Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 133

Athlon 64/FX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #31

    Athlon 64/FX

    Л3 кеша на тн ЕЕ е 8-way inclusive, 128-bit bus , латентност~ 40 такта (П4 3.2 на 875 - латентност за Л2 до 16 такта, до паметта ~70 такта, Оптерон 2ГХц 35 такта до паметта)



    Итаниум2 1.5ГХц печели с 10-15% в spec_fp и губи 10-20% в spec_int . Това естествено без за момента да има читави 64-битови компилатори за х86-64. Зимата излиза .НЕТ за АМД64 (някои хора вече имат бетата)



    Ако някой се интересува от резултатите на сървъри с Оптерон - http://www-3.ibm.com/software/data/d...7TDB2ICE-TPC-H

    Spec's за 2ГХц - http://www.amd.com/us-en/Processors/...~69690,00.html

    http://www.amd.com/us-en/Processors/...~69691,00.html


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #32

    Athlon 64/FX

    Аве мисля че малко се отклонихме от темата...аз предлагам да изчакаме още 4 дена и да видим кво ще стане.



    Edit: Още 2 дена )

    BTW Това вече не знам как да го коментирам...





    И А64 и FX51 се продават online в момента като цените са следните:

    Athlon 64 3200+ - 309 паунда

    Athlon 64 FX 51 2.2 GHz - 575 паунда



    за сравнение бартон 3200+ е 314



    http://www.overclockers.co.uk/acatal...D_CPUs_51.html

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #33

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">BTW Това вече не знам как да го коментирам...





    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ми няма нужда от коментар... любопитното е, че пича казва, че нямало е дори нужда от Prometeia-та за тая честота, просто слабите памети са проблема.... и HyperTransport-а... просто трябва да изчакаме още малко, до един месец 3GHz според мен няма да са особен проблем... тогава вече ще стане страшно....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #34

    Athlon 64/FX

    Въпреки че NDA още не е изтекло, се появиха две доста съмнителни ревюта...в едното от които липсват интел процесори а FX 51 е пуснат с 1 модул памет а 333 МХз, а другото е на френски а графиките са повече от съмнителни...това май е най-съмнителното в цялото ревю:

    <center></center>

  6. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #35

    Athlon 64/FX

    Ще падна от смях




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #36

    Athlon 64/FX

    Знаех си




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #37

    Athlon 64/FX

    Дотука е ясно:



    1. Nforce Pro 150 е дърво (8 битов hypertransport)



    2. ИБМ помага на АМД - (тия клокващи се FX-и)



    3. Премахването на EV6 контролера "изстудява" процесора



    4. 16-битовия HT->AGP бридж прави машините А64 "best for games",

    пък и като дигнеш шината се вдига и той, много яко



    Това последното ме кефи - искам гейм тест на "евтиния" Итаниум2 )))

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #38

    Athlon 64/FX

    Хехе.... личи им на двамата ултраси на Intel как подбират са тестовете, където P4 води....



    Абе Любо, какво се кефиш на тоя резултат в MAX-а?!? Ми че много ясно двупроцесорната система с XEON да е по-добра..... нали знаеш, че ако там имаше и 2хOpteron 248 нямаше да ти е толкоз весело....

  11. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #39

    Athlon 64/FX

    Не бе, просто п4-ка на 3 гиги бие Атлон64фх-ултра-хипер-51 :-))

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #40

    Athlon 64/FX

    А аз да не споменавам подправените предварителни тестове на анадтеч относно таймдемото в quake3

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #41

    Athlon 64/FX

    Вие ако се връзвате на тия "тестове"... лично за мен всичко е твърде съмнително. Ще изчакам ревю на tomshardware или нещо от сорта на които интел не плаща комисионни



    Kirko - нямаш ли някой целерон 450...ще добиеш представа как се справя итаниум2 със х86.



    Съвсем сериозно, тоя сайт не струва. Първо казват че UT2003 е оптимизирана за AMD64 - това може да е така само ако са тествали на 64 бит ОС а те не са...все едно да си сложа 3.11 и да си пусна 32 бит приложения на атлона... После твърдят че теста с архивирането (единствения направен под 64 бит WINXP) е бил "специално" оптимизиран от АМД. Ми много ясно...те са правили процесора и е логично да знаят всичките тънкости и да са направили архиватор който е компилиран добре за техния процесор. Ако AMD64 може да донесе два пъти по висока скорост толкова по добре...макар че според АМД подобрението при 64 бит е около 30% което личи от тестовете на оптерон под линукс.

    Колкото и лош да е превода на google си личи в каква тоналност е написано всичко... и че е пристрастно...



    Колкото до П4 ЕЕ ... самия факт че интел си продават ксеоните на цената на П4 за да дръпнат още малко напред е жалък...процесора е към 115 вата...не се знае колко струва...нито кога ще го има...според мен е само показно че "може и повече".



    А равните резултати на А64 и FX51 в някой тестове са направо смешни... Не стига че FX има 200 Mhz горница ами е и dual...тия са тествали с 1 модул 333 МХз cas 3 сигурно..за да даде толкова лош резултат...



    OC възможностите също не са реално отразени - по разни форуми хората подкарват А64 на 2500 и FX 51 на 2700 на въздух..тва ревю или е писано наизуст или от някой тотален некадърник...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #42

    Athlon 64/FX

    Хммм, ето че и свясно ревю се появи... Странно защо обаче в него присъстват несъществуващите 3.4 и 3.6 ГХз интелски процесори...явно защото на простосмъртните потребители ще им се стори фрапиращо 2.2 ГХз процесор да размазва великия П4 на цели 3.2 че и новия ксеон 3.2 наречен П4 ЕЕ. Защо не са включени да речем FX 55 на 2.6 ГХз?



    Въпреки всичко очакванията ми се оправдаха - новите процесори се справят отлично..все пак не трябва да се забравя че те са изцяло с нова архитектура, като в момента никакъв софтуер не е оптимизиран за тях (спомнете си П4 1.4 LoL). Да не говорим за доказаните Intel оптимизации от типа "If CPU <> Intel do_nothing()" при някой тестове. Точно това се случва и при чичо том. При видео енкодинг интелската система ползва SSE2 а AMD - MMX от преди...години! макар че също поддържа SSE2 което отлично се вижда тук:





    При игрите общо взето FX и A64 доминират с изключение на базираните на quake3 engine където 2.5МБ кеш на Ксеон Пентиум Едишън си казват думата (казват си я и при топлоотделянето и цената). При всички останали игри се наблюдава тотален погром над интел. Систетичните game тестове - същата работа:



    (малка бележка - след като са сложили 3.4 и 3.6 П4 е редно да спомена че А64 с OC прави към 26400 3д маркс)



    В игри от ново поколение се забелязва доста голямо предимство за АМД:





    При приложенията обаче нещата не седят така...за съжаление още нищо не е написано за А64, а повечето приложения са написани така че да не използват SSE2 на АМД платформи...като например тук:







    Въпреки че интел имат малка преднина има и кадърно компилирани неща при които силите са отново в полза на АМД.



    Като си говорихме за 3DS MAX ето и правдоподбни резултати:





    О, господи, Интел са с 1 сек по бързи...



    Разбира се има и изключения:





    Инъче на добрата стара сандра пентиумите са истински зверове - 2 пъти по бързи:







    И като за финал на рази кратка моя интерпретация:





    За сега все още Интел имат преднина...ако наричаме Xeon Pentium.. да се надяваме че интел няма да хвърлят милиарди долари в анти_амд ембарго...и от това да фалират. Мисля че ни чака интересно бъдеще...



    PS. Струва ми се че ако липсващите Интел процесори се махнат от таблиците картинката ще стане пределно ясна.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    70
    #43

    Athlon 64/FX

    офф топик//Tия картинки трябва да сочат към нещо ли?//офф

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #44

    Athlon 64/FX

    Виждам един смешни резултати на един жалък 32 бит. процесор. Питам къде е 64бит. звяр?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #45

    Athlon 64/FX

    У лево.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz AM2
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 12:07
  2. CPU: AMD Athlon XP
    От Az_sum_bre_ombre във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-04, 17:01
  3. Athlon XP
    От CRASHOVERRIDE във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 18-06-02, 09:44
  4. Athlon 1,4
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-02, 17:12
  5. Athlon 4 vs P4 ...
    От The_UFO във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 01-06-01, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе