #129

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> незнайно защо точно колкото струва и А64 [8D]



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Много си е знайно даже..... AMD нямат абсолютно никаква далавера тяхните процесори да са по-скъпи от Intel-ските, дори и да са по-добри.... равни цени, по-добри процесори ( идеологията "също толкова добри процесори, по-ниска цена" вече не е на мода, не и с излизането на К8 ) - това е истината. Пък нека Intel сваля цените.... []

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #130

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...... Пък нека Intel сваля цените.... []



    <div align="right">оргинално мнение на Mollov</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Чул те господ

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #131

    Athlon 64/FX

    Mollov - няма ли да похвалиш новите придобивки? Кво си траеш

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #132

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Mollov - няма ли да похвалиш новите придобивки? Кво си траеш



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Какво по-точно искаш да похваля?

    Аз принципно малко не обичам да се хваля, кажи за какво искаш да напиша тук и ще го имаш черно на бяло []

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #133

    Athlon 64/FX

    "Познайте кое е това дъно" - това ми прилича точно на хвалене

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Подобни теми

  1. AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz AM2
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 13:07
  2. CPU: AMD Athlon XP
    От Az_sum_bre_ombre във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-04, 18:01
  3. Athlon XP
    От CRASHOVERRIDE във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 18-06-02, 10:44
  4. Athlon 1,4
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-02, 18:12
  5. Athlon 4 vs P4 ...
    От The_UFO във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 02-06-01, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе