Резултати от 1 до 3 от общо 3

Имам проблем с дъното-Gigabyte7ZXE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    9
    #1

    Имам проблем с дъното-Gigabyte7ZXE

    [xx(]Значи за тези които не се сештат това дъно е с чипсет KT133A.Та предполагаемото дъно както си работеше ей така в машината след един reset повече не тръгна и така си седи а на мен не ми се дават пари за ремонт щото ще ми съдерат гушата.Всичко от тази машина е изпробвано на друга поотделно и като предполагаеми причини останаха захранването и самото Gigabyte7ZXE.Сложих му процесор.

    Започва да работят всички вентилатори диода за индикация за включено захранване работи дето е вграден в самата платка. Пробвам с разни комбинации и това показва че дъното оправлява захранването.Това дъно не е с DualBIOS и именно BIOS-а е една от посочваните ми до сега причини.Ако приемем че е той какво мога да направя освен да го хвърля или да дам пари за ремонт колкото за

    едно ново.Много ми е необходимо това дъно така че разчитам на ваз.

    Предварително благодаря на хората,които ще си изгубят малко време за да постнат в тази тема.[8]

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    9
    #2

    Имам проблем с дъното-Gigabyte7ZXE

    Абе хора нали сте големи разбирачи няма ли да кажете нещо по въпроса или само ще гледате и ще мълчите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #3

    Имам проблем с дъното-Gigabyte7ZXE

    1.Свали батерията и я замери с мултиметър.Трябва да е малко повече от 3 волта.Ако имаш подръка нова смени я.

    2.Ресетни биоса от джъмпера на дъното(ако имаш такъв джъмпер).Задръж около 8-10 секунди и после го върни в нормално положение.

    3.Потърси си Биос от работещо дъно и опитай с него.Ако стане има места където записват на програматор чипове с Биоси или Хотсуапинг(Внимателно изваждаш чипа при включен компютър с включена от биоса опция "систъм биос кешиейбъл" след което слагаш изтрития(при късмет ако не изгорелия чип:-)) и флашваш биоса.

    Друго не се сещам:-) Остава да провериш захранващите напрежения(може да има утечка на кондензатори или пробив) но това не съм го правил и за това не бих те съветвал:-))))))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Голям проблем със компютъра ... май е изгоряло дъното...
    От Enties във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 18
    Последно: 02-03-12, 17:51
  2. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  3. Отговори: 12
    Последно: 27-09-07, 14:18
  4. Сигнали които подава дъното при проблем
    От CyberBoss във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-04, 04:31
  5. Имам проблем с дъното
    От analogworm във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 06-08-03, 15:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе