Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 133

Athlon 64/FX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #16

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Data na izlizane 24-30 octomvri

    Ceni...

    3.4Ghz = 617$

    2.8Ghz = 218$

    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не знам от къде си взимаш инфото, ама 2/8GHz Prescott ще го видиш.... ама другата година.... вероятно февруари.... октомври ще излезне само 3.2GHz модел... и това ще е.... цената поне ще е такава, да - 617$.



    А Kokosh - що се отнася до детските модели - ми виж ги тия Celeron-и и говори за детски модели... а и всички говорите за 3.0С/3.2С - бе вие знаете ли им цените на тия два процесора, или само ей така си мелете?!?



    Само 3.0С-то е околооооооооооо.................. 380$.... пък после ми говори, че Athlon64 3200+ бил скъп....



    <div align="right">оргинално мнение на Mollov</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Datata na izlizane i cenite na procesorite prez mesec oktomvri /noemvri 2003 moje da prochetete na saita na The Inquirer

    ili tuk

    http://www.dvhardware.net/print.php?sid=1847

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #17

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Просто не виждам как тези "нововъведения" ще подобрят нещо...АМД залагат на изцяло нови и незпознати неща - SOI, Hypertransport шина...Intel колкото и да ми е чудно продължават да си качват само тактовата честота, защото простите хора това гледат. От HT има файда май само на Sandra...дори в някой приложения има забавяне. От HT има файда колкото в момента има от 64 бит АМД (дано нещата се променят). Сега нали пуснаха Pentium 4 Extreme - с 2 МБ кеш - подобрения на производителноста в реални условия от 2 до 5 % и до 20% на синтетични тестове.



    Просто МХз не са всичко... те покачват консумацията и отделената топлина..не и производителността особенно при положение на нисък брой IPC



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Abe lorde ti si beshe lamqa lamqa si ostana ako HT e tolkova losho shto AMD vednaga go otkopiraha ili ako nemashe polza ot nego shto li na moita mashina sichko se durji dva puti po dobre kato pusna HT ..

    Veche mi pisna ot nepodplateni izkazvaniqa..

    Ti da ne bi da si vuobrazqavash che v nai elitnata kompaniqa za proizvodstvo na chipove koqato ima pazaren dql poveche ot 2/3 sedqat nekakvi tapaci ..

    Vsichko e svurzano s marketinga za kakvo im trqabva da ti prodavat celeron koito da e pochti tolkova burz kolkoto P4 za da ne se kopuvat P4 li ?

    AMD deto sa super inteligentni vadeha PR3200+ deto e po baven ot Clocknat PR1800+ ....

    Sami si napravete izvodite koqa kompaniqa e po maloumna...


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #18

    Athlon 64/FX

    Мани ги, кълват като шарани на всеки маркетингов трик...поживеем - увидем

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #19

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Abe lorde ti si beshe lamqa lamqa si ostana ako HT e tolkova losho shto AMD vednaga go otkopiraha ili ako nemashe polza ot nego shto li na moita mashina sichko se durji dva puti po dobre kato pusna HT ..

    Veche mi pisna ot nepodplateni izkazvaniqa..

    Ti da ne bi da si vuobrazqavash che v nai elitnata kompaniqa za proizvodstvo na chipove koqato ima pazaren dql poveche ot 2/3 sedqat nekakvi tapaci ..

    Vsichko e svurzano s marketinga za kakvo im trqabva da ti prodavat celeron koito da e pochti tolkova burz kolkoto P4 za da ne se kopuvat P4 li ?

    AMD deto sa super inteligentni vadeha PR3200+ deto e po baven ot Clocknat PR1800+ ....

    Sami si napravete izvodite koqa kompaniqa e po maloumna...





    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    То му личи кой се изказва неподготвен:



    1. Машината ти преко сили ще върви с 30% по-добре с включен HT - останалите от 70% до "два пъти" са плод на въображението ти.

    "Посмали малко от окото на рибата и аз ше оставим децата живи..." [xx(]



    2. AMD никога не са копирали HT-то, както виждаш новите Athlon64/Opteron не притежават подобна технология. Напротив, Intel видяха, че AMD64 технологията е нещо, за което са "забравили" да се сетят първи и почнаха да мислят Yamhill технологията си.... която basicly е същото както AMD64, само че е още в разработка. [xx(]



    3. Не знам за маркетинга, ама Intel в момента им личи, че 0.09 технологията им е зле та по-зле.... толкоз зле, че първо помислиха, че ще могат да правят първите Prescott по 0.13мкм, ма хората като видяха колко грее тоя процесор и почнаха да се озадачават.... и като се видя, че няма накъде да ходят Intel забавиха пускането на Prescott и пуснаха P4 Xtreme Edition - Desktop XEON. Хвала [xx(]



    4. 1800+ клокнат е по-добре от 3200+, щото е или на повече процесорни MHz или на повече FSB - пусни го на 11х200 и ще видиш дали е по-бърз... [xx(]



    Сам си прави изводите кой се изказва неподготвен.... отново.... [!]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #20

    Athlon 64/FX

    Аве алехандро между HT - HyperThreading и HT - HyperTransport има разлика ... първото е да накара интел потребителите да си мислят едва ли не че имат 2 процероса и гледайки мултимдиа теста на сандра да изпадат в екстаз. Мен и тия 30 % ми се струват пресилени чесно казано, разбира се на синтетичен тест написан специално да покаже "приемуществата" на HT. Аз ако бях на Интел щях да инвестирам милиони долари да напишат бенчмарк който да се събира в кеша на новия им Екстремен мелез.



    BTW Mollov - при П4 кеша не е ли exclusive - Л1 и Л2 да се препокрива в Л3.....тоест новото чудовище има 2048-512-16 = 1520кб, ако е така това е поредната обида към интелигентността на потребителите и доста плосък маркетингов трик.

  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #21

    Athlon 64/FX

    Не е трик обаче ползата е малка



    Проблема е във златното правило че вторичния кеш трябва поне 10 пъти да надхвърля първичния.

    Значи трябва да е 10х512к = 5мб минимум което обяснява големите НР-та защо са със 6мб кеш, а MIPS-a със 8мб

    Power PC G5 е 64/256/2мб desktop or 64/256/4mb server edition



    Така че Интел са ...




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #22

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">BTW Mollov - при П4 кеша не е ли exclusive - Л1 и Л2 да се препокрива в Л3.....тоест новото чудовище има 2048-512-16 = 1520кб, ако е така това е поредната обида към интелигентността на потребителите и доста плосък маркетингов трик.



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами за L1 и L2 е вярно, но не е ясно как ще е с L3-то.... може да е Exlusive спрямо L2 т.е. L2 - L1 + L3 - тогава загубите ще са нищожни....

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #23

    Athlon 64/FX

    МОЛОВ ти понеже се водиш за голаям разбирач пук и си имал бая машини купи ли си АМД 3200+ или до последно седя на клокнат 1800



    Второ пробвал ли си без НТ да пуснеш Супер ПИ и да си работиш на машината все едно няма никакво натоварване щотот аз съм го правил.



    И последно не ми говори за неподготвено изказване понеже за разлика от теб аз вадя махимума от софтуера, а не от хардуера

    кернела и на уиндолса и на линукса ми е оптимизиран за НТ до такава степен, че твойто въображение не мже дори да си го представи ..



    Когато ми изкараш под линукс 14000 BOGO MIPSA с един процесор тогава може да спориш пак.






  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #24

    Athlon 64/FX

    ...Beyond Imagination... LOL



    А тия мипсове кво ги правиш...се едно да играеш 3д марк или да рендваш на сандра...това са елементарни изчисления, мислиш ли че при нещо по-сложно резултатите ще са същите?



    За второто ще споделиш ли резултата от суперПИ докато си работил... и какво си работил разбира се...и да не би да си прекомпилирал кернела на виндовс...айде като си купя някой ден атлон64 ще ти се обадя да ми оптимизираш ОС за него ако WIN XP 64 още не е излязъл...



    И като си говорим за SuperPI ще споделиш ли постижение на 32 мб? Едно просто амд 1800+ (провери цената) без HT спокойно се справя за 34:54 (разбира се прилично клокнато, и то достатъчно стабилно да изкара 32 мб)

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #25

    Athlon 64/FX

    Ami rezultata mi e 40m 29s

    A eto i kakvo sum pravil prez tova vreme :

    dokato ti na AMD-to ne si mojel da si mrudnesh mishkata...






  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #26

    Athlon 64/FX

    Пич, би ли ме светнал каква е точно реалната полза от това, че единият "процесор" е на 60%, а другият на 40%?!?



    Е голяма далавера, няма що.... аз мишката си я мърдам както си искам.... пък и ти докато си мърдаш мишката на AMD-то тоя тест е вече свършил.... ако не знаеш....... вече знаеш..... [xx(]



    Не ме интересува колко BOGO MIPSA правиш, аз ти показах, че говориш неарументирано.... пък изстисквай каквото искаш от софтуера.... само не говори за хардуера като не го разбираш както трябва...



    А що се отнася до 1800+ vs 3200+ - ами момента е чисто финансов.... да не говоря, че 3200+ ще се клокне до повече тотални MHz.... ама т'ва е друга тема...



    бягай при софтуера.... [xx(]

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #27

    Athlon 64/FX

    Alexandro за това е много прав... Всякакви операции на които нормален процесор умира, P4HT се това става само с едното "виртуално" CPU. (Но все пак не е като 2 независими CPU-та!!! Някои входно изходна операция гълта всичко! Аз съм крайно разочарован.)

    Има неща които много яко се сгъбяват точно заради HТ. Примерно CPU test-a на 3DMark2003 накъсва ужасно на такъв процесор!? (това е визиално само иначе вади много добри резултати, на Barto-на визулано хвърчи, но резултатите са ниски... за пореден път ме убеждава че тези са долни мошеници.)



    Window-sa и повечето приложения летят с такъв процесор! Амд-то такива неща не може да постигне защото цикли на входно изходни операции.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #28

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пич, би ли ме светнал каква е точно реалната полза от това, че единият "процесор" е на 60%, а другият на 40%?!?

    Е голяма далавера, няма що.... аз мишката си я мърдам както си искам.... пък и ти докато си мърдаш мишката на AMD-то тоя тест е вече свършил.... ако не знаеш....... вече знаеш..... [xx(]

    Не ме интересува колко BOGO MIPSA правиш, аз ти показах, че говориш неарументирано.... пък изстисквай каквото искаш от софтуера.... само не говори за хардуера като не го разбираш както трябва...

    А що се отнася до 1800+ vs 3200+ - ами момента е чисто финансов.... да не говоря, че 3200+ ще се клокне до повече тотални MHz.... ама т'ва е друга тема...

    бягай при софтуера.... [xx(]



    <div align="right">оргинално мнение на Mollov</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Реалната полза е че сумарното натоварване на системата е 61% докато тече супер пи и си гледам филм и си чатя и си свалям от нета

    докато ти през това време кръстиш ръце щот не можеш мишката да мръднеш а 30-40 мин си е досадно нищо да не правиш [:D]



    Що се отнася до финансовия момент виж какво ще ти кажа и да приклучим темата АМД Интел .

    1. Маркетинг на двете компании

    - аз примерно продавам трабант и мерцедес селерон и П4

    П4 - 600$

    Селерон 150$

    Трябва да съм пълен тъпанар за да позволя стоката за по-малко пари да има по висока скорост от тази за повече.

    Смятам знаеш че селерона колкото и да го клокваш няма да стигне неклокнат П4.

    При АМД какво се получи Процесор за 80$ бие такъв за 500$ е това ако е маркетинг аз съм трамвай.



    2. Тия тестове които се вадят в момента на 64бит им процесори нещо не ми вдъхват доверие и ще ти кажа защо.

    Не е логично 64б процесор да работи с 32б приложения по бързо от колкото 32б .

    Типичен пример от миналото Пентиум про и сайрикс под дос сайрикс беше супер, а пентиума пълна издънка но под уиндолс не беше така.



    И най на края попаднах на тестовете в офицялната страница на SPEC и останах доста изненадан понеже там има сравнение на всякакви процесори от МАС до ALPHA включително и на OPTERON ITANIUM 2. Не е зле да погледнете прехвалената 32/64б архитектура на АМД колко добре се държи с/у истински 64б процесор на два пъти по-ниска честота.

    Ето и извадка на резултатите.

    http://forum.cubase.net/forum/Forum5/HTML/009443.html



    Що се отнася до това което казваш, че си ми доказал мисля че сам на себеси не си вярваш, но това е отделен въпрос.


  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #29

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Реалната полза е че сумарното натоварване на системата е 61% докато тече супер пи и си гледам филм и си чатя и си свалям от нета

    докато ти през това време кръстиш ръце щот не можеш мишката да мръднеш а 30-40 мин си е досадно нищо да не правиш [:D]



    Що се отнася до финансовия момент виж какво ще ти кажа и да приклучим темата АМД Интел .

    1. Маркетинг на двете компании

    - аз примерно продавам трабант и мерцедес селерон и П4

    П4 - 600$

    Селерон 150$

    Трябва да съм пълен тъпанар за да позволя стоката за по-малко пари да има по висока скорост от тази за повече.

    Смятам знаеш че селерона колкото и да го клокваш няма да стигне неклокнат П4.

    При АМД какво се получи Процесор за 80$ бие такъв за 500$ е това ако е маркетинг аз съм трамвай.



    2. Тия тестове които се вадят в момента на 64бит им процесори нещо не ми вдъхват доверие и ще ти кажа защо.

    Не е логично 64б процесор да работи с 32б приложения по бързо от колкото 32б .

    Типичен пример от миналото Пентиум про и сайрикс под дос сайрикс беше супер, а пентиума пълна издънка но под уиндолс не беше така.



    И най на края попаднах на тестовете в офицялната страница на SPEC и останах доста изненадан понеже там има сравнение на всякакви процесори от МАС до ALPHA включително и на OPTERON ITANIUM 2. Не е зле да погледнете прехвалената 32/64б архитектура на АМД колко добре се държи с/у истински 64б процесор на два пъти по-ниска честота.

    Ето и извадка на резултатите.

    http://forum.cubase.net/forum/Forum5/HTML/009443.html



    Що се отнася до това което казваш, че си ми доказал мисля че сам на себеси не си вярваш, но това е отделен въпрос.





    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не знам какво си вярвам, но:



    1. Маркетинг - изглежда пак си изтървал нещо, щото 1800+ и 3200+ са все еднаква архитектура ( то не, че Celeron и P4 не са еднакви, само дето P4 архитектурата без достатъчно L2 cache е все едно P3 ). Сравнението ти е толкова неточно, колкото и сам явно не можещ да го осъзнаеш.

    Celeron и P4 е все едно Duron и Tbred/Barton - ти изглежда мислиш, че след като 1800+ е толкова евтин, то трябва значи да е от друг клас... Не е мой проблем, че ниският и високият клас процесори на Intel имат толкова голяма разлика в цените...

    Само че ми кажи тогава как Intel оставят 1.8А ( последните са все такива ) P4 да прави поне 3GHz и така да убива най-бързият им 3.2GHz процесор?!? К'во получаваме - процесор за 100$ да бие такъв за 600$.... нещо май и тая теория ти куца... може и трамвай да си.

    Тънкият момент е, че 3.2GHz P4 ще се клокне до тотални повече MHz, както и 3200+ спрямо 1800+.... ма явно покрай толкова много софтуер тия неща ти убягват. [xx(]



    2. Тия тестове в момента, дето се вадят за 64bit AMD са си много точни, а факта, че Intel до сега не е успял да направи 64bit процесор, който да може да се справя толкова добре и с 32bit приложения си е точно техен проблем. Ти що мислиш, че Itanium 1 беше толкова зле приет от потребителите на подобни машини - щото не всичко е 64bit и когато трябва да упре в 32bit никой не искаше P233MMX... [xx(]



    3. Аз на тебе нямам нищо да доказвам, по-скоро ти се опитваш да докажеш нещо без никакви солидни аргументи и само подскачаш от глупост на глупост.... погледни нагоре и ми кажи къде успя да кажеш нещо вярно... нещо, дето после да не го оборя със съвсем прости факти.



    То има една поговорка "Като не знаеш нещо - па трай си..."

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #30

    Athlon 64/FX

    Alexandro - би ли споделил с нас цената на Итаниум2, къде да си го купя (оптерони има в мост), и също така къде да си го вра (с извинение) - т.е. от къде да намеря софтуер за това нещо. Оптерон е х86 съвменстим процесор и изпълнява безпроблемно всяко приложение. А огромната преднина в някой тестове е от различната архитектура (която сподер тия дето пишат софтуер е толкова сложна че трябват години да се научи), но като изключим 2-3 деста при които Итаниум2 доминира спомни си какво стана при излизането на Оптерон...потръси малко по старите теми и ще видиш броя на поставените рекорди по производителност.



    Освен това говорим за raw производителност, която няма нищо общо с прозиводителноста при сложни приложения, и такова съпоставяне не може да има поради твърде различните архитектури на процесорите.



    Не си "пълен тъпанар за да позволя стоката за по-малко пари да има по висока скорост от тази за повече" - тъпънар си ако си купиш Целерон. Аз не знам още някой да си е купил топ модел Интел...всички фенове гледам взимат кой 1.8А (old school) кой 2.4Ц и клокват. При положение че същия резултат може да изкараш с АМД процесор за 1/4 от цената...все още имаш 32мб пи с което да се бориш ако не ти е обидно съревнование със 60$ процесор. А при интел не се ли получава така - 200$ 2.4Ц клокнато до 3.4 няма ли да бие 3.2Ц дето струва майка си и баща си? Що не сравняваш атлон с дурон вместо да ръсиш глупости? Като пуснеш дурон 1.3 на 2.2 ела ми се обади...



    Чесно казано на тоя screenshot виждам 1 media player отзад, едно почващо супер пи и един task manager.. чесно казано не оставам с впечатлението че нещо се случва...тоя екран мога и аз да го постна ако искаш



    И не ми казвай че cubase форумите са официалния сайт на "SPEC" LoL



    Edit: Опа нещо се препокриха нещата тук ама тей като не си сядам на задника да пиша ами обикалям насам натам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz AM2
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 13:07
  2. CPU: AMD Athlon XP
    От Az_sum_bre_ombre във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-04, 18:01
  3. Athlon XP
    От CRASHOVERRIDE във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 18-06-02, 10:44
  4. Athlon 1,4
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-02, 18:12
  5. Athlon 4 vs P4 ...
    От The_UFO във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 02-06-01, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе