Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Пералня оставя прах след изпиране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #1

    Пералня оставя прах след изпиране

    Пералнята ми AEG Lavamat с горно пълнене от известно време започна да оставя прах за пране по по-дебелите дрехи след изпиране. Дори пускам 2 пъти да плакне и пак същото. Не мога да разбера от какво - сменях праха, слагах по-малко прах, по-малко дрехи - почти винаги остава. Вече не знам от какво е. Дали може да е от недостатъчно ниво на водата при плакнене, тъй като веднъж имах случай да извадя полусухи дрехи - не се бяха намокрили целите след изпиране.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    да не си си включил "половин пране"-то?
    (или както е там името в твоята пералня за по-малкото вода при по-малко заредени дрехи)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #3

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    He

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Oткъде си ? Много твърда вода и остатъци от варовик.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    опсаааа... сетих се друга възможна причина (питай патило, а не старило

    преди време по случайност хвърлих един поглед в легенчето, където се слага праха, и констатирах, че с времето малко по малко се беше образувал значителен слой неотмит прах, който с всяко пускане на водата съобразно програмата се е сливал върху прането

    я виж дали и при теб река нил не е създала плодороден нанос

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #6

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Водата, че е твърда, твърда е, но не оставя винаги. А за праха не е легенче, ами на капака има място, в което се сипва прах и го чистя често, тъй като веднага се вижда ако има останал прах. Сега съм за няколко дена далеч, но като се прибера ще спирам от време на време пералнята да видя колко е нивото на водата. Само, че не знам колко е нормално
    Предполагам не много по-високо от долната част на барабана.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Кой набор е пералнята. При дъловременна употреба и твърда вода се образува котлен камък по нагревателя. Да не би да се къртят парчета от тоя варовик при пране на 90 гр ? Изказвам предположения.
    Това , че си сменял праха нищо не значи . Все един дол дренки са / не се знае къде са забъркани/- , ако имаш познат нека ти донесе едно "външно"прахче напр. от Германско. По Метрата падат мн. хубави промоции на Ариел кутийчица 8,360 кг / така пише на кутийчицата .

    P.S.
    Щом е толкова стара твърде вероятно е да има налепнал прах по барабана. Отвори само от гумения маншонкъдето е люка и бръкни с пръст зад маншона по барабана. Ако напипаш прах като клей - ти си.
    И щом е толкова стара не шумят ли гарите и не прокапва ли семерингата , че да ги смениш и тях като ще отваряш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #8

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    За прах обикновено ползвам турски или гръцки Ariel. А иначе пералнята е набор на баба ми - Lavamat 4740, но досега си работеше безпроблемно. Май ще я отварям за оглед.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #9

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Ако се пусне няколко пъти само с вода на 90*, няма ли да се отмие.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Ако се пусне няколко пъти само с вода на 90*, няма ли да се отмие.
    аз бих добавил и шише оцет.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #11

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Ще я мина и с Калгон ми се струва, макар, че праха който купувам трябва да има калгон в него.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #12

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    И я наблюдавай известно време при пълнене, че някоя от люспите може да запуши тъбичката на ниворегулатора и да преле пералнята.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #13

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Нивото на водата е ОК, температурата на водата е ОК, пуснах 1/2 кутия калгон на 2 изпирания и май се оправи, но за всеки случай вече ползвам течен препарат за пране

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #14

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Колега и аз имах такъв проблем със сравнително нов Индезит,но с новата ми AEG е същото нещо.Говоря за черни дрехи естествено.Имам 1 черно яке ,което го плакна 2 пъти и пак все едно е ,че излизам от варницата.Проблема е в ПРАХА ЗА ПРАНЕ.Ариели и др. са пълни боклуци!Вече ползувам сръбски прах и НИКАКВИ такива проблеми нямам...при това е доста евтин 26 лв. 9 кг.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #15

    Re:Пералня оставя прах след изпиране

    Май наистина ще дойде от праха, защото пробвах с течен (Elise или нещо подобно) и се изпраха идеално. Освен, че не остава ами и изпира по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с пералня Whirlpool FL5105 - чекмеджето за прах не функционира
    От stn във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-13, 18:24
  2. Отговори: 3
    Последно: 17-01-13, 17:43
  3. Отговори: 13
    Последно: 11-04-10, 23:50
  4. Как да оставя отворена сесията на DVD диск
    От HD във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-02-07, 14:28
  5. Предпазване от прах?
    От JOJO във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-06, 21:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе