Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
239. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.77%
  • Bosh

    6 2.51%
  • AEG

    18 7.53%
  • Siemens

    9 3.77%
  • Electrolux

    17 7.11%
  • Gorenie

    27 11.30%
  • Whirpool

    32 13.39%
  • Privileg

    4 1.67%
  • LG

    7 2.93%
  • Samsung

    14 5.86%
  • Ariston

    53 22.18%
  • Zanussi

    6 2.51%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.28%
  • Beko

    14 5.86%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.09%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 12 от 80 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #166

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Здравейте, отново! Вчера се обадих на сервиза и им обясних проблема с моята пералня. В нас напрежението на тока достига до 234 - 238 волта, като разбира се сигурно от време на време се понижава или покачва. При едно измерване беше показал тези стойности. Пиша ви това, защото от сервиза ми отговориха, че е проблем, когато токът е под 220 волта, както и когато е над 230 волта. Т.е. допускат, че може да се дължи на високото напрежение /ако наистина е над 230 волта/. Защото, макар и много рядко, пералнята завършва един цикъл на пране без проблеми, но в повечето случаи си имаме проблем с дисплея.Възможно ли е да е от това? Иначе се уговорихме да им я занеса до там.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #167

    Пералня Siltal DL 600YT

    Имам пералня Siltal DL 600YT от 10 години и си работи добре, но от 2 дена не изхвърля водата и не центрофугира. Някой да има идея от какво може да е? Предполагам, че само последната вода не изхвърля защото ако не изхвърля всичко би трябвало да се пълни казана догоре, а то си остава с вода в нормално положение т.е. като отворя капака не прелива вода навън.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,260
    #168

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    1.Напрежението в мрежата трябва да е 230V +-10%. Едно време толерансът беше 190 - 240V при 220V номинал.
    Точните работни стойности на мин и макс захранващо напревение ги пише в упьтването на пералнята.
    2.Вероятно сте мерили напрежението с евтин уред, чиято грешка е от порядъка поне на 5%. Да не споменавам, че не е калиброван. С две думи - просто се проверили порядъка на напрежението.
    3.Не казвайте такива "констатации" за гарнционен уред, защото могат с пълно право да ви откажат безплатен ремонт!
    4.Настоявайте да ви отремонтират уреда, а не да ви обясняват глупости! Ако се правят на гяволи - да издадат констативен протокол, че уредът е изправен. С него се обърнете към представителството за БГ на марката, като приложите и оплакването си. Ако пак не стане - Комисия за защита на потребителите.

  5. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #169

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    5.Уред,който е в гаранция и е едрогабаритен не се транспортира от купувача,а от сервиза.Те идват на място и ако не могат да отстранят проблема,вземат пералнята,карат я до сервиза и след оправянето я връщат обратно.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #170

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    Имам пералня Siltal DL 600YT от 10 години и си работи добре, но от 2 дена не изхвърля водата и не центрофугира. Някой да има идея от какво може да е? Предполагам, че само последната вода не изхвърля защото ако не изхвърля всичко би трябвало да се пълни казана догоре, а то си остава с вода в нормално положение т.е. като отворя капака не прелива вода навън.
    Предположението ти е невярно.Пералнята не изхвърля въобще вода.
    Има две възможности - помпата или маркучите са запушени от механични отпадъци, а другата възможност е механична повреда в помпата.Електрически тя е здрава.
    В най-лошият случай ще се отървеш с нова помпа - около 20лв.
    Цнтрофугата тръгва само когато водата е изхвърлена.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #171

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Много благодаря на всички, че отговорихте! Вчера свалих маркучите и там, където влиза маркуча в обратната канализация е заседнала една стотинка махнах го сега се оправи явно тази стотинка е запушвала изхода на водата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #172

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    На мен ми беше казано, че разходите за транспорт се поемат от търговеца, но когато ги попитах, ми отговориха, че това се отнася за онези, които са от града. Аз съм на 40 км. разстояние от сервиза, затова и се съгласих да я занесем до там. Това за едрогабаритните стоки отнася ли се и за нас?

  10. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #173

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Провери във гаранционната карта пише ли изрично,че транспорта е само за града/което ме съмнява/.Или идват на място и я ремонтират,или я вземат със тях и я връщат готова,или играе КЗП.Независимо кой я транспортира,преди да я натоварите,сложете транспортните болтове-тези,които махнахте преди да я пуснете за 1 път.

    Ако не ти се занимава със сервиза по 1 или друга причина има и друг вариант-отиваш в магазина,откъдето е купена пералнята,съгласно чл.105 ал. 2 от закона за защита на потребителите, търговеца е длъжен да оправи стоката.Как-негова си работа!

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #174

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Вече бях в магазина и им обясних проблема. Управителят се обади до сервиза и им каза да ми оправят пералнята. Същата вечер от сервиза се свързаха с мен и ми казаха да я занесем при тях. Когато ги попитах дали не е по-добре да дойдат в нас и да установят проблема на място ми отговориха, че при тях напрежението на тока е било нормално и искали да видят дали и там ще покаже същите дефекти. Надявам се като я занесем до там да се установи проблема, защото от време на време се случва да си работи нормално. Но времето на пране май винаги продължава повече от показаното на дисплея. И искам да ви благодаря за отговорите, наистина много им се радвам. Ще проверя и какво пише на гаранционната карта, само че в момента не е при мен.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #175

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Siska19
    В никакъв случай не носи пералнята и не се занимавай да търсиш причината за дефекта.
    Това не е твоя работа, а си създаваш проблеми.
    Какво ще правиш, ако ти заявят, че в сервиза работи пералнята без проблеми?
    Ти как ще разбереш дали това е истина?
    Ако имаш малко ум в главата ще постъпиш по следният начин:
    1.Обръщаш се към търговеца в магазина и искаш да отстрани проблемите.
    Това разбрах че е строено.
    2. Позволяваш на сервиза да транспортира пералнята и всички други действия, които намери за необходимо.
    3.Не коментираш абсолютно нищо около напрежения и тем подобни.
    Изискваш пералнята да работи добре при теб, а не в сервиза.
    Ако сервиза твърди, че проблема е в захранващото напрежение - Обръщаш се към търговеца и искаш документ с който той отказва гаранционно обслужване заради захранването.
    С този документ отиващ в електроразпределителното за да заплатят те евентуален ремонт, предизвикан от напрежението.
    Обръщай се по въпросите на гаранцията само и единствено към търговеца.
    В никакъв случай към сервиза.Със сервиза ти нямаш нищо общо.
    На сервиза ти не си плащал, че да искаш нещо от него.Сервиза не е получвал от теб пари, нито ти е предоставял някакви услуги, че да се обръщаш към него.
    Нека търговеца комуникира със сервиза, а не ти.Това е изключително в твой интерес.




  13. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #176

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Здравейте, имам проблем с пералня-сушилня Electrolux EWW 12470 . Казват че е изгоряло еди какво си на програматора, тоест нов. При смяна, не се дава никаква гаранция на новата част и отнемало към 3 седмици да пристигне. Наистина ли, нещата стоят чак така със сервизното обслужване или просто е мотане? Звучи ми много абсурдно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #177

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разре

    il
    Не е твоя грижа колко време има гаранция новата част - всичко, което е вложено при гаранционен ремонт, има минимална гаранция до края на гаранционния срок. Тоест - ако пералнята има още година и половина гаранция, ще смЕнят докато свърши този срок + времето, което е отнел всеки един ремонт. Ако ще и 10 пъти да се наложи.
    Нека заведат пералнята в списъка на рекламациите в магазина, оттам имат 30 дни да оправят проблема. На 31-ия ден можеш да поискаш да ти върнат парите, да заменят пералнята или да поискаш отстъпка от цената за закупуване на по-нова/скъпа и т.н.

  16. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #178

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    За съжаление, в момента самата пералня е с изтекла от около 3-4 месеца гаранция...
    Но не трябва ли да има отделна гаранция на самата резервна част?
    Благодаря за отговора!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    25
    #179

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    Значи да кажа и аз. Имаме в къщи Ariston Aqualtis AQXD 129. От както сме я купили, малко повече от 3 г., тази пералня има общо със всичко друго, но не и със тишината, както се саморекламира. Като почне да центрофугира и само дето не отива да простира. Такова тресене, такова чудо, че нема докъде. Идваха техници да я гледат, малко пране сме били слагали. Абе аланкоулу, преди имахме една Bauknecht, не мърдаше от мястото си, нито тресеше, ни пълна ни празна, колко експерименти съм си правил с нея... Това пералня за 800 лв. беше, такова чудо не съм виждал. Жената я пуска нощно време и то като е тихо, човек има чувството че къщата се събаря. Отгоре на всичко, взема малко вода и прането е под всякаква критика, лашка едва ли не сухи дрехи. Въбще, на вятъра дадени пари.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #180

    Re:Перални-проблеми,сервиз,начини за разрешаване

    То хубаво,че малко вода,щот като се намокрят и натежат,може не само да ги простира,ами и от терасата да ги изхвърли. Поразчовъркай я малко щом е толкова зле работата;виж лагери,тежести,пружини,амортисьори,нивелация.У дома имам канди,думка като Стунджи,ама баш такава дандания...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 80 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 28-04-24, 17:50
  2. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  4. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе