Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с температурата на процесора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #1

    Проблем с температурата на процесора

    Наскоро кипихме на една колежка и един приятел два компютъра с процесори 2600+ Thoroughbred и 2500+ Barton на дъна Gigabyte 7VT600F. Като ги прегледах по късно забелязах че малко след стартирането температурата им скачаше над 65 градуса, а като поработят малко стигаще и до 75-76 градуса. Процесорите се oхлаждат с Titan CU5TB. Възможно ли е това?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    Проблем с температурата на процесора

    напълно е възможно.



    тествай ги за производителност и ако е ниска - най вероятно има грешка в монтажа, щото не е от вентилатора/охладител, който изп.



    температури над 50 градуса Целзий са ненормални



    естествено - може термодатчиците да отчитат грешно - можеш да провериш мануално- ако си изгориш пръста за 2-3 сек. - значи отчитат вярно

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #3

    Проблем с температурата на процесора

    Занесохме го в фирмата и те сложига процесора на друго дъно (но пак някакво на Gigabyte)- пак същите температури. При допир не пече толкова много - освен грешно да отчита температурата?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #4

    Проблем с температурата на процесора

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Занесохме го в фирмата и те сложига процесора на друго дъно (но пак някакво на Gigabyte)- пак същите температури. При допир не пече толкова много - освен грешно да отчита температурата?



    <div align="right">оргинално мнение на Malkia</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">ония в фирмата нямат ли сонда да измерят с нея ? нека му пуснат една сандра на процесора ! а машината как ти варви вс друго нормално ли е ???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #5

    Проблем с температурата на процесора

    Компютрите са два. И двата имат един и същи проблем . Явно е от грешно отчитане на температурата ( явно тези дънца имат проблем). Иначе всичко си е ОК, няма никакви проблеми. Просто не ми се мисли какво ще отчита в големите жеги - ще трябва да се изключва отчитането иначе ще "вие на зла гад", пък да земе да спе някой вентилатор тогава!

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    Проблем с температурата на процесора

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Просто не ми се мисли какво ще отчита в големите жеги - ще трябва да се изключва отчитането иначе ще "вие на зла гад", пък да земе да спе някой вентилатор тогава!



    <div align="right">оргинално мнение на Malkia</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">хайде не му мисли тогава щом вс е ОК !

    гледай и от добрата страна идва зима като пе4ки ги ползвай []

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    129
    #7

    Проблем с температурата на процесора

    Аз имам Gigabyte 7VT600 -L и на мен ми показваше много преди да му флашна биоса.Пробвай с новия (F8) може да е от това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #8

    Проблем с температурата на процесора

    Проблемът е грешно отчитане на температурата от тези дъна.



    >

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #9

    Проблем с температурата на процесора

    И аз се съмнявах за грешно отчитане на температурата. Ще им флашна биосите.

    10Х на всички.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    5
    #10

    Проблем с температурата на процесора

    Значи провери какъв е термодатчика под процесора, има два варианта твърд и мек , ако е мек , значи най вероятно мери много високо и тогава може да се говори за грешка. Лично аз мисля че новите дъна са с твърд термодатчик. И варианта който е най простия и според мен 95% вероятния е да е от вентилатора, нищо че е прехвален титан, пробвай с друг и пак провери температурата. Според мен нормалната температура трябва да е под 50градуса.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #11

    Проблем с температурата на процесора

    Не мога да проверя какъв е датчика, защото компютрите са в гаранция (имат лепенки). Не вярвам да е от вентилаторите, защото още веднага след включването биоса показва 65-66 градуса - което според мен е невъзможно.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с температурата на CPU
    От bladyle във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 05-12-11, 12:54
  2. Интересен проблем с греене на процесора
    От zaxio във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 02-02-10, 00:28
  3. Имам следния проблем - стая 25 m², температурата е +15°C
    От maddog9 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 14-01-09, 16:23
  4. Проблем с процесора
    От armani` във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 18-02-05, 03:53
  5. Проблем с температурата на процесора
    От mumiata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-03, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе