Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
239. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.77%
  • Bosh

    6 2.51%
  • AEG

    18 7.53%
  • Siemens

    9 3.77%
  • Electrolux

    17 7.11%
  • Gorenie

    27 11.30%
  • Whirpool

    32 13.39%
  • Privileg

    4 1.67%
  • LG

    7 2.93%
  • Samsung

    14 5.86%
  • Ariston

    53 22.18%
  • Zanussi

    6 2.51%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.28%
  • Beko

    14 5.86%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.09%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 2 от 80 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #16

    Re:Странен звук от нова пералня AEG

    Работещ линк: https://www.youtube.com/watch?v=cn8yZ_Zi_BY#

    Иначе това, което имам предвид, е че реално звукът наподобява хлабав пистов ремък на автомобил, докато на клипчето се чува като свистене на въздух...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Re:Странен звук от нова пералня AEG

    От това, което чувам, няма основания за притеснение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    75
    #18

    Re:Странен звук от нова пералня AEG

    Аз имах Едеса и така звучеше.Оказа се от помпата която вади водата.Виж да не е огънат някъде маркуча за извеждане на водата или да е запушен някъде пътя на извеждана на водата.Това е затруднено изваждане на водата.Да не си качил маркуча който изхвърля водата по-нависоко от предписаното.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #19

    Re:Странен звук от нова пералня AEG

    Цитат Първоначално публикувано от vtdy
    Аз имах Едеса и така звучеше.Оказа се от помпата която вади водата.Виж да не е огънат някъде маркуча за извеждане на водата или да е запушен някъде пътя на извеждана на водата.Това е затруднено изваждане на водата.Да не си качил маркуча който изхвърля водата по-нависоко от предписаното.
    Благодаря и на двама ви!
    Довечера ще погледна, че и аз имам подобни съмнения (нещо около маркуча за мръсната вода). Ще пиша ако има някакъв напредък...

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #20

    Re:Странен звук от нова пералня AEG

    Няма проблеми с източването на водата.Този звук е характер за всяка перлня при изчерпване на водата.Помпата засмуква вече въздух и не може да изтласка водата, която пък се връща и се удря в перката на помпата.Това не е никакъв проблем.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    1
    #21

    Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Здравейте, търся програматор за пералня Татрамат 353.Ако някой има такъв или има идеи от коя пералня може да се замени нека да пише.Благодаря

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Re:пералня Татрамат 353 - програматор

    Може да се използва програматор от перла 03, 04 като се вържат по съответната схема.
    Самите перли 03 и 04 са по лиценз на Татрамат.
    Заменяеми са и почти всички резервни части като лагери(вкл.коксовия) шайби ремъци ел.мотор, вентили, нагревател, ниворегулатора дори и ваната и барабана.
    Закрепянето на програтора, щангата и .т.н е същото.Само означенията на врътката не съвпадаха.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #23

    Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Здравейте!
    Имам едно питане към специалистите. Въпросната пералня не изпомпва нормално мръсната вода в края на даден цикъл. Помпата работи нормално, но дебита е много слаб. Продухах и почистих доколкото мога маркучите. Филтърът е чист. Разглобих също и помпата. Няма проблем с нея.
    Нещото, което ме озадачи и което вероятно е проблемно е свързано с маркуча, свързващ барабана с помпата за източване на водата. В частта, където се свързва с барабана, този маркуч има сферична форма. Когато разкачвах маркучите, напипах в този сферичен участък нещо твърдо. Помислих, че е някой чорап овъртолен с котлен камък, но се оказа пластмасово топче с размер приблизително колкото топка за тенис. Вероятно е поплавък, пречещ на по-големи предмети да достигат до помпата или целта е да запуши маркуча(не знам с какъв замисъл) при приключване на цикъла.
    Въпросът ми е при изрядна помпа и чисти маркучи, къде да търся проблема? Може ли да е някой чорап или нещо такова, което да има диаметър по-голям от този на маркуча, което да застава на входа на този маркуч и да пречи на изпомпването? Или други идеи?

    П.П. Сетих се, че преди няколко години беше направила подобен проблем инцидентно. При поредно пускане не източваше водата нормално. Проблема се реши елементарно. Духнах през маркуча, свързан с мръсния канал и нещата се оправиха. Явно имаше нещо, запушващо маркучите. Може това "нещо" да е станало много по-голямо с годините, след като се е омесило с котлен камък и вече да пречи прекалено много.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Re:Проблем с пералня Zanussi FA422

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Здравейте!
    Имам едно питане към специалистите. Въпросната пералня не изпомпва нормално мръсната вода в края на даден цикъл. Помпата работи нормално, но дебита е много слаб. Продухах и почистих доколкото мога маркучите. Филтърът е чист. Разглобих също и помпата. Няма проблем с нея.
    Нещото, което ме озадачи и което вероятно е проблемно е свързано с маркуча, свързващ барабана с помпата за източване на водата. В частта, където се свързва с барабана, този маркуч има сферична форма. Когато разкачвах маркучите, напипах в този сферичен участък нещо твърдо. Помислих, че е някой чорап овъртолен с котлен камък, но се оказа пластмасово топче с размер приблизително колкото топка за тенис. Вероятно е поплавък, пречещ на по-големи предмети да достигат до помпата или целта е да запуши маркуча(не знам с какъв замисъл) при приключване на цикъла.
    Въпросът ми е при изрядна помпа и чисти маркучи, къде да търся проблема? Може ли да е някой чорап или нещо такова, което да има диаметър по-голям от този на маркуча, което да застава на входа на този маркуч и да пречи на изпомпването? Или други идеи?
    Топчето си е на мястото.То задържа кърпички, чорапи и т.н. в отвора на барабана.
    Извади го и го почисти.При чисти маркучи се сменя помпата.Разбира се, трябва да се провери дали до нея достига напрежение.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #25

    Re:Проблем с пералня Zanussi FA422

    [quote .Разбира се, трябва да се провери дали до нея достига напрежение.
    [/quote]
    "Помпата работи нормално, но дебита е много слаб" -казва автора на темата

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #26

    Re:Проблем с пералня Zanussi FA422

    Провери случайно да не би да е преминало някое "покемонче" или друг подобен предмет който от време на време да запушва частично (засяда в гофрираните) тръби около помпата (преди и след нея). Става точно като клапата на аспираторите.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Re:Проблем с пералня Zanussi FA422

    Цитат Първоначално публикувано от splitservice
    Провери случайно да не би да е преминало някое "покемонче" или друг подобен предмет който от време на време да запушва частично (засяда в гофрираните) тръби около помпата (преди и след нея). Става точно като клапата на аспираторите.
    splitservice, проблемът вече е отстранен, но ти заслужи моите адмирации. Браво ! Точно това, което предполагаш, че може да се случило, беше проблемът. Едно място пропуснах да ревизирам - надката на маркуча за мръсната вода и по закона на Мърфи точно там се беше заклещила стотинка +котлен камък, което действаше като клапа на аспиратор. Духнеш през маркуча - стотинката се завърта и пропуска въздуха. Пуснеш водата да се източи - стотинката се обръща и запушва маркуча. Да се таковам в кухата лейка ! Как можах да пропусна надката?! Че даже и монтьор виках - комшия ми е. Та той откри "източника на заразата".

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #28

    Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Здравейте. Искам да попитам дали е възможно някой да ми даде инструкции за ползване (кое за какво е) на тази пералня Electrolux EWF 805, защото аз изгубих моят лист с указания и сега се чудя някои програми за какво бяха. Ще съм ви много благодарен. Благодаря предварително!

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #29

    Re:Пералня Electrolux EWF 805 инструкции

    Какво стана?? Никой ли няма такава пералня? Или ви мързи да помогнете на друг?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #30

    Проблем с пералня Bosch.

    Пералнята е Bosch с механичен програматор, на която и да е програма да я сложа, започва да върти центрофугата.
    Сега забелязях, че започва да се пълни с вода и тръгва на нормални обороти да пере, и веднага след това завърта центрофугата. Пълни вода и едновремено върти центрофугата, но не източва водата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 80 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 94
    Последно: 07-05-24, 11:50
  2. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 28-04-24, 17:50
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  4. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе